Odpowiedz 
Nowa wizja ...
14-12-2014, 15:08
Post: #1
Nowa wizja ...
Ruszam zatem z kolejnym szkłem. Będzie to japoniec lub po prostu roślinniak, to jeszcze przemyślę... Z rzeczy technicznych :

Szkło 60x30x35 ( 63 l )

Podłoże tetra aquasubstrate

Filtr Aquael fzn-2

Pokrywa z wersji "zrób to sam " na paskach ledowych wg mocy pasków jakieś 32W . Zamocowana na zawiasie uchylana do góry.

Obsada docelowa to galaxy...

Roślinność wkrótce więc będzie uaktualnienie

[Obrazek: 13758602.jpg?1418561771]

[Obrazek: 13758610.jpg?1418561771]

[Obrazek: 13758600.jpg?1418562392]

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2014 18:28 przez matoole.)
Post: #2
RE: Nowa wizja ...
Fajnie rozwiązana pokrywa.Z czego jest wykonany jej stojak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 20:40
Post: #3
RE: Nowa wizja ...
Podstawa pod akwarium jest z płyty meblowej białej 18 mm i taka sama plyta jest ustawiona pionowo za szklem tylko jest weższa bo ma 15 cm szerokosci. przymocowana kątownikami do podstawy. a na górze zawias.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 21:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2014 21:20 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #4
RE: Nowa wizja ...
Naprawdę rewelacyjny pomysł.Jest pokrywa ,a jakby jej nie było.Całość wygląda lekko.
Jak już będziesz użytkował to napisz czy para wodna będzie się skraplała od spodu. Zakładam ,że tak -kolejny plus pokrywy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 21:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2014 21:31 przez joke00.)
Post: #5
RE: Nowa wizja ...
Ciekawe jak ci się będzie ta lampa na paskach sprawdzać.

"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

Aktualne:
43l - Nature - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8335
43l - Nature 2 - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 21:45
Post: #6
RE: Nowa wizja ...
Chce polożyć jeszcze szybki na wzmocnienia akwarium wtedy o parze działajacej na pokryweę nie ma mowy. Co do pasków zobaczymy żadne to koszty wielkie można próbować. Poki co jest super. Nic wogóle sie nie grzeje

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 22:13
Post: #7
RE: Nowa wizja ...
Myślałem ,że szybę masz przymocowaną do pokrywy,pod diodami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 23:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2014 23:19 przez Sezar. Powód: Nowe informacje)
Post: #8
RE: Nowa wizja ...
Szyba znacząco ograniczy przepuszczalność światła, a zaparowana i pokryta osadem, to już dopiero amba.
Zimne diody też nie powinny być powodem do radości, sprawna i wydajna dioda LED niestety musi grzać...
Powodzenia
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 23:54
Post: #9
RE: Nowa wizja ...
Fajny pomysł z systemem pokrywy, zwłaszcza że jestem również na etapie jak zaprojektować pokrywe/belke oświetleniową w moim akwa 112l w stylu "zrób to sam". Będę śledził wątek i sprawdzał jak się będzie sprawował, chociaż zdecydowanie uważam że jeśli same diody mają być, to tylko POWER LEDy lepsze, mocniejsze i pewnie pewniejsze. Do tego system odprowadzania ciepła i było by git Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2014, 09:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2014 09:14 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #10
RE: Nowa wizja ...
Sezar napisał(a):Szyba znacząco ograniczy przepuszczalność światła, a zaparowana i pokryta osadem, to już dopiero amba

Zgadza się ,ale sposób mocowania pokrywy jaki zastosował Holi sprawia ,że akwarium wygląda tak jakby tej pokrywy nie miało.Dla mnie sporym minusem braku pokrywy jest konieczność ciągłych dolewek,Holi pięknie ten problem rozwiązał - jest coś co wyłapie większość pary i jednocześnie wzrokowo nie "obciąża "akwarium.Szyba leżąca na wzmocnieniach będzie pokryta skroploną wodą ,a to efekt otwartego akwarium zepsuje.Woda i tak będzie się skraplała ,więc przepuszczalność światła trochę zmaleje w obu przypadkach.
Z pewnością kiedyś spapuguję klapę Holiego ,ale pod diodami zamocuję szybę,trzeba będzie tylko wymyślić sposób na odprowadzanie ciepła bez udziału wiatraków
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2014, 10:05
Post: #11
RE: Nowa wizja ...
Co do szyb mam jeszcze otwarte drzwi więc mogę coś wymyśleć. Miałem już położone kiedyś szyby pod belka ktora emitowała mniej świała i ayło fajnie rosło jak diabli. Tutaj jest wincej światła a akwarium niższe o 5 cm więc jestem spokojny Smile

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2014, 20:09
Post: #12
RE: Nowa wizja ...
Mała aktualka .
Trochę zielska posadzono.

lilaeopsis brasilensis
ludwiga repens ( chociaż wiem że nie wybarwi sie na czerwono przy ledzie ale mi to pasuje )
duży heniu
kryptokoryna
pogestemon helferi
microsorium

napewno coś jeszcze dojdzie ale czekam na rozwój roślin...

Akwa powoli dochodzi i za jakieś dwa tyg planuje wpuścić rosbory galaxy.


ledy póki co sprawują sie pięknie , nie grzeją i nie zachodzą parą (!) chociaż nie założyłem szybek nakrywkowych.
Troche męczy mnie tło bo w dwuch miejscach się odkleiło bokiem ale coś na to poradzę.
dawkowanie :
carbo
pg classic
co2 z puchy

[Obrazek: cam00705.jpg]

[Obrazek: cam00706.jpg]

[Obrazek: cam00707.jpg]

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2014, 21:32
Post: #13
RE: Nowa wizja ...
Fajny korzonek :-) Wiadomo akwa również :-)
Aby roślinki ładnie się rozrosły :-)

Akwarium 300 l |Pielęgnice: Miodowe i Meeka | Filtracja - HW-302 i JBL e901|
Akwarium 50 l | Kotnik: mieczyki zielone odmiany dzikiej i młode Miodowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2014, 22:05
Post: #14
RE: Nowa wizja ...
Rośliny mają pokryć dno. Tylko heniu i ludwiga pójdzie wyżej na boku i na tyle . tak chciałbym by to wyglądało a co wyjdzie to zobaczymy. Korzeń jak zobaczyłem to czułem że muszę go mieć :-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2014, 22:24
Post: #15
RE: Nowa wizja ...
No fajnie fajnie wyszło Smile

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [250l] Moja wizja świata Esox 16 31,147 25-04-2011 17:32
Ostatni post: Esox



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości