Odpowiedz 
Sprzedaż ryb a podawanie tlenu
20-12-2014, 10:18
Post: #16
RE: Sprzedaż ryb a podawanie tlenu
Nie neguje że podawanie tlenu nie jest potrzebne ma jednak skutki uboczne (to tak jak podawanie lekarstw).
Jeśli w worku ryby mają przebywać dłuższy czas i do tego sprzedawane są hurtowo to jak najbardziej jest to uzasadnione. Chciałem zwrócić tylko uwagę na fakt że jeśli w sklepie kupujemy 5 rybek a nawet 10 i za pół godziny czy nawet 2 godziny będą się już aklimatyzowały w zbiorniku to podawanie tlenu spowoduje raczej skutki uboczne. Jeśli zatem sklep tego nie robi to jest to raczej na plus a nie zarzut.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2014, 11:35
Post: #17
RE: Sprzedaż ryb a podawanie tlenu
Czy tutaj na Forum jest prowadzona jakas wojna??
Wspomnialem przy Filomucha ze podaje on tlen , a sprzedawcy w "renomowanych sklepach" dmuchaja do worka.. OCzywiscie podawanie dwutlenku jest waszym zdaniem lepsze??? Bo tego nikt nie zacytowal.
Zreszta mniejsza o to JA o tym tylko wspomnialem a znowu burza Malo tego Alarmowiec piszesz ze to zarzut.. Bzdura
Nie kazda wypowiedz jest zarzutem.. Ciesze sie ze macie takie doswiadczenie ze potraficie obliczyc ilosc tlenu w niewiadomo jakiej ilosci wody nalanej przez sprzedawce w temperaturze 22stC z niewiadomo jaka obsada ryb i niewiadomo jaka iloscia.
Odkad zaczela sie moja zabawa z akwarium w latach 70 przez cale moje zycie sprzedawcy w sklepach akwarystycznych pompowali woreczki POWIETRZEM z kompresora a nie TLENEM z butli i nigdy nic sie nie stalo. Oczywiscie w drodze badan i ewolucin moze i naukowcy doszli do wniosku ze jest to bardziej szkodliwe.. TAk jak Kszywy ogorek jest bardziej szkodliwy od prostego bo pestki zawarte w nim nie ukladaja sie pod odpowiednim kątem SmileSmile
I jak mowiel na poczatku wspomnialem cos jako roznice a nie jako ZARZUT co jest tutaj wielokrotnie juz wypominane.. POzdrawiam i Jesli ktos wie gdzie mozna kupic Piwo leszka w sweterku to bede rad za pomoc..Smile
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2014, 12:36
Post: #18
RE: Sprzedaż ryb a podawanie tlenu
Już nie przesadzajmy z tymi "Renomowanymi sklepami" , w czerwonej torebce też kolega daje ciągle tlen, wiec tu nie chodzi o Filomuchę. Uważam że każdy sprzedawca powinien dysponować tlenem, bo nigdy nie wiadomo jak długo klient będzie musiał transportować ryby.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2014, 16:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2014 16:28 przez Asia. Powód: Nowe informacje)
Post: #19
RE: Sprzedaż ryb a podawanie tlenu
matoole napisał(a):Skonfrontuj swoją wypowiedź z badaniami NOAA Diving Manual z 1991
Dodam tylko ,że są to ekspozycje tlenowe mocno bezpieczne.
Ale co to jest mocno bezpieczne? Ze nie umrzesz i się nie pochorujesz? Nadal nie zmienia to faktu że tlen w takim stężeniu działa negatywnie na organizm, ja dla odmiany skieruję do literatury medycznej na temat oddychania tlenem w większym stężeniu niż w powietrzu.
Ja na tym kończę offtop.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2014, 17:06
Post: #20
RE: Sprzedaż ryb a podawanie tlenu
Myślę, że tu nie ma co negować negatywnego wpływu, jest to udowodnione, ale chodzi o to, na ile takie negatywne warunki mogą zajść w worku przepełnionym rybami, w wodzie o temperaturze powyżej 20 stopni Celsjusza.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2014, 23:13
Post: #21
RE: Sprzedaż ryb a podawanie tlenu
Nie myślałem że mój post wywoła taką burzę Smile
Sam byłem zaskoczony kiedy się dowiedziałem dlatego to napisałem. Z dyskusji wynika że raczej co najmniej większość tego nie wiedziała Smile
Swoją drogą nie pamiętam żeby w którymś sklepie w Poznaniu stał kompresor Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości