Odpowiedz 
tylomelania
06-01-2015, 23:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2015 23:43 przez gleba413. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
tylomelania
Witam chce kupić tylomelanie white ma ktoś doświadczenia z tylomelania albo czym je u siebie jakie duże rosną czy przekopuja dno i czy nie niszczy roslin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2015, 00:28
Post: #2
RE: tylomelania
Ja mam u siebie Tylomelanie Golden Rabbit, muszle największych osobników mają 7-8 cm, u mnie dna nie przekopują, ale lubią wspinać się na ściany akwarium, nie zdarzyło się, żeby któryś wyszedł, ale to chyba dlatego że grawitacja im nie pozwala (w wodzie łatwiej im się wspinać).
Rośli nie tykają, ale nie wiem co by było, gdyby były głodne.
Powiem tak, sparzony wrzątkiem ogórek zielony(w plasterkach oczywiście), zjadają od razu, ale już liście pokrzywy, czy dębu muszą poleżeć w akwarium jedną/dwie doby i zmięknąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2015, 00:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2015 00:57 przez alarmowiec.)
Post: #3
RE: tylomelania
Hm po pierwsze to nie jest to Golden Rabbit bo to jedyne które tak duże nie rosną max 4 cm pozostałe 8-12cm . Po za tym te Ślimaki żyją w środowisku w którym w ogóle nie ma roślin i głównie odżywiają się okrzemkami a w akwarium ewentualnie dodatkowo specjalnym pokarmem dla krewetek z Sulawesi Smile. Piszę to już kolejny raz jeśli chcecie je hodować musicie zapewnić wysokie Ph inaczej z czasem zdechną. Wszystkie Tylomelanie które hodowałem lubiły od czasu do czasu chować się w dnie nawet a może zwłaszcza te 12 cm ale Goldeny również natomiast nigdy nie trzymałem ich z roślinami ale nie dlatego że je jadły tylko że z takiego środowiska pochodziły Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2015, 01:18
Post: #4
RE: tylomelania
A które sa najmniejsze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2015, 01:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2015 01:49 przez alarmowiec.)
Post: #5
RE: tylomelania
Tak jak pisałem Golden Rabbit dorasta do 4 cm. Niestety coraz częściej zwłaszcza na allegro i teraz całe google to nie są zdjecia rabbitów prawie każdego nawet 12cm klamota tak nazywają co jest błędem Smile.

Jeszcze o jednym zapomniałem temperatura wody powyżej 28 stopni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości