Odpowiedz 
Padające rybki
19-02-2015, 23:59
Post: #1
Padające rybki
Po raz drugi w krótki czasie kilka godzin po podmiance wody padają mi rybki. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Robię ciągle tak samo i tyle samo wody. Woda zawsze odstana,dodaję Dodaję jednie antychlor. Jedyne co zmieniłam to gąbeczkę w filtrze na nową. Nie wiem może przez to ??

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 00:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2015 00:23 przez leeusr. Powód: Nowe informacje)
Post: #2
RE: Padające rybki
a co to znaczy odstana, może za krótko,
albo zbyt szybko zmienia się skład wody spróbuj nalać wodę za pomocą wężyka do napowietrzania wtedy będzie się długo lała i tym samym organizmy zdążą się przywycić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 00:26
Post: #3
RE: Padające rybki
woda w poznaniu nie jest chlorowana więc anty chlor jest zbędny, robiąc podmiane usuwasz część bakterii nitrifikacyjnych, wymieniając gąbkę usuwasz ich prawie całą kolonie. mając małe akwarium zachwiałaś proces azotowy, co mogło spowodować pojawieniem się azotynów lub nawet amoniaku i temu rybki zdychają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 08:23
Post: #4
RE: Padające rybki
Woda w Poznaniu jest chlorowana;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 08:36
Post: #5
RE: Padające rybki
podmieniając 20% wody i zakładając, ze jest chlorowana nie stwierdziłem skutków ubocznych drodzy państwo i to nie jest na pewno przyczyna nawet gdyby się lało prosto z kranu-bo ja lałem
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 08:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2015 08:46 przez leeusr. Powód: Nowe informacje)
Post: #6
RE: Padające rybki
no nie zgodze się, po krewetkach od razu widać czy lejesz dobra wode, jak nalejesz prosto z kranu szybko nawet tylko 20% to same wychodzą z akwarium
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 08:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2015 09:08 przez harek.)
Post: #7
RE: Padające rybki
wymiana gąbki = no3 i no2 = tutaj problem, kup bakterie i dodaj do filtra lub jesli masz wewnetrzny po prostu do wody.
Woda w Poznaniu jest chlorowana.

Dla tych którzy twierdzą inaczej cytat ze strony aquanetu:

Co oznacza metaliczny zapach wody?

W przypadku takiego zapachu, często kojarzonego z zapachem chloru, nie należy mieć obaw o szkodliwy wpływ takiej wody na zdrowie. Woda musi być poddana chlorowaniu, celem dezynfekcji (eliminacji wszelkich mikroorganizmów). Aquanet stosuje do dezynfekcji najniższe możliwe dawki chloru, jednak na tyle skuteczne, by zapewnić każdemu odbiorcy bezpieczną bakteriologicznie wodę.

oraz dodatkowo grafika:
[Obrazek: schemat%20procesu%20technologicznego%20o...20wody.jpg]

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 11:16
Post: #8
RE: Padające rybki
Moj tesciu pracuje w aquanecie i wie ze woda jest ozonowana a nie chlorowana ale za pewnie i tak nawet chlor nie byl przyczyna śnięcia ryb a no2 i no3 ktore pojawilu sie po zabiciu flory bakteryjnej z filtra
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 11:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2015 11:40 przez harek.)
Post: #9
RE: Padające rybki
Norbert, Aquanet jest moim klientem i tez mam informacje z pierwszej ręki Smile
Do czasu modernizacji stacji w Mosinie tylko chlorowali wodę, teraz DODATKOWO oznonują w stosunku 40/60. Na dowód tego jest w necie kilkanaście artykułów (np.: http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/poz...d,tm.html) no i testy które można wykonać samemu w domu.

Co do reszty oczywiście się zgadzam, wspominałem o tym juz w poprzednim poście. Dodatkowo powodem wzrostu azotanów może być również przerybienie.

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 12:21
Post: #10
RE: Padające rybki
Panowie, muszę Was trochę poprawić jeśli chodzi o cykl azotowy. Jego końcowym produktem są właśnie azotany (NO3-) i ich wzrost w przypadku wytłuczenia flory bakteryjnej jest niemożliwy. Jeżeli coś będzie w tym przypadku truło ryby to będzie to amoniak (NH3/NH4+) lub azotyny (NO2-), które są zdecydowanie bardziej toksyczne niż azotany. W dobrze działającym akwarium nie powinno być amoniaku i azotynów, za to mierzalne stężenie azotanów to normalna rzecz.

Przerybienie akwarium zdecydowanie przyśpieszy tempo kumulacji amoniaku i azotynów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 12:36
Post: #11
RE: Padające rybki
Przy poprzedniej podmiance miałam też mętną wodę.Białą jak mleko,ale po jednym dniu było już normalnie.Myślę że chyba coś z filtrem nie tak bo mi buczy w nocy czego nie było. A co przerybienie to chyba nie bo rybek jest coraz mniej.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 13:20
Post: #12
RE: Padające rybki
Jaki masz filtr ?
np Auael Pat mini ma taką konstrukcję która trzyma wewnątrz bąbel powietrza jeśli śpuścimy wodę poniżej poziomu wirnika . Gąbki się nie wymienia przy normalnym czyszczeniu . Podmieniasz wodę a gąbkę ew wyciskasz kilkakrotnie w wiaderku z odlaną starą wodą .

Jeśli to jest akwarium ze stopki to masz tam sporo ryb jak na 30 litrów
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 14:57
Post: #13
RE: Padające rybki
Stiep, oczywiście masz racje. Skupiłem się na chlorze i ozonie Smile

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 15:21
Post: #14
RE: Padające rybki
Mam filtr Auael fan 1,gąbeczke wymieniałam,bo już była stara.I zawsze płuczę w starej wodzie.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2015, 00:05
Post: #15
RE: Padające rybki
Zrobiłam dziś podmiankę Smile Mam nadzieję,że nie będzie ofiar Tongue

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości