Odpowiedz 
450L rozpusty ;)
25-11-2014, 23:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2014 23:59 przez Mlody98. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
450L rozpusty ;)
Witam wszystkich Smile
Przedstawię wam po krótce moją historię. Akwarium posiadam od jakichś 10 lat, wcześniej jako dziecko posiadałem małe 80 litrów. Zawsze byłem zafascynowany takim kącikiem w domu, lecz nigdy z braku czasu nie mogłem się zająć tym na poważnie i z w miarę profesjonalnym podejściem. W tym roku na przełomie stycznia - lutego zakupiłem akwa 450 litrów i w założeniu miał być to początek mojej poważniejszej części akwarystyki, nakupowałem wszystkiego co było potrzebne na dobry start tj. filtr HW, odpowiedniej wielkości i mocy grzałkę oraz parę roślin które miały być nie wymagające a zarazem miały wyglądać "dostojnie". Niestety, akwarium postawione, "uzbrojone" i na początku zadbane. Z biegiem czasu z powodu zawodów które wykonuje znów zabrakło mi czasu i o akwarium troche zapomniałem przez co zarosło i się zabrudziło :/ Dziś, kiedy zima powoli wraca, mam trochę czasu i chciałbym zreanimować akwarium. Na dniach zaczynam mały remont który będzie wymagał przestawienia akwarium tak więc będę musiał je oczyścić prawie do zera. Chciałbym was prosić o pomoc. Mianowicie, rady, uwagi co zmienić, w jakim kierunku uderzać aby akwarium nie wymagało odemnie spędzania nad nim po kilka godzin dziennie, a żeby wyglądało okazale. Wrzucam parę poglądowych zdjęć jak to wygląda na dzień dzisiejszy. W akwarium pływa około 50 neonów, 30 danio, 30 molinezjii, 5 glonojadów oraz jedna bocja wspaniała. Na dniach dorzucę dokładniejszy opis osprzętu jaki pracuje w akwarium. Z góry dziękuję za pomocWink

[Obrazek: ef89f53c06d350a6m.jpg]

[Obrazek: ed7eab87538170c5m.jpg]

[Obrazek: d5d2da9ddd4d07c4m.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 00:13
Post: #2
RE: 450L rozpusty ;)
Ładne akwarium :-)
Duży baniak na jakieś pielęgnice :-)

Akwarium 300 l |Pielęgnice: Miodowe i Meeka | Filtracja - HW-302 i JBL e901|
Akwarium 50 l | Kotnik: mieczyki zielone odmiany dzikiej i młode Miodowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 01:30
Post: #3
RE: 450L rozpusty ;)
Ja proponuję rozpustne czarne wody Ameryki Południowej (jak np. tutaj). Biggrin
Twoje neony i zbrojniki byłyby całkiem zadowolone z takiej zmiany.
A Ty nie miałbyś dużo pracy, przeciwnie - im mniej grzebania w zbiorniku i więcej "syfku", tym dla czarnych wód lepiej. Wink

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 02:11
Post: #4
RE: 450L rozpusty ;)
Zobacz mój temat o moim Malawi Wink Mam taki sam zbiornik i można już w nim co nieco pokazać Smile Może akurat Ci się spodoba. Powodzenia

Malawi 450L (150x50x60) w składzie:
Sciaenochromis fryeri "Iceberg" 1+1
Protomelas taeniolatus 1+1
Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock) 1+1
Aulonocara fire fish 1+1
Metriaclima sp. "Zebra Chilumba" (Maison Reef) 1+3
Metriaclima msobo „Magunga" 1+5

[Obrazek: ob46.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 23:05
Post: #5
RE: 450L rozpusty ;)
Jesli chodzi o "zestaw" ryb, to nie chcial bym ich zmieniac. Pasuje mi to, co jest Wink ryby sa latwe w utrzymaniu a za razem ladnie zdobia akwarium Smile jesli chodzi o aranzacje, to oba pomysly sa ciekawe choc bardziej przekonywala by mnie druga propozycja, pierwsza to nie moje gusta. Ale dodam od siebie ze wciaz korci mnie jakis ladny zestaw roslin. Tak jak wspomnialem nigdy nie zaglebialem sie w te tamaty z tad moze troche banalne pytanie. Czy mozliwe jest stworzenie jakiejs stosunkowo gestej kompozycji roslin, kamieni i korzeni? Glownie chodzi mi o to, jakich roslin wypadalo by uzyc aby nie musialy byc to wymagajace gatunki. Z tym, ze bedzie trzeba rosliny przycinac sie licze, mam nadzieje ze sobie poradze. A wiec reasumujac. Jakich roslin moglbym uzyc aby obsadzic kamienie i korzenie, jakich nawozow do nich uzyc? Wybaczcie za tak proste pytania, ale licze na wasze doswiadczenie oraz chce rozpatrzyc rozne propozyche Smile wybaczcie bledy, ale pisze z telefonu. Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2014, 00:13
Post: #6
RE: 450L rozpusty ;)
Najłatwiejszy pomysł jaki mi przychodzi do głowy z roślinami to piasek (byle niezbyt mała frakcja) i dużo gatunków żabienic i kryptokoryn. Pod każdą roślinke dajesz kilka kulek gliniano-torfowych i się kręci przy skąpym oświetleniu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2014, 15:58
Post: #7
RE: 450L rozpusty ;)
Witam wszystkich, panie/ panowie właśnie zacząłem remont, muszę opróżnić akwarium. Jak przechować ryby i rośliny przez około 1,5 tygodnia? :/ Muszę wynieść akwa bo będę cyklinował podłogę, zrywał tapetę i malował od nowa cały pokój więc myślę że mniej więcej 1,5 tygodnia na to zejdzie. Mam mniejsze akwarium około 80 litrów jakieś stare ale nie mam do niego filtra ani grzałki żeby ryby pretrwały :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2014, 17:28
Post: #8
RE: 450L rozpusty ;)
2 filtry wewnetrzne mam - wiekszy i mniejszy i 2 grzalki - mniejsza i wieksza - moge pożyczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2014, 19:45
Post: #9
RE: 450L rozpusty ;)
Filtr masz z istniejącego akwarium.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 13:57
Post: #10
RE: 450L rozpusty ;)
Mimo wszystko jednak zmiana planów, obędzie się bez cyklinowania podłogi więc samo zerwanie tapety i malowanie ścian zajmie mało czasu to ryby powinny wytrzymać Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2015, 12:58
Post: #11
RE: 450L rozpusty ;)
Małe uaktualnienie Wink Niestety z braku czasu i choroby która mnie złapała wylądowałem w łóżku i remont musiał zostać przełożony :/ ale na akwarium wypatrzeć nie mogłem i troche przerzedziłem rośliny, dorzuciłem jeden korzeń i myślę, że teraz trochę lepiej to wygląda Smile fota jedna, zrobiona telefonem zaraz po skończeniu dolewania wody, jak widać nawet szyba jeszcze nie umyta Tongue jeszcze troche "syfu" po podłożu pływa, jak się wyrobie to na dniach wyciągne do końca

[Obrazek: b0b1ca24e0915c7cm.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 20:42
Post: #12
RE: 450L rozpusty ;)
Dziś do akwa doszedł jaszczurzec oraz wszystkie korzenie obsadziłem mchem Wink Mam nadzieję, że wszystko będzie rosło tak jak się należy, zastanawiam się tylko, czy jaszczurzec nie jest posadzony w złym miejscu? Nie urośnie za duży i nie zasłoni korzeni? Może ktoś ma jakieś rady? ;> czekam na opinie Biggrin

[Obrazek: 1e2e24534b467365m.jpg]

[Obrazek: 5a46bc0e62301bf1m.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 22:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 22:27 przez Kuhli.)
Post: #13
RE: 450L rozpusty ;)
Tak na prawdę to zacznij od zmiany obsady.

Jeśli chcesz na poważnie atakować akwarystykę to dobierz wodę i akwarium(urządzenie) do ryb a jeśli tylko żeby było ładnie to ryby do wody.

W pierwszym przypadku kasacja 2 gatunków- wtedy myśl nad resztą.
W drugim kasacja danio i neonów.

Nie wiem czy widziałeś w akwarium ryby które mają swoje akwarium biotopowe.... kiryski ryjące w piasku, piskorki szukające żarcia przy przedniej szybie i neony które w końcu pokazują po co mają swoje niebieskie paski ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 14:21
Post: #14
RE: 450L rozpusty ;)
Głownie, to chodzi mi o wygląd ale nie chce akwarium które miał bym wystawiać na konkursach czy coś w tym stylu bo wiem, że nie będę miał czasu na zadbanie o to. Chcę żeby było ładnie i że tak powiem prosto Tongue Czyli co sugerujesz? Usunięcie neonów i danio? Wydawało mi się, że akurat te gatunki pasują do mojego "założenia" Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 17:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 17:05 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #15
RE: 450L rozpusty ;)
Mlody98 napisał(a):Mianowicie, rady, uwagi co zmienić, w jakim kierunku uderzać aby akwarium nie wymagało odemnie spędzania nad nim po kilka godzin dziennie, a żeby wyglądało okazale
Akwarium w moim odczuciu wygląda tak...łyso.
Pomyśl o chociaż częściowym zasłonięciu tylnej szyby,może Pogostemon erectus- fajna niewymagająca roślinka
Pomyśl też o roślinach na trawnik, może Glossostigma
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Paludarium 450L pwie 5 12,202 17-03-2016 12:36
Ostatni post: Ciupakus
  Moje skromne 450l ;] eseker 16 23,837 07-11-2013 13:44
Ostatni post: eseker



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości