Wątek zamknięty 
Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
26-02-2015, 14:47
Post: #61
RE: Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
Różnica miedzy szynszyla jest taka, ze nie pada ona od tak sobie. U ryb natomiast jest to norma, co wiecej kupujący nagminnie do tego przykłada rękę. Nigdzie nie uznaje sie reklamacji czy zwrotu żywego towaru.

Jak ktoś chce mieć wszystko sterylne to proponuję przesiąść sie na inne hobby bo inaczej akwarystyka będzie tylko powodem stresu i niezadowolenia.

Akwarium to ogromne zbiorowisko życia i zawsze znajda sie jakieś patogeny nie ma innej możliwości. Nikt w sklepie nie będzie oglądał każdej roślinki co przychodzi. Wszystko co robimy w życiu wiąże sie z ryzykiem, jak ktoś nie chce ryzykować to lepiej niech nie wychodzi z domu

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-02-2015, 16:07
Post: #62
RE: Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
maslo_82 napisał(a):(...)nie pada ona od tak sobie
No właśnie,ty już werdykt wydałeś.

maslo_82 napisał(a):Akwarium to ogromne zbiorowisko życia i zawsze znajda sie jakieś patogeny nie ma innej możliwości. Nikt w sklepie nie będzie oglądał każdej roślinki co przychodzi.

Jasne,zgoda,ale w takim razie niech się skończą peany "dobrych sklepów" i gnojenie Bajcików czy Filomuchy, bo coraz wyraźniej widać ,że obiektywna ocena nie jest tutaj mocną stroną (to akurat ciebie nie dotyczy bo o ile pamiętam w temacie" Filomucha" wypowiadałeś się w sposób wyważony)
Załóżmy;
W ciągu 3dni pada cała obsada Simulansów kupiona u Filomuchy, jaki byłby tutaj werdykt? Filomucha sprzedaje syf !!!
Analogiczna sytuacja z ZooGrande...i jaki mamy werdykt?
maslo_82 napisał(a):Akwarium to ogromne zbiorowisko życia i zawsze znajda sie jakieś patogeny(...)

Mimo ,że w tym wątku padają różne przykłady i pozorne dygresje wszystko sprowadza się do jednego -wychwalany sklep nie stanął na wysokości zadania, o ile można przyjąć ,że wpadka może przydarzyć się każdemu, to od sposobu załatwienia problemu zależy ocena sklepu.
Od sposobu załatwienia problemu... a nie od oprawy wizualnej i wiedzy sprzedającego.
Przyjmujemy ,że @utopia nie ściemnia i co? Stracił dwie stówy.Jasne,ma wyjście:
maslo_82 napisał(a):Jak ktoś chce mieć wszystko sterylne to proponuję przesiąść sie na inne hobby
Gorzej jak w jakimś kolejnym "dobrym sklepie" kupi sobie 20 szynszyli i po tygodniu mu padną.Usłyszy wtedy:
maslo_82 napisał(a):nie uznaje sie reklamacji czy zwrotu żywego towaru
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-02-2015, 19:14
Post: #63
RE: Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
Zaczyna się zabawa w wychwycenie pewnych słówek i wybieranie zdania z kontekstu gdzie chodzi o co innego.
Każdy będzie zachwalał tam gdzie mu pasuje i tyle i nie tutaj żadnego układu czy grupy trzymającej władze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-02-2015, 19:25
Post: #64
RE: Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
każdy medal ma dwie strony, nie ważne kogo się będzie chwalić lub kogo gnoić to znajdą się osoby negujące każdą wypowiedź. bo jak w sklepie będzie jakość to cena nie będzie odpowiadać, jak będzie zatowarowanie i dobra cena to znów za daleko itp itd.
wina leży po obu stronach zarówno sprzedawcy jak i kupującego, w zoogrande potencjalnie nieświadomie sprzedano pijawke (niby w akwarium nie było żywiciela) a utopia kupując roślinkę z takim gratisem też nie poszedł reklamować towaru (nawet uświadomić sprzedawce że może mieć pijawki) w wypadku Łukasza byłoby to zapewne zrekompensowane kupującemu jak również poszukałby przyczyny skąd się gadzina dostała do zbiornika.
A matole obserwując twoją aktywność na forum to takie tematy są twoimi ulubionymi uwielbiasz czepiać się półsłówek i wyrywać zdania z kontekstu a nie o to tutaj chodzi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-02-2015, 20:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 20:54 przez DUANDR.)
Post: #65
RE: Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
Nieźle wam idzie, 64 posty... Z moim to nawet 65.Wink Filomucha miał 84.
Jakby tak zrobić ranking popularności w oparciu o ilość zabranych głosów w dyskusji o danym sklepie, to najpopularniejszy jest Filomucha, potem ZooGrande i na trzecim miejscu Bajcik.
A jaką te dyskusje mają oglądalność... Cholibka, gdy forum było komercyjne można by nieźle zarobić na reklamach. Ale tak nie będzie, bo to forum miało służyć kontaktom i wymianie doświadczeń między akwarystami. I nawet przez jakiś czas tak było, ale od jakiegoś czasu się zrobił z tego kram "przekupek".Rolleyes

Swego czasu w radiowej Trójce, Jan Stanisławski Ł. w "Powtórce z Rozrywki" prowadził niekończącą się dyskusję na temat wyższości świąt nad świętami.
I przyznam, że w tym wątku mam delikatne déjà vu. Rolleyes

Dajcie znać jak skończycie, to z ulgą zamknę ten temat.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-02-2015, 21:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 21:50 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #66
RE: Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
bohen21 napisał(a):A matole obserwując twoją aktywność na forum to takie tematy są twoimi ulubionymi uwielbiasz czepiać się półsłówek i wyrywać zdania z kontekstu a nie o to tutaj chodzi

Podczas pisania słowa trzeba ważyć
Odbiór pisaniny jest inny niż rozmowa w 4oczy.Pokażcie mi te zdania wyrwane z kontekstu.Ja tylko pod tekst, który czytam podstawiam przykłady lub się do niego odnoszę.Tak się przejrzyściej czyta
Nie jara mnie naskakiwanie na żaden sklep ,ale jakoś nie mogę znieść gdy widzę jak nieelegancko podchodzicie do ocen sklepów i jak nieobiektywnie bronicie innych.
Przyjmuję większość tutejszych opinii o sklepach,byłem chyba we wszystkich.W kilku coś kupowałem i generalnie jestem zadowolony.

Ja jestem zadowolony,ale nie znaczy to ,że ktoś inny też musi być.

bohen21 napisał(a):A wina leży po obu stronach zarówno sprzedawcy jak i kupującego
Już drugi raz piszesz te herezje.Mam sklep z odzieżą i bielizną i jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy ,że gdy klient kupi u mnie dziurawe gacie to jest tak samo winny jak moja sprzedawczyni,która mu je sprzedała Cool
No ale cóż...człowiek uczy się całe życie

DUANDR napisał(a):to forum miało służyć kontaktom i wymianie doświadczeń między akwarystami. I nawet przez jakiś czas tak było, ale od jakiegoś czasu się zrobił z tego kram "przekupek".Rolleyes
Czytając to forum wielu rzeczy się dowiedziałem,więc nie jest aż tak źle ,ale lepiej nie będzie dopóki tą samą miarą nie będziemy oceniać wszystkich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-02-2015, 21:57
Post: #67
RE: Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
Też się pobawię, a co mi tam. Aloha

DUANDR napisał(a):Dajcie znać jak skończycie, to z ulgą zamknę ten temat.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-02-2015, 22:13
Post: #68
RE: Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
To matoole życze ci aby ktoś u ciebie kupił dziurawe oryginalnie zapakowane gacie, i nie przyszedł z reklamacją tylko obsmarował cię wszędzie gdzie sie da bo przecież to tylko i wyłącznie twoja wina jako sprzedawcy że sprzedałeś mu dziurawe galoty, nie pisze nic więcej żebyś nie miał z czego wycinać fragmentów wypowiedzi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-02-2015, 22:17
Post: #69
RE: Inna nie związana z Hanowerem opinia o ZooGrande
No i mamy klasyczne przegięcie.
Kolego Bohen21 masz bana na 10 sekund.
I na tym koniec zamykam temat.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości