Odpowiedz 
nawozy
04-02-2015, 00:20
Post: #31
RE: nawozy
bohen21 napisał(a):jebao dp4 koszt 400 zł a zabawa w pilnowanie żeby wlać nawóz znika w zapomnieniu, ja na razie używam w morskim ale planuje kupić dp6 na dwa słodkieSmile

To pomysł na wakacje... sąsiadka miałaby wolneSmile szkoda że Mikołaj już był...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 00:22
Post: #32
RE: nawozy
mi przyniósł spóźniony gwiazdorTongue ogólnie pompka rewelka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 03:56
Post: #33
RE: nawozy
Widzisz Searcher. To jest tak, że na forum trzeba pewne sprawy postawić kategorycznie, bo inaczej przekaz nie dociera do zainteresowanego. Większość początkujących jak i innych odbiorców porad na forum, w momencie kiedy otrzyma porady na forum, zastanawia się którą poradę wdrożyć. Problem polega na tym, że duża część osób wybiera te porady które wydają im się najtańsze, albo z pozoru logiczne, bo ktoś im napisze kilka średnio zrozumiałych zdań i poprze tylko z pozoru logiczną tezą. I katastrofa gotowa. Dlatego pewne tezy trzeba stawiać kategorycznie bo inaczej początkujący mają mętlik w głowie. Wynika to z tego, że na forum internetowym każdy głos jest równy, nie ma pod nim etykiety "ten gość ma racę", "tamten nie ma racji", więc jakoś trzeba się przebić a to nie jest łatwe.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 10:29
Post: #34
RE: nawozy
maslo_82 napisał(a):To jest tak, że na forum trzeba pewne sprawy postawić kategorycznie, bo inaczej przekaz nie dociera do zainteresowanego.
To ja poprosze o jasny przekaz w formie takiej jaką zaproponował alrmowiec , czyli jaką linie nawozową zapoczątkować , żeby jak to mówicie uczyć się zachowań roślin i poprawiać ich kondycję . W pierwszym poście jasno wyraziłem , że po pierwsze sole póki co mnie przerastają i nie odważyłbym się ich stosować.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 10:48
Post: #35
RE: nawozy
Aquaflora Micro, Aquaflora K, i Macro Green Aqua Artu. Zaczynasz od podawania samego mikro razem z dużymi podmianami wody osmotycznej. Potas podajesz raz w tygodniu dawkę przewidzianą na dzień lub dwa. Makro podajesz raz lub dwa razy na tydzień 1/5 lub 2/5 dziennej zalecanej dawki.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 11:38
Post: #36
RE: nawozy
No i w takim kierunku postaram sie pójść. Dostałem troche marco red od znajomego tego w ogóle nie używać ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 12:29
Post: #37
RE: nawozy
Macro Red Bóg Cię Strzegł Biggrin

A Mikro podawaj 1ml na 50l wody dziennie

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 13:20
Post: #38
RE: nawozy
Macro Red ma dużo azotu w stosunku do fosforu. Też na początku popełniłem ten błąd i wszystko rosło bardzo ładnie. No może nie wszystko bo rośliny akurat nie, za to glon szedł jak szalony Smile

Nawet za tysiąc dolarów, nie pozbędę się Skalarów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 13:35
Post: #39
RE: nawozy
Nawet przy roślinach wybarwiających się na czerwono nie powinno się używać Macro Red?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 17:58
Post: #40
RE: nawozy
dla roślin czerwonych bardziej istotne jest mikro niż makro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 18:03
Post: #41
RE: nawozy
Macro Red nie ma nic wspólnego z czerwonymi roślinami Smile Macro Red można używać bardzo sporadycznie zamiennie z Macro Green. Dłuższe podawanie Macro Green może spowodować sinice, mówimy tu o podawaniu ciągle przez kilka miesięcy, dlatego od czasu do czasu mozna użyć Macro Red, zeby lekko przenieść bilans fosforu do azotu w stronę azotu.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości