Odpowiedz 
podłoże dla cristali
21-01-2015, 00:38
Post: #1
podłoże dla cristali
jak wiekszość z was wie nie jestem zwolennikiem substratów wręcz przeciwnikiem, ale czasem trzeba sie przemóc i spróbowaćSmile

planuje przerobić swoją 80-ke na krewetkarium z cristalami bez co2, na jakimś aktywnym podłożu kilka korzonków z mchem i finito. Tu rodzi się moje pytanie jaki substrat zastosować, i żebym na pierwsze podłoże nie wydał majątku

i jaki ewentualnie substrat byście polecali dla snow whitów, bo bede zmieniał obsade w kostce z sakur na snow whity (ten może być droższy) Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 10:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2015 10:42 przez fazi_poz.)
Post: #2
RE: podłoże dla cristali
Ten pierwszy, tańszy, to może Aqua-Art Shrimp sand? (chociaż opinie będą podzielone - u mnie póki co trzyma parametry ponad pół roku)
Ten droższy to pewnie inwestował bym w Benibachi Smile

Ale chłopaki, co na krewetach "zęby pozjadali" pewnie doradzą coś porządnie sprawdzonego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 11:47
Post: #3
RE: podłoże dla cristali
Witam http://allegro.pl/akadama-twarda-drobna-...96207.html polecam to
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 12:34
Post: #4
RE: podłoże dla cristali
Tez myslalem o benibahi albo bws ale podloza do bonsai nie bralem pod uwage. Bruno a jak z trzymaniem parametrow przez nie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 12:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2015 12:56 przez HOLI.)
Post: #5
RE: podłoże dla cristali
jeśli coś jest dobre to po co przepłacać - Ja do listopada ubiegłego roku posiadałem 3 szkła po 30 litrów z krewetkami CR , CB , a potem też snow ( wyselekcjonowały sie ) . Każde szkło było na podłożu aqua art wersja powder. Przyrosty były świetne przez półtora roku z stadaka 25 szt dorobiłem sie ostatecznie ok ~ 400 szt młodych. Ilość która podałem jest faktyczna bo ubiegłej zimy odstawiłem do gnieźnieńskiego sklepu 80 szt , po rodzibnie wydałem 20 szt a przy likwidacji w listopadzie na sprzedaż poszło dokładnie 295 szt . Kklient ( hodowca z warszawy ) który wziął 195 szt z tej partii zdecydował sie na zakup bardzo szybko bo sam już długi czas stosuje te podłoża więc miał rozeznanie co do aklimatyzacji. Mnie to bardzo ucieszyło z resztą Smile Oczywiście zdarzały sie truposzki , jak pewnie każdemu głownie latem kiedy nie dawałem rady chłodzić wody. Drugi klient który zakupił całe szkło również jest zadowolony z płynności zycia akwaria u niego. Moja skromna opinia zatem jest taka , że chwała im za to że je produkują. Nie testowałem innych wiec nie neguje , miałem tylko jeszcze schrimp soil ( chociaż nie długo ), efekty były takie same a kosztowało więcej. Oczywiście nie stosowałem żadnych nawozów a mchy nie wiadomo czemu rosły o wiele lepiej jak na bazalcie w innym szkle.

tak to wyglądało http://wtma.pl/showthread.php?tid=5638

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 13:29
Post: #6
RE: podłoże dla cristali
Ale na zwyklym aa czy wersji shrimp?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 13:53
Post: #7
RE: podłoże dla cristali
dokładnie ,aqua art shrimp sand powder http://allegro.pl/aqua-art-shrimp-sand-1...84140.html

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 14:38
Post: #8
RE: podłoże dla cristali
Holi truposzki młodych czy dorosłych, z akadama po pół roku wysypał mi się zbiornik z całà obsadą ponad 200sztuk w jedna noc, zaufanie mam tylko do benibachi i bws, aquatic nature shrimp oceniam średnio bo mysle ze wypuscili wersje powder pro soila a tam zbiera się fosfor . Shrimp AA problemu jako takiego nie było tylko szybko się kruszy, rozpada a potem pyli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 14:53
Post: #9
RE: podłoże dla cristali
No to niefajna sytuacja Smile Mi osobiście zbiorowa zagłada przytrafiła się raz ale to przez upały , nie było mnie w domu a temperatura skoczyła pewnie do 36 stopni bo po powrocie kiedy triche upały ustąpiły miałem 34. Ścieło wszystkie małe i częśc dorosłych. Tak jak pisałem , nie twierdzę , że inne podłoża są złe , mi poprostu AA robił dobrą robotę i napewnojęsli kiedyś ponowie temat crystali nie będę kombinował i szukał tylko prosto wezmę je i kupię. A co kolega zrobi to już jego sprawa Smile

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 15:21
Post: #10
RE: podłoże dla cristali
Wezme aa na zbiornik 80 l. A na kostke wezme benibahi i zobaczymy rozniceSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 15:38
Post: #11
RE: podłoże dla cristali
Dokładnie Smile będziesz miał porównanie.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości