Odpowiedz 
Twinstar
23-02-2015, 20:41
Post: #16
RE: Twinstar
Ja tego wynalazku nie łykam,elektroliza AISI 304 uwalnia szkodliwe metale.Link podałem dla tych ,którzy wierzą ,że to pomaga i za grosze mogą sami sobie to sprawdzić.Jeżeli będą zadowoleni to mogą zlecić wycięcie na ploterze,pomyśleć o programowaniu itd.
Jednak po co iść w koszty dopóki nie będzie pewności czy to działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 22:29
Post: #17
RE: Twinstar
Pewności nie masz że działa ale wierzysz że szkodzi. Te urządzenie nie tylko ma działać na glony
( w to akurat też wątpię ) ale głównie na klarowanie wody - to akurat możliwe bo ma jakiś % wpływ na utrzymanie zdrowego akwarium. Moje zdanie jest że działa pośrednio .

Ciekawe że jeszcze nikt nie zrobił sterownika Diy na bazie prawdziwego, każdy włącza na ile mu się wydaje. Czy w oryginalne włącza się cyklicznie w równych czasach pracy i przerwy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 22:50
Post: #18
RE: Twinstar
Ze to działa to potwierdzają użytkownicy oryginału i podróbek także DIY. Rzeczywiście na RA była długa dyskusja o tym urządzeniu. W oryginale siatka wykonana jest z tytanu pokrytego związkami platyny co może tłumaczyć cenę. Sam sterownik trudno jednoznacznie stwierdzić bo na razie nie znalazłem opisu. Niby tylko jeden guzik włączający układ czasowy ( jeszcze w jednej z wersji przełączający interwały czasowe) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 22:52
Post: #19
RE: Twinstar
tak w oryginale działa cyklicznie w zależności jaki program (wielkość akwarium) wybierzesz, przykład z Ra na 200l ok 40s co mniej więcej 10 min i powinno tak działać całą dobę

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 23:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 23:08 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #20
RE: Twinstar
edison napisał(a):Pewności nie masz że działa ale wierzysz że szkodzi. Te urządzenie nie tylko ma działać na glony
( w to akurat też wątpię ) ale głównie na klarowanie wody

Wierzę ,że elektroliza uwalnia metale i myślę ,że nie jest to najzdrowsze (chyba ,że elektrody byłyby z metali szlachetnych) .Ryb pewnie to nie zabije,przynajmniej nikt takiego faktu nie zgłaszał ale...
W Krakowie spokojnie żyją sobie ludzie -co nie znaczy ,że w Białowieży nie ma lepszego powietrza Biggrin
Od kiedy mam filtrację mechaniczną grubą na 12cm(a mogę jeszcze z 10cm dodać) to nie mogę narzekać na klarowność wody ,a glonów mam tyle co kot napłakał i do tego są to krasnorosty.
Opinie o Twintarze są najróżniejsze,nie mam zdania i pewnie mieć nie będę bo póki co nie potrzebuję tego urządzenia, nawet w wersji budżetowej.
alarmowiec napisał(a):W oryginale siatka wykonana jest z tytanu pokrytego związkami platyny
Z tego co wyczytałem to w patencie jest napisane ,że może być z tego wykonana,taki dupochron.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości