Odpowiedz 
zalana wodą butla co2
28-01-2015, 20:09
Post: #31
RE: zalana wodą butla co2
Na tym dyfuzorze regulujesz ilośc gazu precyzyjniej niż na jakimkolwiek zaworu precyzyjnym.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 20:45
Post: #32
RE: zalana wodą butla co2
Czyli na "atomizerze" jest jakiś zaworek który reguluje ilość gazu ? bo patrząc na zdjęcia nie zauważyłem jakiś regulatorów Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 20:46
Post: #33
RE: zalana wodą butla co2
Nie ma z tego co wnioskuje regulujesz tylko reduktorem.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 20:54
Post: #34
RE: zalana wodą butla co2
Cytat:Na tym dyfuzorze regulujesz ilośc gazu precyzyjniej niż na jakimkolwiek zaworu precyzyjnym.

Na dyfuzorze a nie reduktorze Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 21:11
Post: #35
RE: zalana wodą butla co2
A t już nie wiem, wydaje mi sie , że tylko reduktorem Smile nie martwi mnie to poki co właśnie zamówiłem http://allegro.pl/zestaw-co2-classic-exc...09206.html więc bede patrzył , podzespoły fajne , sprzedaje urządzenia pneumatyczne tej firmy i jest ok zobaczymy. A co do atomizera to zawsze można zmienić jeśli coś nie przypasuje. Ważna butla i reduktor.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 00:43
Post: #36
RE: zalana wodą butla co2
Oj uparty będziesz to zmieniał ale cóż trochę błędów trzeba popełnić i sprawdzić na własnej skórze. Jeśli już taka instalacja niskociśnieniowa to zaworek precyzyjny kupuje się w sklepie osobiście i wybiera sprawdzając w akwarium w sklepie czy działa.
W wysoko ciśnieniowych spiekach ( atomizerach ) potrzeba jedynie butlę, reduktor i zaworek zwrotny oraz na końcu atomizer Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 08:28
Post: #37
RE: zalana wodą butla co2
alarmowiec napisał(a):Oj uparty będziesz to zmieniał ale cóż trochę błędów trzeba popełnić i sprawdzić na własnej skórze.
A już tak mam musze się przekonać Smile
alarmowiec napisał(a):Jeśli już taka instalacja niskociśnieniowa to zaworek precyzyjny kupuje się w sklepie osobiście i wybiera sprawdzając w akwarium w sklepie czy działa.
W tym temacie też jestem uparty , dają 5 lat gwarancji ? dają Smile Więc niech moc będzie z nimi , będę nękał Smile

alarmowiec napisał(a):W wysoko ciśnieniowych spiekach ( atomizerach ) potrzeba jedynie butlę, reduktor i zaworek zwrotny oraz na końcu atomizer Smile
Wszystko się w tym zestawie znajduje co wymieniłeś, wystarczy dokupić atomizer jeśli będzie taka potrzeba i będzie śmigało . Poza tym jak przeliczyłem to za tą butlę i reduktor musiałbym zapłacić ok 260 zł więc pozostałe 65 zł które dołożę nie jest ździerstwem można to przyjąć ( zaworek camozzi wraz z metalowymi nuplami - szybkozłączką to koszt ok 50 zł więc za pozostałe 15 zł opłaca się wziąść u rurkę , szklany dyfuzor, licznik bombelków, szklany zaworek itd ) same te pierdoły to 75 zł wg. cen allegro. Nie da się ukryć , że w zestawie wychodzi taniej.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 10:58
Post: #38
RE: zalana wodą butla co2
zdzierstwo zdzierstwem, ale ja ostatnio za taki zestaw używany i z atomizerem na wąż od filtra zapłaciłem 170 zł z wysyłką i miałem jeszcze 3,5 roku gwarancji
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 11:31
Post: #39
RE: zalana wodą butla co2
bohen21 napisał(a):zdzierstwo zdzierstwem, ale ja ostatnio za taki zestaw używany i z atomizerem na wąż od filtra zapłaciłem 170 zł z wysyłką i miałem jeszcze 3,5 roku gwarancji
A mi akurat kupno używanego wyszło bokiem i choćby nie wiem co nie chciałem już w to wchodzić. Będe wiedział co mam spał spokojnie i żaden punkt przy napełnianiu nie będzie patrzył na mnie jak na idiote co sie stało z butlą że wygląda jak wygląda Smile Oczywiście , okazje sie trafiają i trzeba korzystać Smile

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 12:16
Post: #40
RE: zalana wodą butla co2
no akurat w gnieźnie jak napełniasz butle to nigdy nie wiesz co sie z nią dzieje bo nie napełniają przy tobie tylko trzeba odbierać na następny dzień, kilka napełnień i butla i tak wygląda nie ciekawie bo oni sie delikatnie z nimi nie obchodzą, ja dzieki pw gazie zabiłem dobry reduktor bo butla była za mocno nabita po otwarciu strzelił reduktor a po chwili wywaliło bezpiecznik w zaworze, a ty kupiłeś trefną butle w dodatku wiedząc o tym więc jedyne pretensje możesz mieć do siebie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 13:47
Post: #41
RE: zalana wodą butla co2
Wiedząc o tym ? nie przesadzaj proszę. Butle wziąłem od osoby którą dobrze znasz , słysząc że jest igła . No i była zewnętrznie. Jak sie okazało zasyfiona , zrobiona z gaśnicy , zalana itd . Jak miałem to stwierdzić ? problem wyszedł przy napełnianiu. Na szczęście nie było problemu ze zwrotem bo sie znamy i współpracujemy. Co do stanu nowej który oczywiście może sie zmienić to jednego zawsze będe pewien - moja wina bo była nowa i jak dbałem tak mam.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 13:35
Post: #42
RE: zalana wodą butla co2
Dobra Panowie a czy ktos mógłby rozwinąć kwestie dyfuzorów . Jaki jak stosować Itd.
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 14:03
Post: #43
RE: zalana wodą butla co2
każdy można stosować tak samo, na 2 sposoby, z precyzyjną regulacją albo bez

atomizery ponoć można stosować bez zaworków precyzyjnych (zależy oczywiście jaki masz reduktor) wtenczas ustawiasz wszystko reduktorem

tak samo można stosować dyfuzory tylko dla ich działania wystarczy niższe ciśnienie i ciężko o precyzyjną regulacje reduktorem na niskich ciśnieniach.

ja osobiście używam i atomizer (przepływowy) i dyfuzory ze spiekiem i wszystko mam na zaworkach camozi, te zwykłe plastikowe zaworki są gów.... warte szczególnie jak chcesz wyregulować gaz w kilku akwariach z jednej butli
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 14:49
Post: #44
RE: zalana wodą butla co2
bohen21 napisał(a):ja osobiście używam i atomizer (przepływowy) i dyfuzory ze spiekiem i wszystko mam na zaworkach camozi, te zwykłe plastikowe zaworki są gów.... warte
No i zestaw podlaczony i smiga :-) co do zaworka to zgadzam sie z kolega chociaz z tym tanim do czynienia nie miałem wielke za to słyszałem ale ustawienie camozzi nie trwalo dlugo, musialem jednak nabrac cierpliwości co do jego czułości - jak to za pierwszym razem:-)
Nie jestem pewien tylko umiejscowienia dyfuzora, dałem go po przeciwnj stronie od filtra przy przedniej szybie ale widze ze gaz przechodzi przez akwarium tez w przedniej czesci , prz czym najwięcej roslin jest z tylu. Może tak zostać czy lepiej wpakować go w rośliny na tyle akwarium ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 19:16
Post: #45
RE: zalana wodą butla co2
Gdzie lataja bąbelki gazu nie ma najmniejszego znaczenia.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości