Odpowiedz 
Zmiana aranżacji bez restartu
29-10-2014, 20:51
Post: #1
Zmiana aranżacji bez restartu
Witam po raz pierwszy wielkopolskich akwarystówWink Od kilkunastu dni jestem szczęśliwym posiadaczem akwarium - a w zasadzie już dwóch. Otóż zanim przystąpiłem do ich założenia nie omieszkałem się trochę wyedukować w tym zakresie, jednak jak to czasami bywa z nowicjuszami wydaję mi się, że popełniłem kilka błędów. Nie zamierzam rozwodzić się nad zakupionym osprzętem ale chciałbym Was prosić o radę w zakresie zmiany aranżacji. Pierwsze założone akwarium ( 30l 40x25x30) wystartowało 3 tygodnie temu, dopełniłem wszystkich czynności (chyba) warunkujących wprowadzenie do niego rybek. Po 16 dniach od startu wpuściłem do akwarium rybki - Niebiańskie Danio Perłowe w liczbie 7 sztuk. Śliczne rybki ale niestety ze względu na zastosowaną przeze mnie aranżacje więcej rybek nie widzę zamiast zachwycać się ich wyglądem. W akwarium mam korzeń i kilka roślinek, niestety zarówno korzeń jak i rośliny są w mojej ocenie za dużeSad Ale do rzeczy. Wydaję mi się, że znalazłem właściwą koncepcję zagospodarowania akwarium ale nie do końca wiem jak to zrobić. Chcę uniknąć typowego restartu, bo nie miałbym co zrobić z rybkami. Proszę o pomoc jak mam to zrobić?? Ile wody spuścić z akwarium, czy w czasie zmiany aranżacji rybki mają pozostać w akwarium, czy może przenieść je na jakiś czas z częścią wody z akwarium?? Może mój problem jest nieco wydumany i wyolbrzymiony ale zależy mi na tym żeby nie zrobić tym rybkom krzywdy. Podpowiedzcie mi proszę jak mam to fachowo przeprowadzić?? Wydaję mi się, że ten dział jest właściwy dla tego postu. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 16:10
Post: #2
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
a wrzuć fotki może? kilka osób zapewne Tobie podpowie co gdzie przesunąć co dodać a czego się pozbyć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 16:34
Post: #3
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
ale jaki problem? jak chcesz coś zmienić (usunąć - dodać) to to zrób, spuść trochę wody, ryby jak ci przeszkadzają wpuść na chwilę do jakiegoś pojemnika, a jak nie przeszkadzają to zostaw i działaj Smile zmiana wystroju to niekoniecznie restart

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 20:09
Post: #4
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
No Wujek, to jest konkretna odpowiedźThumbsup Zaczynam więc działać, dziękiWink A propos fotek, wrzucę te z aktualną aranżacją i po zmianach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 10:45
Post: #5
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
Koledzy jeszcze jedno pytanie a propos zmiany aranżacji. Czy przy tej okazji (zaznaczam, że akwa jest młode ok 1 m-ca) bez problemu mogę wymienić filtr w akwarium. Chcę zmienić na większy z wkładem węglowym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 10:58
Post: #6
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
Jeśli w akwarium masz już rybki to możesz na miesiąc podłączyć oba filtry. Jak dasz sam nowy to musisz przejść od nowa cykl azotowy i możesz zabić dużą część obsady. Po miesiącu wspólnej pracy możesz stary filtr odłączyć. Moim zdaniem to jedyna droga na wymianę filtra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 11:09
Post: #7
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
OK, dziękiThumbsup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 13:01
Post: #8
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
Albo po prostu przenieś stare wkłady do nowego filtra, uzupełniając pojemnik do pełna czym tam chcesz. Smile

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 22:50
Post: #9
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
daruj sobie ten węgiel

750 pielęgnice,500 roślinne, 50 krewetkarnia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 23:03
Post: #10
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
Po prostu taki mam filtr, jest większy i wydajniejszy od tego co mam więc wydaję mi się, że lepiej się sprawdzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2014, 23:13
Post: #11
RE: Zmiana aranżacji bez restartu
tak to oczywiste ale jeśli masz węgiel aktywny to przeczytaj http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/...52567.html
a moim prywtnym zdaniem zamień go inne medium filtracyjne

750 pielęgnice,500 roślinne, 50 krewetkarnia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Żwir i zmiana parametrów matoole 14 24,302 16-07-2014 20:42
Ostatni post: matoole
  Zmiana na biotop malawi jar300 5 12,405 06-04-2014 21:20
Ostatni post: Edd



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości