Odpowiedz 
oświetlenie HQI
02-03-2015, 17:11
Post: #1
oświetlenie HQI
Moi Drodzy przejrzałem forum i za wiele na ten temat informacji nie znalazłem, a zastanawiam sie nad wymianą oświetlenia na
2*70W HQI - macie może doświadczenie? pomysły? gotowe rozwiązania?
nie skłamię jeśli zaznaczę, że cena tez jest dość istotna Smile
i co sądzicie o :
http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=...cbd2b5649#
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 21:29
Post: #2
RE: oświetlenie HQI
Przy takim pułapie cenowym to lepiej zostać przy świetlówkach, bo przynajmniej belki jakoś będą wyglądały. Za 140zł to jest problem dostać sam statecznik elektroniczny, a co tu mówić o oprawie. Żarniki to też wydatek 70-100zł za sztukę, do tego 70W za wiele nie ma do wyboru.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 22:00
Post: #3
RE: oświetlenie HQI
http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=...007a1d9cb5
tu już są ze statecznikiem elektronicznym - wygląd sprawą następną - pójdą pod zabudowę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 22:04
Post: #4
RE: oświetlenie HQI
Jest jeszcze inny aspekt tych opraw. Zupełnie nie są przystosowane do pracy wewnątrz budynku.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 02:06
Post: #5
RE: oświetlenie HQI
maslo_82 napisał(a):Jest jeszcze inny aspekt tych opraw. Zupełnie nie są przystosowane do pracy wewnątrz budynku.

A to ciekawe czym zagraża stosowanie oprawy zewnętrznej hermetycznej w domu. Miałem takie oświetlenie nad zbiornikiem przez co najmniej 5 lat i nie wiedziałem że się nie nadają Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 02:30
Post: #6
RE: oświetlenie HQI
Grzegorz ma jakieś doświadczenia w tym względzie.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 05:14
Post: #7
RE: oświetlenie HQI
tu chyba jedynym negatywnym aspektem może być odprowadzenie temperatury, wielu stosuje takie naświetlacze z powodzeniem w domowych akwariach, raczej nie wiele one sie różnią od lamp drogich akwarystycznych fir w których żadnego chłodzenia aktywnego nie ma
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 15:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2015 15:46 przez Grzegorz.)
Post: #8
RE: oświetlenie HQI
Aloo
A,co CZAREX będzie oświetlał i na jakiej powierzchni.Bo nic kolega nie pisze czy dla roślinek czy tak ogólnie? A z przegrzewaniem się całości to w tym przypadku nie ma problemu ,bo 1.tylko 70W , 2.układy zapłonowe są oddzielone do żarnika.
Pozdr.
G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 21:03
Post: #9
RE: oświetlenie HQI
Smile a tak mi się zmieniają koncepcje Wink
pierwotne założenie było takie, żeby zmienić oświetlenie nad moimi 200l (50/80/50)
obecnie 4*24W i był plan na 2*70W

aczkolwiek koncepcja ewaluuje i zanosi się na zmianę akwa na 450... Smile ooooołłłł JEAAA Wink
akwarium ma byc odkryte - może w tej kwestii Koledzy coś zaproponują?
bo na razie coś takiego znalazłem:
http://allegro.pl/aluminiowa-oprawa-4aqu...35898.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 21:59
Post: #10
RE: oświetlenie HQI
ledy ledy ledy, oł och te ledyTongue i heja banana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 00:30
Post: #11
RE: oświetlenie HQI
Aloo
Na tej aukcji zdjęcie nie odpowiada opisowi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2015, 14:52
Post: #12
RE: oświetlenie HQI
Grzegorz napisał(a):Aloo
Na tej aukcji zdjęcie nie odpowiada opisowi.

wiem wiem, ale sama koncepcja lampy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 08:14
Post: #13
RE: oświetlenie HQI
Może te lampy Cię zainteresują ... link
Lampy są naprawdę dobrze wykonane, solidne a przede wszystkim bezpieczne, można dokonać małej przeróbki i usunąć statecznik z górnej części, wtedy lampa zyskuje na wyglądzie, choć moim zdaniem i tak jest niebrzydka i nad otwartym zbiornikiem będzie wyglądać ok.
Przyzwoite żarniki w sieci kupisz już za ok. 20zł., stateczniki elektroniczne za ok. 60-70zł.
np. tu: link

czyli za 100-120 zł. masz jedną lampę 150W lub 250W - za taką kasę lepszego światła nie będziesz miał.

◄'))))►◄ ►◄(((('►
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości