Odpowiedz 
Twinstar
23-02-2015, 14:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 14:08 przez matoole.)
Post: #1
Twinstar
Wersja maksymalnie uproszczona i przyjazna dla wykonania domowym sposobem.No i kilka setek w kieszeniSmile
Za co "Oni" sobie tyle liczą?
https://www.youtube.com/watch?v=J0vyLWiFz7Q
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 15:04
Post: #2
RE: Twinstar
To proszę oto inny przykład :
https://www.youtube.com/watch?v=C9OKpz8YXL8
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 15:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 15:51 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #3
RE: Twinstar
To już prawie pełna profeska -formatki,plotery...No może poza tą siatką do herbatyWink
Prawdę mówiąc zastanawia mnie ta siatka,z czego oryginalnie jest wykonana? Ktoś może wie?Bo jeżeli stal nierdzewna to do wody idą metale(z tego co pamiętam ze szkoły). Myślę ,że rozsądniejsze będzie użycie srebrnej siatki protetycznej(chyba ,że jony srebra wybiją bakterie z filtra.Rezygnujemy wtedy z formatki i na Starej Rzeźni za grosze kupujemy używany zasilacz do lapka.Zaoszczędzone pieniąchy przeznaczamy na zakup złotej siatki protetycznej Cool wyjdą cztery wkłady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 15:43
Post: #4
RE: Twinstar
Co to daje ??
Ktos to ma i używa ??

Akwarium 300 l |Pielęgnice: Miodowe i Meeka | Filtracja - HW-302 i JBL e901|
Akwarium 50 l | Kotnik: mieczyki zielone odmiany dzikiej i młode Miodowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 15:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 16:04 przez matoole.)
Post: #5
RE: Twinstar
jedi1978 napisał(a):Co to daje ??
Myślę ,że głównie po kieszeni Smile
jedi1978 napisał(a):Ktos to ma i używa ??

Czytałem skrajnie różne opinie,jedno jest pewne -ta cena to nieporozumienie
Zresztą nic prostszego jak sobie to ustrojstwo samemu zrobić w wersji z mojego linka,jak masz lapka to wyniesie cię to tylko koszt zakupu szpulki plastra za 5zł i dwóch sitek do herbatki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 16:12
Post: #6
RE: Twinstar
Dokładnie cena jak mówi na filmie 700 zł to jakaś masakra :-)

Akwarium 300 l |Pielęgnice: Miodowe i Meeka | Filtracja - HW-302 i JBL e901|
Akwarium 50 l | Kotnik: mieczyki zielone odmiany dzikiej i młode Miodowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 17:11
Post: #7
RE: Twinstar
nie rozumiem co Was dziwi Wink wymyślili to, zbudowali, i sprzedają. Cenę mogą dać jaką chcą. Temat od kilku miesięcy znany na wszystkich forach akwarystycznym (poza naszym) i ludzie kombinują. Nie jeden juz całą obsadę wybił bo popieścił ryby prądem lub włączył jonizator na godzinę Biggrin

Home made, fajne, koszt znikomy, ale i materiały trzeba użyć z najwyższej półki a nie robić jakieś g.. z plastra. Poza tym to troszkę niebezpieczne bo tam się chyba wodór wydziela...

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 17:14
Post: #8
RE: Twinstar
harek napisał(a):Poza tym to troszkę niebezpieczne bo tam się chyba wodór wydziela...
o chlor też bym się martwił i podejrzewam jeszcze że na samym wycięciu nie będzie to sitko w żaden sposób zabezpieczona więc może korodować lub inne podobne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 17:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 21:34 przez matoole.)
Post: #9
RE: Twinstar
harek napisał(a):Home made, fajne, koszt znikomy, ale i materiały trzeba użyć z najwyższej półki a nie robić jakieś g.. z plastra

Chyba nie mówisz o tym kawałku plastiku?Jestem przekonany ,że najgorszy plastik zrobi mniej zła od siatki z nierdzewki. Pomijam już fakt ,że na filmie pokazany jest sposób za grosze ,a robi to samo -zwykła elektroliza.Jestem ciekaw ile w oryginalnym produkcie kosztuje siatka ,którą zalecali wymieniać co 12 miesięcy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 19:07
Post: #10
RE: Twinstar
I znowu ten hejt na ceny. Weź zacznij produkować dorobisz się fortuny. Jak to takie tanie w produkcji.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 19:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 19:55 przez harek.)
Post: #11
RE: Twinstar
matoole napisał(a):Chyba nie mówisz o tym kawałku plastiku?Jestem przekonany ,że najgorszy plastik zrobi mniej zła od siatki z nierdzewki. Pomijam już fakt ,że na filmie pokazany jest sposób za grosze ,a robi to samo -zwykła elektroliza

Zrozum, moim zdaniem jeśli miałbym już takie coś konstruować to wierz mi że nie wsadziłbym do akwa takiego szitu z opakowania po plastrze, tylko jak w drugim linku zamówiłbym gotowe formatki lub wydruk 3d. Tu nie chodzi o to co złego moze takie opakowanie zrobić, bo za pewne nic, tylko o jakość wykonania. Tym bardziej że jak sam podkreślasz to takie tanie...

maslo_82 napisał(a):I znowu ten hejt na ceny. Weź zacznij produkować dorobisz się fortuny. Jak to takie tanie w produkcji.
wyjątkowo się z Tobą zgadzam Biggrin matoole, do dzieła !

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 20:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 20:06 przez matoole.)
Post: #12
RE: Twinstar
harek napisał(a):I znowu ten hejt na ceny

Zlikwidujcie ten dział!!!
Przecież wszystko można kupić.
Panowie, odrobinę się zastanówcie zanim coś napiszecie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 20:12
Post: #13
RE: Twinstar
No dział DIY z pewnością nie służy do hejtowania producentów za to ze sie cenią. Dział jest po to żeby można było zrobić coś samemu.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 20:24
Post: #14
RE: Twinstar
maslo_82 napisał(a):Dział jest po to żeby można było zrobić coś samemu
Więc przypominam;w pierwszym poście wkleiłem link do filmu,w kolejnych zaproponowałem ,jak mi się wydaje,lepsze materiały na siatkę.
maslo_82 napisał(a):dział DIY z pewnością nie służy do hejtowania producentów za to ze sie cenią
A to ,w którym punkcie regulaminu jest napisane?
Nie mam problemu z płaceniem wysokich cen za produkty,które są tego warte.Ten z całą pewnością do nich nie należy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 20:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 20:35 przez harek.)
Post: #15
RE: Twinstar
matoole napisał(a):Nie mam problemu z płaceniem wysokich cen za produkty,które są tego warte.Ten z całą pewnością do nich nie należy.

Pewnie dlatego nie ma u nas takiego tematu. Każdy kto wie co to jest z pewnością o tym czytał i wie że to tak naprawdę gówno daje Smile Jak nie chcesz mieć glonów to trzeba opiekować się odpowiednio akwa (nawozy, pielęgnacja, oświetlenie itp) a nie montować jakieś cuda wianki. Zamiast tego lepiej wpakować lampę UV do filtra, to przynajmniej działa.

Ogólnie fajnie gość to zrobił na tym ( https://www.youtube.com/watch?v=_XgSMAHHhqI ) filmiku, trochę krzywo pokleił te formatki, ale wyszło całkiem profi. Gdyby był to Twój filmik to pogratulowałbym i dał Ci lajka w dziale DIY Smile

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości