Odpowiedz 
Wymiana filtra
03-01-2015, 08:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2015 08:52 przez Sezar.)
Post: #1
Wymiana filtra
Witam i z góry dziękuję za poświęcony czas.
Nadszedł czas na zmianę już wysłużonego kubła FX5, który pracuje u mnie od początków 2009 roku, z małą kilkumiesięczną przerwą, kiedy to rozszczelnił się zbiornik z tanganiką. Wspominam o tanganice z tego powodu, że wówczas nie podawałem co2, a teraz gdy zmieniłem obsadę fauny i dodałem florę z dozowaniem tego gazu, zauważyłem, iż filtr wyłapuje drobne bąble i kumuluje je w swojej górnej części. Wiem, wiem ... zaraz usłyszę, że jest nieszczelność i zasysa powietrze - nie prawda, zarówno filtr jak i cały układ są szczelne, a budowa tego kubła niestety sprzyja takiemu zjawisku, co jest niezmiernie upierdliwe, zwłaszcza gdy filtr się odpowietrza (wyłącza się samoczynnie raz na dobę).
Zbiornik ma 1000l., pracuje w nim również wewnętrzny filtr przelewowy z pompą o przepustowości 2000l., tak więc FX5, którego chcę zastąpić, jest drugim filtrem, dodam, że kubełek ciągnie wodę przez kratkę umieszczoną pod żwirem.

Post ma skutecznie wyłonić następcę FX5, dlatego chętnie zasięgnę porad od osób, które użutkują "większe" kubełki, tutaj mam swojego faworyta, ale może znajdę coś innego ... w lepszej cenie ...

◄'))))►◄ ►◄(((('►
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 12:19
Post: #2
RE: Wymiana filtra
No, ciężko coś wybrać, bo w zasadzie z dużych kubłów to jest tylko Eheim 2080. Classic 2260 jest bardzo glośny więc odpada.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana T8 na T5 Sw1ety 17 27,895 13-01-2014 10:04
Ostatni post: czarex
  Wymiana żarówki na... Renata27 12 22,781 09-01-2011 22:46
Ostatni post: dolichopterus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości