Odpowiedz 
Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
06-12-2014, 16:07
Post: #1
Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Mam w zamiarze postawić baniak typowo roślinny 112l 80x35x40 OW i chciałbym dobrać do niego jakis dobry filtr zewnętrzny (aby nie wisiały na szkle lub w środku). Obecnie mam baniak 30l i nigdy nie miałem tak dużego zbiornika więc zastanawiam się co i jak. Akwarium ma być typowo z niską roślinnością a więc nie będzie jak go zasłonić.

Znalazłem 2 oferty filtrów i proszę o pomoc w wyborze lub o zaproponowanie innych

http://www.belio.pl/p12231,eheim-filtr-z...kazje.info

http://www.akwarystyczny24.pl/aqua-nova-...-4465.html

w przyszłości zastąpię napewno oryginalne rurki i wężyki wlotowe i wylotowe na szklane aby było estetyczniej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 16:19
Post: #2
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Ten Eheim siędo niczego nie nadaje. Nawet 2213 będzie za słaby. Do tego zbiornika musiałby być 2215. Jak chcesz tani w miarę wydajny filtr to HW-302

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 17:46
Post: #3
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
ja bym dał nawet hw-303
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 17:58
Post: #4
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Weźcie się chłopaki nie wygłupiajcie, podał linki nad którymi filtrami myślał więc jeśli Eheim za 220zł+ wysyłka mu pasował to nie ma problemu żeby parę złotych dołożyć, a wy mu maksymalnego chiniola za 130zł podajecie. Owszem może i HW jest w miarę OK (sam miałem 2 szt) ale szybko tracą pełną wydajność....

Patrząc, że stawia baniaczek 112L może mu się zawsze zachcieć czegoś większego, wiec lepiej mieć zapas.
Proponuję JBL Cristal Profi E901 sam używam 3 rok, kubeł nigdy nie zawiódł, a jakość jest adekwatna do ceny. No i krystaliczność wody, której nie utrzyma ci żadne HW.
A także płynna regulacja mocy pozwoli nie narobić wirówki w mniejszym zbiorniku.
Myślę, że kupno filtra to nie jest ciastko w cukierni i zakup jest na dłuższy czas, więc musi być przemyślany.

To tyle z mojej strony pozdrawiam Smile

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 19:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2014 19:16 przez Kamikaze14. Powód: Nowe informacje)
Post: #5
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
fredy1 napisał(a):Proponuję JBL Cristal Profi E901 sam używam 3 rok, kubeł nigdy nie zawiódł, a jakość jest adekwatna do ceny.
Prawie rok temu kupiłem nówkę JBL Greenline e901. Po tygodniu wieczorem zaczęła chlupać woda w akwarium, 10L poszło na sąsiada z dołu. Filtr zaczął puszczać wodę na dwóch zaciskach. Ten pseudo filtr wrócił do sprzedawcy, a następnie do hurtowni. Stwierdzono wadę fabryczną i zaproponowano wymianę lub zwrot kasy. Wybrałem to drugie i kupiłem eheima, który do dziś śmiga, że aż miło.
Od tamtej pory jak najdalej od firmy Jbl. Te ich filtry to badziewie, dno dna. Chinole za 100 zł są lepsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 19:30
Post: #6
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Ja też stawiam na jbl .Miałem hinole , tetre , jbl. Najlepiej wydajnością , jakością i bezawaryjnością wypadał jbl. Polecam tak jak kolega fredy1.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 19:47
Post: #7
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Aquael UNIMAX. ja mam model 250 od lipca i smiga super i ma plynna regulacje przeplywu a cena jest ich w miare niska
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 20:09
Post: #8
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
HW302 - zakupiłem w zeszlym tygodniu do mojej 112-tki Smile póki co śmiga aż miło
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 20:26
Post: #9
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
A ja powiem tyle, każdy będzie chwalił to co ma w chacie Smile a reszta jest do d... bo ten mi przeciekał, a ten nie jest markowy, albo śmierdzi chinami
Tak naprawdę każdy filtr jest dobry kiedy działa jak należy Smile

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 20:37
Post: #10
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Wiadomo ,że Eheim to mercedes pośród filtrów, ale nie każdy musi jeżdzić taką ,,furą,, lub może go nie stać na ten filtr, jest wiele kubłów , ale warto się zastanowić bo to zakup raczej na dłużej, swego czasu miałem Fluvala 205, i było Ok,złego słowa nie mogłem o nim powiedzieć, cichy, wydajny, i nagle po restarcie , przecieka, wymieniłem wszystkie uszczelki, i nadal cieknie, nie wiele ale zawsze, na zatrzaskach, cóż trzeba było pomyśleć o nowym, postawiłem na Aquela, polska firma, dostepność części, cicha praca, na razie jestem bardzo zadowolony. No i cena, byłem w wielu sklepach a przegląd cen od 270 na Allegro do 379 w sklepie. Mowa tu o Aquelu typ 150, jeden z użytkowników tego forum podał mi sprawdzony adres/ wielkie dzięki , za pomoc/ . Pojechałem , zostawili dla mnie specjalnie, ten model , cena 256. Więc najtaniej, nigdzie takiej ceny nie znalazłem. a sklep znany, w Przeżmierowie. zapewne domyślacie się o kogo chodzi. 3 lata gwarancji. Są oficjalnym dystrybutorem Aquela stąd zapewne ta cena, wynika to także z ilości sprzedawanych filtrów. Ile filtrów , tyle pewnie propozycji. rozważ na spokojnie . Nic na siłę,warto sprawdzić parametry, nie zawsze to co pisze producent jest przełożone na faktyczne możliwości, zwłaszcza przepływ. Postawiłem na ,,polaka,, i na razie sobie chwale.Pozdrawiam

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 20:49
Post: #11
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
fredy1 napisał(a):Weźcie się chłopaki nie wygłupiajcie, podał linki nad którymi filtrami myślał więc jeśli Eheim za 220zł+ wysyłka mu pasował to nie ma problemu żeby parę złotych dołożyć, a wy mu maksymalnego chiniola za 130zł podajecie. Owszem może i HW jest w miarę OK (sam miałem 2 szt) ale szybko tracą pełną wydajność....

Patrząc, że stawia baniaczek 112L może mu się zawsze zachcieć czegoś większego, wiec lepiej mieć zapas.
Proponuję JBL Cristal Profi E901 sam używam 3 rok, kubeł nigdy nie zawiódł, a jakość jest adekwatna do ceny. No i krystaliczność wody, której nie utrzyma ci żadne HW.
A także płynna regulacja mocy pozwoli nie narobić wirówki w mniejszym zbiorniku.
Myślę, że kupno filtra to nie jest ciastko w cukierni i zakup jest na dłuższy czas, więc musi być przemyślany.

To tyle z mojej strony pozdrawiam Smile

No widzisz, problem w tym, że każdy JBL działa źle Biggrin Bo jest źle skonstruowany i albo ciągnie lewą wodę od razu, albo jak się zabrudzi, wszystko zależy od zastosowanych wkładów. HW nie mają tego problemu. Skoro kolega podał link do AquaNova i do najtańszego Eheima to domyślam się że cena pełni kluczową rolę, a akurat HW można polecić. Jeśli chodzi o filtry z jakimi miałem stycznośc to

JBL E900
Eheim, Classic 2217, Professionell II 2128, Professionell 3 2073
Tetra EX 1200
HW-302

Nawet gdyby JBL kosztował tyle co HW to wolałbym HW bez dwóch zdań, bo ten filtuje zawsze, czy jest brudny czy nie.

Co do JBLa to nie jest tylko moja opinia, ale wiele osób które wiedzą jak powinna wyglądać woda, zgłaszają takie problemy, bedąc u kolegi w sklepie już dwa razy słyszałem jak klienci majacy filtry JBL narzekają na fruwające pyłki.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2014, 12:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2014 13:01 przez Matrial.)
Post: #12
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Oczywiście że chciałbym kupić taniej niż drożej i za "zaoszczędzone" pieniądze zainwestować w lepsze szkło czy nawozy/butle CO2. Jednak jak już ktoś wcześniej napisał nie chciałbym oszczędzać na czymś co ma trwać przez cały okres zabawy z tym akwarium i jeśli jest jakieś zagrożenie tego że się nie będzie sprawdzać to wolę wydać więcej kasy na coś lepszego.

Na chwilę obecną nie ma mowy abym w przyszłości zdecydował się na większe akwarium ponieważ żona zgodziła się tylko na takie. Dlatego cały osprzęt dobieram tylko do tego zbiornika i nie potrzebuje wydawać kasy na wydajniejsze filtry.

Osoba z forum zaproponowała mi zakup jego używanego filtra:

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-30...25758.html

czy to dobra oferta i czy warto kupić używany filtr czy lepiej inwestować w funkiel nówke? Nie wiem czy to nie jest zbyt wydajny filtr jak na moje 112l?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2014, 13:08
Post: #13
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
No będzie trochę kobyła Smile

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2014, 13:31
Post: #14
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
ja mam co prawda 160L bo ma wyższe szkło 112Smile i używam tylko filtrów hw, przerabiałem wiele kubełków od aquaela po eheima, ale stosunek jakości do ceny najlepszy mają hw, ja obecnie używam 3 sztuki, 2x303 (jeden jest a jeden b)b ma 5 lat a ma 4 lata. i od niedawna hw302a, i powiem tak, jeśli masz gdzie wcisnąć 303 to kupuj takiego pralki nie zrobi a masz lepszą filtracje. a jak miałbym wybierać nowy czy używany to zawsze bym wybrał nowy bo nigdy nie wiadomo jak ktoś przed tobą eksploatował filtr, czy np za kilka miesięcy nie będą uszczelki do wymiany itp. przy tych filtrach nie ma miażdżącej różnicy cenowej, lepiej zaoszczędzić kupując używane co2 niż używany filtr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2014, 14:00
Post: #15
RE: Pomoc w doborze filtra zewnętrznego
Zwróć uwagę na pobór mocy , który w hw jest dość wysoki w przeciwieństwie do np jbl e901(4 lata gwarancji)

http://allegro.pl/filtr-jbl-cristalprofi...00403.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc w doborze filtra EHEIM przemek11 4 12,173 27-08-2017 11:41
Ostatni post: przemek11
  Przyklejanie tła zewnętrznego piasio 5 11,110 04-10-2015 17:42
Ostatni post: piasio



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości