Odpowiedz 
Opinie
19-01-2015, 10:36
Post: #1
Opinie
Witm
Zakładam powoli swój baniaczek 60x30x30 prosty plus pokrywa Wromak z oświetleniem standardowym.
Świecić będzie AZOO SUPER LIGHT T8 15W jako podłoże wybrałem sobie BL AQUABASIS PLUS 2,5L i na to JBL MANADO 10L (nie wszystko wsypie bo będzie za dużo tanie zamówić taką ilość).
Co do roślinek wybrałem sobie takie Cryptocoryne wendtii Tropica, Hygrophila dwarf, Ludwigia inclinata verticillata, Mech Phoenix mos, Mech Flame moss, gałęzatka cladophora zaczepiona na kawałku lawy myśle o 3 takich i może jako dekoraca pare kamyczków dragon stone.
Jeśli chodzi o parametry wody http://prntscr.com/5uaiej dane co mi w rurach płynie.
Co do rybek zastanawiam się nad konfiguracją:
danio pręgowany 6 + neon innesa 6 + kirysek pstry 4 dlaczego (kolega likwiduję i nie ma co zrobić z nimi)
Tu otwarty jestem na propozycję odnośnie lokatorów niec mnie nie goni.
Jeśli chodzi o filtr to pomyślałem nad fzn 1 czy będzie odpowiedni według opisów myślę, że wystarczy. Jednak nachodzi mnie pytanie które kieruję do was. Czy macie taki filtr jak poradziliście sobie z pokrywą wiadomo piłka do metalu i plastik nie da rady musi się ugiąć ale jaki uszczerbek muszę wyciąć może mi ktoś podać?
Każde sugestie mile widziane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 11:20
Post: #2
RE: Opinie
Kirysy spoko, tylko jeśli chodzi o resztę rybek to zawsze lepiej będzie wyglądać jeden gatunek w większej ilości np. 10-15 szt.
W pokrywie wycinasz cały kołnierz na szerokość filtr.

"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

Aktualne:
43l - Nature - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8335
43l - Nature 2 - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 11:27
Post: #3
RE: Opinie
Oswietlenia duzo nie bedzie wiec pod manado bym nic nie sypal
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 12:49
Post: #4
RE: Opinie
joke00 wiem ale jak to bywa czasami trzeba iść na ustępstwa by w domu był ten złoty środek Smile Co do pokrywy też tak myślałem chodziło mi bardzie czy ktoś wycinał przy tym filtrze i może mi podać wymiary (jak filtr zapuka do drzwi to łatwa sprawa będzie)
bohen21 tylko ze manado jest jałowe w 100%, z ziemią ogrodową nie chciałem kombinować dlatego pomyślałem o dedykowanym substracie pod.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 15:17
Post: #5
RE: Opinie
Nie ma sensu paleczki nawozowe zalatwia sprawe. Mowie z doswiadczenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 16:48
Post: #6
RE: Opinie
Widzisz nie pomyślałem Bag że i tak można człowiek się uczy do końca Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2015, 20:51
Post: #7
RE: Opinie
Żeby nie zakładać nowego tematu co powiecie o roślince Anubias minima bonsai lub anubias minima która ładniejsza lepiej się prezentuję czy to to samo ? Wiem głupie pytanie pewno :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  EHEIM 2217 opinie kuba 3 9,213 12-01-2016 21:49
Ostatni post: edison
  Prośba o opinię Vasilii 10 16,606 14-01-2015 11:13
Ostatni post: Banano89



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości