Odpowiedz 
pokrywa z leddy tube, potrzebna opinia
02-01-2015, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2015 23:00 przez leeusr.)
Post: #16
RE: pokrywa z leddy tube, potrzebna opinia
(02-01-2015 22:47 )bohen21 napisał(a):  podnieś lampe i sam zobaczysz że efekt jest lepszy, ale coś za coś[/code]

zgadza się, jak podniosę to kąt starcza aby ogarnął całe akwa, lecz pokrywa na to nie pozwala, dla mnie w każdym razie jest ok Smile

piszac o skupiony świetle, miałem na myśli to że żarówka świeci do okoła ( nawet tam gdzie nie trzeba)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2015, 01:38
Post: #17
RE: pokrywa z leddy tube, potrzebna opinia
Drogi panie Kasztan właściwie mógłbym nie reagować jest tylko problem w tym że jeśli ktoś przeczyta na naszym forum bzdury jakie wypisujesz (a powiem szczerze że na forach które czytam nic takiego mi się nie trafiło) to będzie następny wyznawca praw fizyki pana Kasztana. Jakoś nie jest dla mnie oczywiste że temperatura barwowa luminoforu (tak panie kolego bo biała dioda to nic innego jak świetlówka w której zamiast zjonizowanego gazu źródłem światła jest niebieska dioda) ma znaczący wpływ na temperaturę diody. Jeśli wyjmiesz diody z tuby to zmieniasz całkowicie układ chłodzenia więc wyciągnie takich wniosków to nic innego jak brak rozumienia zjawisk. Zresztą jak kolega Bohen napisał martwiłbym się jak się nie grzeją. Małe otworki w tubie niczego nie zmienią bo nie zmienią sposobu wymiany temperatury między złączem a otoczeniem a jedynie zepsują hermetyczność. Producent podaje IP68 to on kłamie czy ty je sam robiłeś. Nie rozumiesz nawet porównania jako przykład bo jeśli żarówka działałaby w/g twoich praw to miałaby temperaturę włókna a wtedy byś skwierczał no ale to muszę tobie aż tak wyłożyć choć wydaje mi się że na próżno. Tak wyprzedzając nawet temperatura 70 stopni jeszcze nadal nie parzy jak byś kiedyś pasteryzował wina to byś wiedział.
Spektra luminoforów w ledach nie są na razie komponowane dla akwarystyki a raczej dużo większego rynku (poza małymi wyjątkami jak chociażby Aquael który nie jest jedyny). Te genialne w/g ciebie diody to nadal żółty luminofor pobudzany niebieską diodą i dla akwarystyki nadal mało przydatny ponieważ prawie wcale nie ma w nim koloru czerwonego. Akurat w tych diodach Samsung przyznaje się do Ra=70 co potwierdza to co napisałem wyżej. Nie zarzucam niczego sprzedawcy bo akurat to co napisał wyszło że jest prawdą . Wychwalasz jego zachowanie serwisowe Ok od tego roku to jego obowiązek ale też nie negowałem tego. Serwis Aquaela trochę go przewyższa i to miał na myśli kolega Masło. Mamy też zupełnie inne rozumienie potrzebnej mocy oświetlenia led żeby zbiornik właściwie doświetlić tak żeby nie wyglądało to tak ciemno jak na filmie który poleciłeś. Wtedy twoje propozycje się nie sprawdzają i to chcieliśmy przekazać . Niestety dyskusja się przedłuża bo co odpowiedź to wypisujesz coraz lepsze kwiatki. Wolałbym już tego wątku nie kontynuować na forum i zapraszam na nasze spotkania środowe gdzie możemy w gronie kolegów z doświadczeniem w tym zakresie podyskutować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 15:07
Post: #18
RE: pokrywa z leddy tube, potrzebna opinia
Ale z Ciebie faktycznie banan... Zastanawiasz się co piszesz czy klepiesz tylko po to żeby zaistnieć? To, że w sklepie tym czy innym są produkty takie i takie (czytaj są tańsze zamienniki) wynika z faktu, że nie każdego stać na towary z górnych półek. Masz oczy, widzisz co kupujesz. Nie widzisz, bo się tyłka nie chce ruszyć i korzystasz z portali sprzedażowych - twoja sprawa. Jeżeli masz jakikolwiek dowód na to, że w jakimś sklepie sprzedawane są towary podrabiane z logiem innych firm to czym prędzej mknij do prokuratury! Jak nie masz to nie pleć głupot bo się ktoś tymi pomyjami wylewanymi z Twoich ust zaciekawi i w najlepszym razie przyjmie Twoje przeprosiny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LED moduły Porada potrzebna slomka1234 43 68,287 13-01-2015 10:28
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości