Odpowiedz 
Hodowla na Ogniku
18-12-2014, 19:30
Post: #1
Hodowla na Ogniku
Znalazłem na Tablicy ogłoszenie o sprzedaży rybek z własnej hodowli przy ul.Ognik 20a.
Ktoś coś może napisać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 19:42
Post: #2
RE: Hodowla na Ogniku
Tez sie na to natknąłem, chciałem podejść , ale nie zdążyłem..Czynne do 17.. W Pawilonie zejscie do piwnicy
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 21:53
Post: #3
RE: Hodowla na Ogniku
Kupowałem na Ogniku w tamtym tygodniu filtr Hydora Pro 250.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 22:36
Post: #4
RE: Hodowla na Ogniku
https://www.facebook.com/ornatus.sklep

Akwarium 300 l |Pielęgnice: Miodowe i Meeka | Filtracja - HW-302 i JBL e901|
Akwarium 50 l | Kotnik: mieczyki zielone odmiany dzikiej i młode Miodowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 22:55
Post: #5
RE: Hodowla na Ogniku
Ogłoszenia Ornatusa na OLX: klik.
Od dawna noszę się z zamiarem odwiedzenia tego sklepu, szkoda tylko, że godziny otwarcia mają tak niefajne (10:00-17:00)...

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 03:50
Post: #6
RE: Hodowla na Ogniku
Bylem tam latem, chyba krótko po tym jak się tam umiejscowil, wtedy wyglądalo niezbyt ciekawie, podobnie jak u muchy tyle że więcej miejsca i swiatła w akwa pozapalane Smile no i mieli tylko ryby, z tego co widze teraz wygląda o niebo lepiej i zwiekszają asortyment, a co do zakupów... brałem 25 bystrzyków amandy (maleństwa) 1może 2 padły reszta śmiga do dziś więc jak dla mnie naprawde spoko, i ta cena (zaraz będzie fala krytyki) rewelacyjna coś koło 2,30 tak że ja mogę śmiało polecić Smile

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 08:23
Post: #7
RE: Hodowla na Ogniku
MIalo byc Forum akwarystyczne.. A doszlo do tego ze ludzie boja sie mowic za ile rybke kupili.. Oj niedobrze.. wujek masz racje zaraz dostaniesz po glowie za to ze nie kupiles za piatala w renomowanym sklepie SmileSmileSmileSmile
JA Ciesze sie jesli ktos moze polecic ze znalazl w jakims sklepie tania fajna rybke.. TAnia fajna rosline.. Jakis nowy nawoz do roslin czy witaminy dla ryb.. W koncu po to chyba jest to forum Smile
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 09:10
Post: #8
RE: Hodowla na Ogniku
Max napisał(a):MIalo byc Forum akwarystyczne.. A doszlo do tego ze ludzie boja sie mowic za ile rybke kupili.. Oj niedobrze.. wujek masz racje zaraz dostaniesz po glowie za to ze nie kupiles za piatala w renomowanym sklepie SmileSmileSmileSmile
JA Ciesze sie jesli ktos moze polecic ze znalazl w jakims sklepie tania fajna rybke.. TAnia fajna rosline.. Jakis nowy nawoz do roslin czy witaminy dla ryb.. W koncu po to chyba jest to forum Smile
Na Ogniku ma bardzo dobre ceny na filtry Hydora, produkty Seachem'a. Z tego co wiem to może wejdzie w Zetlighta. Na temat ryb się nie wypowiem, bo nie kupowałem.
Sklepik prowadzi miły, sympatyczny człowiek. I co najważniejsze wygadany co może być najbardziej istotne dla osób, które mają potrzebę robić ze sprzedawcy swojego psychoterapeutę, słuchacza swoich wielkich akwarystycznych przygód, które chciałyby by sklep czy też piwnica były klubo kawiarnią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 10:57
Post: #9
RE: Hodowla na Ogniku
Myślałem ,że to jest amatorska hodowla w piwnicy ,a to sklep pełną gębąBiggrin
Jadę popatrzeć co tam ciekawego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 17:59
Post: #10
Smile RE: Hodowla na Ogniku
Byłem dziś.
Bardzo sympatyczny sprzedawca,zresztą rozmawiałem z nim wielokrotnie w akwarystycznym w King Crosie.
Pomieszczenie sklepu ciekawie wyeksponowane.Bardzo dobre ceny na filtry zewnętrzne i kostki typu shrimp-set z nowymi lampami typu led.
Na pewno będę zaglądał Yes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2014, 11:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2014 11:31 przez Miyuki.)
Post: #11
RE: Hodowla na Ogniku
Również byłam przed świętami w tym sklepie i pomimo pierwszego mylnego wrażenia na co się natknę w takim dość nie typowym miejscu to wszystko wyglądało bardzo porządnie. Jedyny minus to znowu bojowniki w plastikowych kubeczkach Sad ale po za tym baniaki bardzo czyściutkie, ryby piękne i zdrowe a hodowca rzeczywiście nie zwykle przyjacielski i widać wyraźnie, że pasjonata, stanowiący w swojej osobie przyjemny kontrast do wiecznie naburmuszonych sprzedawców w "profesjonalnych" sklepach Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 17:23
Post: #12
RE: Hodowla na Ogniku
nie było pytania
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 17:44
Post: #13
RE: Hodowla na Ogniku
Przed wejściem do piwnicy choć oznakowanie kiepskie

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2015, 11:02
Post: #14
RE: Hodowla na Ogniku
Też byłem tam przed świętami i również nie mogłem znaleźć wejścia. Obszedłem budynek dookoła 2x i dopiero za drugim razem zobaczyłem szyld nad schodami do piwnicy. W piwnicy również jest kilka pomieszczeń bez szyldu. Sklep akwarystyczny ma niebieskie drzwi. Poza tym potwierdzam, że sprzedawca robi bardzo sympatyczne i profesjonalne wrażenie, ceny dobre, wybór ryb może nie powala, ale nie jest źle, ponad przeciętną. Akwaria w przeciwieństwie do Filomuchy są oświetlone, więc widać co się kupuje. Sprzedawca potrafi fajnie doradzić, a co najważniejsze również odradzić (czyli nie wciska ryb na siłę). Ogólne wrażenie dobre (może nie pod kątem estetyki sklepu, bo ta w tej norze pozostawia sporo do życzenia), ryby fajne, zdrowe, obsługa super. Jeszcze tam nie raz wrócę.
P.S. Chyba był to pierwszy sprzedawca, który zwrócił mi uwagę, na konieczność przeprowadzenia aklimatyzacji ryb przed wrzuceniem do akwarium, czyli stopniowego mieszania wody z worka z wodą z akwarium. Niby dla wielu oczywiste, ale ja sam przez lata tego nie robiłem, gdyż nie przyszło mi to głowy. Dopiero od kliku lat, gdy mam również krewetki, to podobnie postępuję z rybkami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2015, 22:53
Post: #15
RE: Hodowla na Ogniku
Czy ktoś może mnie oświecić, gdzie dokładnie jest wejście do Ornatusa? Biggrin
Byłam tam dzisiaj, wprawdzie po 17:00, ale chciałam obczaić, gdzie to jest.
I niestety żadnego szyldu nigdzie nie dostrzegłam.
Pani, która z pobliskiej szkoły wyszła na fajkę, nie wiedziała nic o żadnym "zoologu", a jej koleżanka powiedziała, że był, ale przeniósł się gdzieś na Marcelińską. Huh
Może będzie ktoś tak miły i powie, "na której godzinie" mniej-więcej jest wejście do tego przybytku? Biggrin
[Obrazek: ognik_zps998eb8fd.jpg~original]

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości