Odpowiedz 
Gotowy zestaw akwariowy
24-11-2014, 19:42
Post: #1
Gotowy zestaw akwariowy
Planujemy kupno akwarium, córka ma w przedszkolu akwarium z rybkami i tak jej się podoba, że pomyśleliśmy o akwarium w domu.
Chcemy mieć w nim dwa bojowniki, glonojada i jakieś malutkie rybki - takie są w przedszkolu.

Kompletnie się nie znamy na grzałkach, filtrach itp., ale znaleźliśmy na aukcji taki oto zestaw:

http://allegro.pl/zestaw-akwariowy-profi...66033.html

I zastanawiamy się czy wszystko w tym zestawie ze sobą współgra, czy np. filtr nie jest za słaby i co to jest deszczownica i czy musi być w filtrze?
Co ogólnie myślicie o tym zestawie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 20:04
Post: #2
RE: Gotowy zestaw akwariowy
Dwa samce bojownika to ryzykowny wybór do małego akwarium

edit:

ten zestaw z allegro ma pewne wady - akwarium można kupić sporo taniej choćby z ogłoszeń na OLX a taka chińska grzałka oraz filterek ( swoją drogą to jest imitacja filtra )kupicie za grosze grzałka ok 30 pln z wysyłką a filtr zdecydowanie lepiej kupić krajowego Aquaela (ok 40 pln)który posłuży znacznie dłużej a i pracował będzie ciszej
Zwyczajnie zestaw z allegro jest poskładany po to by wypchnąć towar .
Zanim wydacie pieniądze ustalcie jak duże ma być akwarium i jakie ryby mają w nim być .
Trafiłem oststnio na poradę w sklepie zoologicznym że glonojadów i kirysów nie trzeba karmić bo one sprzatają akwarium i coś tam sobie znajda... idealna rada na zepsucie atmosfery w domu udzielona kompletnie nie kumającym tematu klientom .
Pośpiech nie jest wskazany - pytajcie a dostaniecie odpowiedź
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 20:23
Post: #3
RE: Gotowy zestaw akwariowy
Dziękuję bardzo, jednak kupimy wszystko osobnoSmile
Nie wiem czy oni w przedszkolu mają samce, ale mają dwie takie rybki - przyznam się szczerze, że dopiero sprawdziłam na ggoogle co to za rybkaSmile Całe życie miałam chomiki, więc ten temat jest dla mnie obcySmile
Też tak właśnie myślałam, że ten zestaw to taki trochę niezbyt, brak marki i innych parametrów, no ale ja się nie znamWink
Wielkie dzięki za odpowiedźSmile Idę na olxSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 20:26
Post: #4
RE: Gotowy zestaw akwariowy
"Szczypce manipulatory" i "żwirek akwariowy który posiada bogate minerały dla ryb oraz roślin" o ja je... Biggrin
Klient nie ma pojęcia co sprzedaje, i ewidentntnie szuka osób nie mających pojęcia o akwarystyce
I to wytłumaczenie do czego służy filtr Biggrin "miszcz" jak nic
Tak na serio, napewno na olx znajdziecie coś ciekawszego

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 20:31
Post: #5
RE: Gotowy zestaw akwariowy
Również sugeruję poszukanie na początek jakiegoś używanego zestawu na OLX lub Gumtree w okolicy swojej miejscowości.
Za 210 PLN bankowo uda się znaleźć coś dużo, dużo lepszego, niż zestaw ze wspomnianej aukcji.
Poza tym po jakimś czasie może okazać się, że dziecko w domu zgubi gdzieś akwarystycznego bakcyla, a z używką będzie trochę łatwiej się pożegnać. Wink

Co do obsady zbiornika, według mnie bojownika lepiej zostawić w pojedynkę.
I co to mają być za "małe rybki" (i ile)? Smile

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 20:37
Post: #6
RE: Gotowy zestaw akwariowy
Pierwsza sprawa, to akwarium dla małego dziecka to raczej zły pomysł. To niestety jest coś, co się bardzo źle kończy kiedy małe dziecko zaczyna przy nim cokolwiek robić, praktycznie bez wyjątków. W związku z tym, trzeba założyć, że wszystko przy akwarium robi ktoś starszy, ze szczególnym naciskiem na karmienie zwierząt.

Jeśli chodzi o zestawy to praktycznie wszystko co nie jest markowym zestawem, nadaje się do śmieci.

Jeśli chcecie coś niedrogiego i w miarę dobrego to najlepiej będzie kupić ShrimpSet Smart 30L Aquela, jedyne co trzeba zrobić to wymienić gąbkę w filtrze, na bardziej gęstą, kupić jakieś podłoże granulowane i można w tym hodować mchy, małe paprocie, cryptocoryny, ma to szansę wyglądać naprawdę ładnie i bezproblemowo się prowadzić.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2014 21:48 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #7
RE: Gotowy zestaw akwariowy
"Nasze akwaria są klejone wysokiej jakości silikonu starannie oraz z wysokiej jakości szkła float co daje wyraźną przejrzystość"
Thumbsup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 22:16
Post: #8
RE: Gotowy zestaw akwariowy
Na allegro można wyczytać wiele debilizmów.
Co gorsze dla sporej grupy społeczeństwa allegro zaczyna być swoistą wikipedią ...

U znanego sprzedawcy wyczytałem że Amanki są powszechnie rozmnażane w akwariach i dają do 20.000 sztuk z jednej samicy ale nie można trzymać z rybami bo je zjadają!
Inny "artysta" stwierdził że kiryśnik czarnoplamy jest niespotykaną rybą której nie trzeba karmić (!) i że w akwarium się nie rozmnaża ale potrafi oczyszczać wodę i wtedy robi pod powierzchnią takie bańki z piany ..
To piszą ludzie prowadzący od lat sklepy akwarystyczne (albo ich pracownicy) - zwyczajnie bez komentarza
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 22:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2014 23:15 przez caradeha.)
Post: #9
RE: Gotowy zestaw akwariowy
"Nasze akwaria są klejone wysokiej jakości silikonu starannie oraz z wysokiej jakości szkła float co daje wyraźną przejrzystość"

A tak nie jest?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 02:06
Post: #10
RE: Gotowy zestaw akwariowy
caradeha napisał(a):"Nasze akwaria są klejone wysokiej jakości silikonu starannie oraz z wysokiej jakości szkła float co daje wyraźną przejrzystość"

A tak nie jest?

Kolega zwrócił uwagę na to, jak laikowi nawija się makaron na uszy upiększając słowami do granic absurdu, tak aby osoba nie mająca o temacie bladego pojęcia pomyślała, że kupuje nie wiadomo jaki cud techniki. Silikon do akwarium musi być wysokiej jakości bo inaczej akwarium się rozleci, "wysokiej jakości szkła float" z takiego szkła klejone jest każde akwarium i jest to zawsze najbardziej budżetowe rozwiązanie, co to znaczy "wyraźna przejrzystość"? Zwiększona przejrzystość jest przy szkle Opriwhite Smile

W dużym skrócie kolega się śmieje z tego co sprzedawcy potrafią wymyślić, żeby sprzedać towar Smile

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 18:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2014 19:10 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #11
RE: Gotowy zestaw akwariowy
Tu jest fajna oferta, dokupić tylko termometr i można cieszyć oko" wyraźną przejrzystością" Biggrin
http://olx.pl/oferta/akwarium-64-l-CID10...a86ac9ef23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości