Odpowiedz 
Tlenek ceru na rysy na szkle
04-11-2014, 21:00
Post: #1
Tlenek ceru na rysy na szkle
Hej.
Czy ktoś z Was stosował może tlenek ceru, aby pozbyć się rys na szybach akwariowych?
Działa, nie działa...?

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2014, 21:27
Post: #2
RE: Tlenek ceru na rysy na szkle
W pracy stosujemy wełnę stalową którą się kupuje w Castoramię- tę najdelikatniejszą. Jednak musisz być świadomy tego że polerowanie powoduje, że w polerowanym miejscu szkło staje się cieńsze, kilka polerowań i będzie to miało zapewne wpływ na wytrzymałość tafli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2014, 23:43
Post: #3
RE: Tlenek ceru na rysy na szkle
Tlenek ceru działa, ale ...
1. Musi być odpowiednio drobnej gradacji.
2. Odpowiednia proporcja mieszaniny z wodą.
3. Drobne rysy. Przy głębokich następuje załamanie kąta widzenia (nie zawsze, ale w większości i tu jest loteria)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2014, 01:52
Post: #4
RE: Tlenek ceru na rysy na szkle
Kamikaze14, a co sądzisz o takiej gotowej paście?

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2014, 09:09
Post: #5
RE: Tlenek ceru na rysy na szkle
Tlenek ceru działa i likwiduje doskonale każdą rysę na szkle, nie nadaje się jednak do głębszych rys - po prostu w miejscu polerowania usuniesz rysę, jednak zrobi się załamanie na szybie - taka soczewka. Czyściłem taką rysę, to dość mozolna i czasochłonna praca, trzeba naprawdę się napracować, a w efekcie końcowym rysa była mniej widoczna niż to załamanie, które wyglądało jak wada szkła.
Nadaje się do przetarcia szyby jako całości, doskonale usunie jakiekolwiek osady i zatłuszczenia a także nada szybie świeżości i połysku, jednak aby usunąć rysę trzeba polerować całość tafli szkła w równomiernym stopniu. Tlenek ceru jest to taki karmelowy proszek, wręcz pył który mieszamy z wodą i nakładamy na szybę i ... polerujemy, szkło jest jednak naprawdę bardzo twarde a praca mozolna.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  plamy na szkle HOLI 2 6,333 23-03-2013 16:24
Ostatni post: HOLI



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości