Odpowiedz 
Prośba o opinię
13-01-2015, 20:54
Post: #1
Prośba o opinię
Czy ktoś z Was posiada taki filterek: AQUAEL UNIFILTER 500 UV ???
Generalnie sytuacja jest taka, że na chwilę obecną nie mam możliwości postawienia kubełka ;/ Kompletny brak miejsca... no na wszystkie sposoby kombinuje, ale nie da rady ;/ Za jakiś rok powinno się to zmienić Tongue
Akwarium 54L będzie odpalane. Z góry dziękuję za opinie i poproszę od razu o inne modele które posiadacie (jeżeli ten jest kiepski). Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 21:02
Post: #2
RE: Prośba o opinię
Ja posiadam .. UV już nie działa i w sumie dobrze Wink Co byś chciał wiedzieć?
Filterek ma dwie gąbki które można czyścić naprzemiennie
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 21:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015 21:24 przez Vasilii.)
Post: #3
RE: Prośba o opinię
UV to tam na marginesie. Bardziej mnie interesuje czy dobrze filtruje i napowietrza Smile Albo czy szybko się zapycha?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 21:51
Post: #4
RE: Prośba o opinię
Kochanieńki a czy szybko mozna przekopać piaskownicę łyżką ...

dodam że nie sprecyzowałem jak wielka jest piaskownica i czy to łyżeczka do cukru czy łyżka koparki ..

Pytasz o rzeczy podstawowe . Jak mam określić na ile wystarcza nie znając obciążenia zbiornika rybami ile ich będzie jak często będą karmione albo przekarmiane ....
Pytanie z typu :Czym się różni wróbelek - tym że ma jedną nóżkę bardziej
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 22:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015 22:04 przez Vasilii.)
Post: #5
RE: Prośba o opinię
haha spoko spoko, ja początkujący jestemTongue myślałem, że to jasne że w 54L nie będzie 30 sztuk... będzie 12-15 niewielkich rybek max Smile nie przekarmiam ryb Smile chodzi mi o ogólna opinie;p np miałem kiedyś filtr (nie pamiętam dokładnego modelu ale jakiś aquael) który był kiepski bo się zawalał i nierówno napowietrzał... to może pytanie czy cicho pracuje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 22:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015 22:27 przez leeusr.)
Post: #6
RE: Prośba o opinię
a o co chodzi z tym napowietrzaniem, jak masz co najmniej 30% powierzchni akwa w roślinach to żadne ekstra napowietrza nie jest Ci potrzebne

abstrachując 15 ryb na 50 litrów to chyba sporo, chyba że jakieś mikro jak simulantis' y
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 22:27
Post: #7
RE: Prośba o opinię
z odległości 2,5 metra w nocy ja go nie słyszę tyle mogę powiedzieć obiektywnie
Za to z 4 metrów słyszę kaskadę HBL 301 która po roku działania juz nie pompuje ale skutecznie buczy ..
O ile produkty Aquaela wiszą prawidłowo na przyssawkach i kabel nigdzie nie ciągnie to wg mnie są ciche a nawet super ciche . Oczywiście mogą być i inne opinie ..
Miałem kilka produktów penn plax i nie polecam żadnego ..
miałem fluvale i opinie negatywno - mieszane ...
Aqua-szut teraz nie wiem kiedyś szybko stawały się bardzo głośne - wirniki wycierały się na ośkach albo odwrotnie..
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015 22:41 przez edison.)
Post: #8
RE: Prośba o opinię
leeusr napisał(a):jak masz co najmniej 30% powierzchni akwa w roślinach to żadne ekstra napowietrza nie jest Ci potrzebne
Trochę nie tak, te 30% a nawet 100% obsady roślinnej nie wyprodukuje tyle tlenu aby uzupełnić wodę w tlen u wszystkich organizmów, nie tylko ryb i roślin przy stojącej wodzie bez ruchu .Dlatego najlepszym sposobem jest ruch tafli wody bo tutaj zachodzi wymiana gazowa i dobra cyrkulacja wewnątrz akwarium. Najlepiej aby wszystko się zazębiało to pomagają rośliny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 22:44
Post: #9
RE: Prośba o opinię
numer z deszczownią w stronę tafli wody rozwiązuje podobno problem Smile a o napowietrzanie pytałem bo niektórzy oprócz filtra stosuja jakieś dodatkowe metody, zwłaszcza na noc gdy rosliny nie produkuja tyle tlenu a CO jest dozowane...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 23:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015 23:42 przez leeusr.)
Post: #10
RE: Prośba o opinię
edison napisał(a):
leeusr napisał(a):jak masz co najmniej 30% powierzchni akwa w roślinach to żadne ekstra napowietrza nie jest Ci potrzebne
Trochę nie tak, te 30% a nawet 100% obsady roślinnej nie wyprodukuje tyle tlenu aby uzupełnić wodę w tlen u wszystkich organizmów, nie tylko ryb i roślin przy stojącej wodzie bez ruchu .Dlatego najlepszym sposobem jest ruch tafli wody bo tutaj zachodzi wymiana gazowa i dobra cyrkulacja wewnątrz akwarium. Najlepiej aby wszystko się zazębiało to pomagają rośliny.
zgadzam się, może za mało doprecyzowałem, miałem na myśli że jak masz 30% akwa w roślinach i trochę ruchu tafli to żadne ekstra napowietrzanie nie jest potrzebne, a przynajmniej ja nigdy nie widziałem takiej potrzeby

innymi slowy założyłem ze filtr jest
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 11:13
Post: #11
RE: Prośba o opinię
UV sobie daruj bo do niczego Ci nie będzie potrzebne jak i szybko pada. Serię unifilter mogę jak najbardziej polecić,cichy na pewno jak i masz możliwość modyfikacji. Dodatkowa komora na ceramikę i możesz to zastąpić czym chcesz albo upchnąć po do trochę waty perlonowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  EHEIM 2217 opinie kuba 3 9,215 12-01-2016 21:49
Ostatni post: edison
  Opinie sepa32 6 12,796 20-01-2015 20:51
Ostatni post: sepa32



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości