Odpowiedz 
Neonowe 300 L
10-03-2015, 10:38
Post: #1
Neonowe 300 L
Witam . Z racji tego że dopiero stawiam pierwsze kroki w tym świecie nie linczujcie mnie Smile

Zbiornik 300 L 120x50x50
filtr Tetra tec ex 700
grzałka - nie wiem Biggrin
oświetlenie 2x 30W aqua

Nie znam parametrów wody (na razie) prócz temp , która wynosi 27 C

Mieszkańcy
Bocja wspaniała Bystrzyk Ozdobny Cierniooczek długonosy mułojad
Zbrojnik Pospolity Razbora Klinowa Molinezja Ostropyska Ostrousta
Neon Innesa Neon Czerwony Mieczyk Hellera Kiryśnik czarnoplamy
Kirysek Spiżowy Gurami Mozaikowe Gupik Pawie oczko Gupik Endlera
Dysichthys coracoides – DREWNIAK

[Obrazek: xc_sntSJlrK3gO-J_Fz_KyOfGqwB3vKzFnZjmGkb...-h221-p-no] [Obrazek: phrbwtF7b3X_XSsxXoHNaNPg1LpdurtVY9COzW_d...-h221-p-no]
[Obrazek: Rfm3ljZmYltjmhqGP9AI6cCkYK8OfHY6E8sqjqEo...-h221-p-no] [Obrazek: AL28IDF3XZLa2oOQlhipO-HZA78lKKbZ1y3DbPDs...-h221-p-no]
[Obrazek: r_5ksjzEZZ7MITm9YbJ_mw6g-I88DiHt9plXkQJf...-h221-p-no] [Obrazek: vnPNx52jnmFdTcl80UmvbbpuFrTBX2v_HleypzxS...-h221-p-no]
[Obrazek: dzwxZx0EULFMlL5VDslU9u44qAxPvYtYIDagpxxU...-h221-p-no] [Obrazek: hI7tRzq_duq7cbGZCFvdTXS3WGwWaw66teYc3eJW...-h221-p-no]
[Obrazek: LAZbwWsQl2Do_I1STamek4EJe2ZH_rkbhB8iemS8...-h221-p-no] [Obrazek: sfait5y39QwnZDG8gEU0cgA32ezYGZ9H_FKUDMQ9...-h221-p-no]
[Obrazek: C2tdSAfLJ9Vj322zN1eCJCo1fq2xIlDXkTbFeNmJ...-h221-p-no] [Obrazek: NzOHLMVYPu5xKxJL_Vclok00OpFPixttJo03nhJk...-h221-p-no]

[Obrazek: f-Vfjd8j2V00E2acTJDMd18omLp_Fq2sIoLU-7ZC...-h207-p-no]

https://www.youtube.com/watch?v=vzeLTTzlYSU
https://www.youtube.com/watch?v=niRH73-G8E0
https://www.youtube.com/watch?v=BIzqae8n5WI

Roślinność tu próbuje cześć nazwać -m nie znam wszystkich

Zdjęcia marnej jakości bo robione S5 i w dodatku akwarium mam w takim miejscu a nie innym przez co nie zrobię foto z oddali w całości
Na początku kwietnia czeka mnie przeprowadzka więc aranżacja się zmieni .
Żwir który jest (gruby) zastąpi bardzo drobny ciemny z wstawkami piasku

Pytania
1. Jakie oświetlenie LED czy świetlówki
2. Jeśli świetlówki to zapewne polecicie T5 . Dlaczego nie T8
3. Czy można dać LED jako złabe światło , które np paiło by się nocą
4. Jaki filtr (bo mam zamiar zmienić) polecano mi eheim kosztuje coś koło 450 zł
5. jaką grzałkę do 300 L
6. Czy taka obsada może być tzn 3 gatunki preferują całkiem inną twardość wody
7. Jak nawozić roślinność. Na jednym z for czytałem , że najlepsze są własnoręcznie preparowane nawozy - jak to robić
8. Korzenie skąd brać w Poznaniu tzn chodzi mi o nature nie sklepy
Proszę o jakieś praktyczne rady

Mile widziane sugestie oraz jak byście Wy rozplanowali korzenie , roślinność

Pozdrawiam Patryk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 12:02
Post: #2
RE: Neonowe 300 L
1. jesteś początkujący więc łatwiej będzie ci ogarnąć świetlówki niż ledy
2. bo t5 ma lepszy stosunek liości światła z wata czyli jest bardziej energooszczędna
3. na nocne wystarcza paski ledowe, sam używam bo nie lubie po nocy sie o meble obijać
4. w zależnosci ile chcesz zainwestowac, co do eheimow to pewnie masło sie wypowie bo ma obcykane te cyferkowe modele, ja moge polecic tani a dobry hw303 lub hw304
5.zalezy jaka masz temperature w domu/mieszkaniu, jak duze spadki to grzałka z 200w jak małe to mozesz bez grzałki lampy zrobia swoje a taki litraz sie nie wychładza w mgnieniu oka
6. masz zupe rybna i tu nie tylko twardośc bedzie problemem (kiryśnik, bocja i glonojad na pewno aut)
7. na pewno nie sole, jeszcze nie masz skompletowanej roślinności a myślisz o nawozach, zaczni od oświetlenia, co2 a potem zastanawiaj sie nad linia nawozową
8. z naturalnymi jest kupa roboty a w sklepach nie problem coś wychaczyć, nie bede polecał żadnego sklepu bo znów temat zbiegnie na tor przepychanek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 12:15
Post: #3
RE: Neonowe 300 L
Cierniooczek , długonos i drewniak wymagają drobnego podłoża .
Cierniooczki źle czują się w obecności duzych ryb dennych
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 19:26
Post: #4
RE: Neonowe 300 L
co do korzenia to już doczytałem Smile

Nawożenie na FB widziałem sprzedają kulki torfowe
czy jakieś pytania typu skład kulek (ilość pierwiastków) mam zadawać przy kupnie ? oraz ile kulek a mój zbiornik a może ilość kulek jest zależna od parametrów mojej wody w akwarium

pkt 6 mogą zmienić właściciela sam myślałem by "oddać" bocje - w zamian moge dać krewetki ?


wracając do filtrów
http://www.eheim.com.pl/product.php?id_product=308
a ten już deko nie chętniej ale jeśli bedzie taka potrzeba
http://www.eheim.com.pl/product.php?id_product=310
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 19:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2015 19:43 przez przemek11.)
Post: #5
RE: Neonowe 300 L
To prawda masz za słaby wydatek filtra .Jeśli chodzi o filtr polecam jbl e1501 lub EHEIMA 2228
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 23:32
Post: #6
RE: Neonowe 300 L
hej,

tak jak Utopia napisał - podłoże nieodpowiednie. Bocje oddaj, krewetki mogą być.

Dla Neona inessa woda za ciepła!

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 01:59
Post: #7
RE: Neonowe 300 L
Te eheimy to ja do krewetkarium ok 30 litrowego używam Smile raczej tak jak napisał przemek11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 03:50
Post: #8
RE: Neonowe 300 L
Do 300 litrów potrzebujesz tego większego 2217. Ten mniejszy nie uciągnie tego.


Wiesiu o ile pamiętam to Ty używasz 2213 Smile

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 09:22
Post: #9
RE: Neonowe 300 L
no fakt spojrzałem tylko na zdjęcie oczywiście seria classic ma sens tylko z zaworami
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 09:24
Post: #10
RE: Neonowe 300 L
Dziękuje dziękuje

Podłoże zmieniam zaraz jak przyjadę , filtr postaram się również . Z Ciekawości nie chce ktoś tych Bocji w zamian za np Blyxa japonica

Panowie Jeśli miałbym drugie szkło np 200 L

Jakbyście podzielili ryby wtedy ?

W 200 l - obsada
W 300 l - obsada
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 13:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2015 13:06 przez Elfir.)
Post: #11
RE: Neonowe 300 L
Możesz podzielić mniej więcej wg biotopów. Razbory, gurami, bocja, cierniooczki do większego i neony, bystrzyki z kiryskami do drugiego. Co prawda trochę mieczyki i molinezje nie pasują
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 13:31
Post: #12
RE: Neonowe 300 L
bocja odpada tzn będę ją wydawał . Zastąpie je kilkoma krewetkami
kiryśnika też nie musze mieć , zbrojnika również choć jeden ten ładniejszy mógłby zostać w 300 a do mniejszego kupić jakiegoś małego glonojada
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2015 13:56 przez Elfir.)
Post: #13
RE: Neonowe 300 L
bo to tak:
gurami - żyje w bardzo ciepłych, stojących, płytkich, zamulonych wodach. Czasami można spotkać przy nim razborę, jeśli rów jest mniej zamulony.
Do tego kompletu można dodać prętniki, bojownika, badisa

Natomiast kiryski, neony i bystrzyki to małe leśne strumyki, z chłodniejszą (w stosunku do gurami) wodą, z dużą ilością garbników, kwaśną.

Zaś molinezje i mieczyki to stosunkowo zasadowe wody, ciepłe, dobrze natlenione.

Drobne krewetki Neocaridina mogą zostać uznane przez większe ryby za pokarm. Gurami, mieczyki, molinezje, kiryśnik.
Poza tym ze względu na konieczność budowania pancerzyków nie mogą mieć wody ze zbyt małą ilością wapnia (np. tak kwaśnej jaka jest zalecana przy akwariach z neonami).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 20:55
Post: #14
RE: Neonowe 300 L
czyli powinienem to podzielić mniej więcej tak ?
Bystrzyk , mułojad, drewniak, gurami, kirysek, neon czerwony, razbora
Neony innesa
Gupik. Endllera , Pawie oczko, Mieczyk hellera, molinezja ostropyska
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 21:31
Post: #15
RE: Neonowe 300 L
przynajmniej tak. Ale nie wiem czy woda dla gurami nie będzie za ciepła dla neona.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości