Odpowiedz 
Podłoże dla Ramirezów
23-12-2014, 00:23
Post: #1
Podłoże dla Ramirezów
Witam! Mam pytanie dotyczące podłoża dla Ramirezów- czy muszą one mieć piasek kwarcowy jako podłoże, czy mogą mieć żwirek rzeczny? Na różnych forach można przeczytać sprzeczne informacje, więc wolałbym rozwiać wątpliwości. Z góry dziękuję za odpowiedzi

54L- Piaskownica
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2014, 01:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2014 01:39 przez Patyczak97.)
Post: #2
RE: Podłoże dla Ramirezów
Jeśli chodzi o naturalne odwzorowanie miejsca ich bytowania to jest wskazany, chociaż ryby dostępne w handlu to już chyba 7 woda po kisielu Smile. Co do walorów estetycznych to rzecz gustu. Moje mają piasek i nic nie kopią ( kilka miesięcy miałem pielęgniczki Borelli i też nie kopały).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2014, 02:25
Post: #3
RE: Podłoże dla Ramirezów
Piasek, piasek, piasek. Smile

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2014, 09:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2014 09:07 przez fazi_poz.)
Post: #4
RE: Podłoże dla Ramirezów
Piasek. Nie chodzi o kopanie (aczkolwiek też kopią, bo wielokrotnie widziałem jak na noc przed kokosem samiczka stawiała "barykadę" z górki piasku, by nic nie wpłynęło zażreć jej młodych) a o przesiewanie piasku przez skrzela, w celu ich czyszczenia, a także czasem połykają drobinki piasku by sobie regulować pracę układu trawiennego.
Oczywiście, są tacy co trzymają je na żwirze czy bazalcie i ryby też żyją, ale jak chcesz oglądać ich zachowania i zapewnić im prawidłowe warunki to tylko piasek. I nadal nie przemawia do mnie argument, że w sklepie to "siódma woda po kisielu" trzymana cały czas na szkle itp. Wybaczcie, ale nawet 10 pokolenie nie ewoluowało tak bardzo (to samo z parametrami wody) by żyć tak samo zdrowo i długo jak przy odpowiadającym ich preferencjom podłożu i parametrom wody. Moje borelki (też siódma woda po kisielu) zachowywały się na piasku dokładnie tak jak ryby z odłowu (rozmawiam z ludźmi z całego świata na temat apisto).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2014, 19:38
Post: #5
RE: Podłoże dla Ramirezów
Oj zmiany są i to spore ale tego się nie zaobserwuje jak się nie ma więcej czasu i ryb. W xx pokoleniu już zachowania jak i przyzwyczajenia są inne jak od dzikusów. Dlatego podziwiam tych co próbują pozostałym wmówić żeby zostawiali ikrę lub narybek-przykładowo 16 tareł agassizy i zawsze było wyjedzone albo ikra albo narybek. I gdzie tu powrót do zachowań znanych z natury?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2014, 20:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2014 20:34 przez fazi_poz.)
Post: #6
RE: Podłoże dla Ramirezów
Moje borelki jakoś nic nie wyjadły, a instynkty miały "naturalne". Ale fakt, ja mam za mało ryb, za mało czasu i mam inne zdanie, więc nic nie wiem Wink Takie życie. Zatem odpowiedź na pytanie dotyczące podłoża wypada mi zmienić - trzymaj na czymkolwiek Smile Bo i tak masz upośledzone ryby Smile
Pielęgniczki i pielęgnice zjadają ikrę nie tylko dlatego, że nie czują instynktu. Jest masa innych powodów. Od stresu począwszy na parametrach wody skończywszy. Niemniej jednak nie wchodzę w polemikę bo jak zostało mi wypomniane - za mało wiem Smile
Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnych świąt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 15:36
Post: #7
RE: Podłoże dla Ramirezów
tlumaczenie ich łacińskiej nazwy to mikro przesiewacze, czyli tylko piasek, jak najdrobniejszy.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ikra Ramirezów Neonek 66 2 6,422 25-12-2013 10:09
Ostatni post: Neonek 66



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości