Odpowiedz 
wzmocnienie poprzeczne akwarium
19-01-2015, 16:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2015 19:01 przez HOLI. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
wzmocnienie poprzeczne akwarium
Witam,
w standardzie w szkle 72 L jest wklejane na obu długich szybach wzmocnienie ze szkła szerokości 4 cm i ok 50 cm długości .
Mam właśnie takie szkło i poprzedni właściciel wyciął sobie jedno bo wieszał tam kaskadę. Został tylko ślad od kleju. Teraz pytanie czy może tak zostać i szkło po wyprężeniu nie pęknię ? on używał je krótko więc było ok ale ja planuje mieć je dłużej ... lepiej wkleić nową czy tak zostawić ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 16:52
Post: #2
RE: wzmocnienie poprzeczne akwarium
Osobiście wkleiłbym, bo ten element powoduje zmniejszenie naprężeń w górnej części tafli szyby, dokładniej to siła wyporu wypycha szybę na zewnątrz a wzmocnienie powoduje że szkło się nie wygina.
Może i do końca swojego żywota zbiornik wytrzyma ale tego nikt nie wie ... jak chcesz to sprawdź Smile

◄'))))►◄ ►◄(((('►
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 18:28
Post: #3
RE: wzmocnienie poprzeczne akwarium
Holi jak już % wyparują przeczytaj co napisałeś...
HOLI napisał(a):Witam,
w standardzie w szkle 72 L hest wklejane na obu długich szybach zwmocnienie ze szkła szekokości 4 cm i ok 50 cm długości .
Mam właśnie takie szkło i poprzedni właściciel wyciął sobie jedno bo wieszał tam kaskade. roztał tylko ślad bo kleju. Teraz pytanie czy może tak zostać i szkło po wyprężeniu nie pęknię ? on użuwał je krutko wiec było ok ale ja planuje mieć je dłużej ... lepiej wkleić nową czy tak zostawić ?
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 18:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2015 19:04 przez HOLI.)
Post: #4
RE: wzmocnienie poprzeczne akwarium
Łe jeny szczegół taki Wink to wersja na wysilenie mózgu przy poniedziałku :-) a poważnie to pisałem 15 min przed wyjściem z pracy a w dodatku miedzy czasie obsługiwałem klienta , sorki :-)

Edytowane Wink

Czym można usunąć ten stary klej ? Bo chyba nałożyć nowy na stary nie bardzo można.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2015, 00:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2015 00:10 przez alarmowiec.)
Post: #5
RE: wzmocnienie poprzeczne akwarium
Nie podałeś jak grube szkło i jak wysoki zbiornik. Długość na pewno ponad 50 cm ale ile też nie wiadomo Jedyna rada przy tylu danych to nalej do pełna i zobacz na ile się wygięło Smile. Jest całkiem możliwe że te wzmocnienia to zwykła nadgorliwość Smile

Usuwanie kleju nowy nóż do tapet w na końcu denaturat lub aceton.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2015, 09:25
Post: #6
RE: wzmocnienie poprzeczne akwarium
Szkło standard 72 litry czyli 60x30x40 grubość szyby 5 mm
Bardzo możliwe że to nadgorliwość Smile ale wole nie ryzykować więc pytam Smile

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2015, 14:17
Post: #7
RE: wzmocnienie poprzeczne akwarium
doszedłem że w 63 litrach czyli na 35 cm wysokości też są te wzmocnienia stosowane . Więc wychodziłoby że w 72 l tym bardziej... Ciekawe.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2015, 14:59
Post: #8
RE: wzmocnienie poprzeczne akwarium
HOLI napisał(a):doszedłem że w 63 litrach czyli na 35 cm wysokości też są te wzmocnienia stosowane
To chyba są wyjątki,większość takich litraży jest robiona ze szkła 6mm i bez wzmocnień
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2015, 15:52
Post: #9
RE: wzmocnienie poprzeczne akwarium
matoole napisał(a):To chyba są wyjątki,większość takich litraży jest robiona ze szkła 6mm i bez wzmocnień
a tu się nie do końca zgadzam, bynajmniej w Gnieźnie w 2 sklepach są szkła 63 litry i każde ma wzmocnienie a wykonane jest z szyby 5 mm. Podobnie jak 72 litry z takiej samej grubości szyby i identyczne wzmocnienie. Nawet nie pytam w trzecim sklepie bo jak kojarze mają szkła od tego samego producenta.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2015, 18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2015 18:25 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #10
RE: wzmocnienie poprzeczne akwarium
Zamawiałem swoje szkła w dwóch różnych miejscach i zwyczajowo są to baniaki 6mm bez wzmocnień.Widziałem baniaki sporo większe bez wzmocnień jednak były one klejone z odpowiednio grubego szkła
Nie neguję 5mm w 63l ,pewnie duże firmy w ten sposób oszczędzają ,wzmocnienie w takim przypadku pewnie jest niezbędne. Jeżeli komuś wzmocnienie nie przeszkadza to czemu nie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości