Odpowiedz 
Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
08-12-2014, 00:28
Post: #31
Smile RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Mialo byc kubelek .... widzialem juz male chinskie kubelki ktore maja wsypana ceramike i na to wielki wklad z gabki i to wszystko..
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 00:55
Post: #32
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
a ja widziałem kubełki robione z 25 litrowego wiadra jak i z 50L beczek, wszystko da się zrobić, Najlepsze jednak jest stwierdzenie że aquael idzie jak czołg nie ważne jak jest zabrudzony, chciałbym widzieć tego aquaela, chyba zapomniałeś do koszyków wkładów nasypać bo KAŻDY filtr ma mniejszy przepływ niż podaje producent jak się go wypełni jakimiś zbitymi mediami np gęstą gąbką. I KAŻDY filtr się muli zmniejszając przepływ bo takie jest jego zadanie. Nie wiem jak dobitnie by mówić, że jeżeli filtr po kilku miesiącach nie zmniejsza przepływu, to po prostu nie filtruje wody jak się należy i jest gówno warty. Filtr ma zwolnić jak jest zamulony jeśli nie zwalnia znaczy że konstruktor zawalił sprawe i woda zamiast przez media przepływa gdzieś bokami
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 01:33
Post: #33
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Jak filtr nie zamula, to znaczy że coś jest nie tak, no chyba że to jest ADA SuperJet lub cokolwiek innego z pompą IWAKI.

Co do koszy to mnie osobiście one przeszkadzają, bo nie można wykorzystać pełnej pojemności filtra. Eheim Classic nie ma koszy i dlatego lubię go najbardziej, bo mam 200% pewności, że mi lewej wody nie zaciąga.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 18:54
Post: #34
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
hw 302 miałem 4lata i złego słowa nie powiem - no może poza wyciąganiem koszy podczas czyszczenia filtra (ale to raz na 5-6 miesięcy)

Od 2 miesięcy śmiga u mnie UNIMAX250, ale to prawie 3 stówki - efekt zadowalający (200l)

jak na mój gust - cięcie wydatków proponuję robić na czymkolwiek innym, ale nie na filtrze Smile

hw na alledrogo - 150 z przesyłką, UNIMAX250 - 290
wybór należy do Ciebie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 19:15
Post: #35
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
hw 302 z przesylka dotarl za 134 pln Smile smiga od soboty wiec na razie nie zapeszam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 20:55
Post: #36
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
mam nadzieję, że węgiel wyrzuciłeś, który z reguły dają w zestawie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 21:04
Post: #37
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
wegla nie mialem w zestawie

Dałem:
1 kosz - gąbka
2 kosz - keramzyt
3 kosz - włóknina (ala wata)

mam nadzieje ze da rade Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc w doborze filtra EHEIM przemek11 4 12,144 27-08-2017 11:41
Ostatni post: przemek11
  Przyklejanie tła zewnętrznego piasio 5 11,086 04-10-2015 17:42
Ostatni post: piasio



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości