Odpowiedz 
Mętna woda (mleko)
15-10-2014, 21:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2014 21:32 przez ChrisPL.)
Post: #1
Mętna woda (mleko)
Witam serdecznie -proszę o pomoc bo nieradzę sobie z wodą w moim akwarium , a to parametry i mieszkańcy mojego zbiornika:
-akwarium 125 L firmy AllPondSolution
-filtr zewnętrzny Fluval 206
-filtr wewnętrzny Fluval U2
-pompka Tetra
-grzałka z termometrem Fluval ( używam tylko wbudowanego termometru)
-Temp. Wody to ok 22 do 23,5 stopnia
-skałki i czarny żwirek , kokos , imitacja korzenia ,sztuczne dwie roślinki
Mieszkańcy: dwa duże welony ok 12 cm i 9 małych wychodowanych z ich ikry , dwa piskoże ok 10 cm
- podmiana wody co ok tydzień lub dwa czasami (25l odlewam)

Woda po podmianach mętna i śmierdząca. Proszę o pomoc...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 21:28
Post: #2
RE: Mętna woda (mleko)
jakie parametry tej wody? w akwa i tej która podmieniasz?
jak długo stoi to akwarium?
to mleko to widoczny brud czy faktycznie tak jakbyś wlał mleka?

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2014 21:41 przez ChrisPL.)
Post: #3
Mętna woda (mleko)
[Obrazek: 987b185aaa8a6f6a2760e13ad9aee9ee.jpg]

Parametrów nie znam a wodę którą podmieniam to leje do bańki 25l kranówki i stoi tak min. 24h przed podmianą...

Akwa stoi od 3 miesięcy to co widać na zdjęciu a porzednio miałem 60l też średnio radziłem sobie z wodą...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 23:40
Post: #4
RE: Mętna woda (mleko)
to jest 112l ? wygląda na 30... to z pewnością pierwotniaki ale dość późno. Napowietrzaj mocno, do filtra wsadz wate i za 2-3 dni przejdzie samo.

KUP TESTY WODY bo nawet nie wiesz co sie w tym akwarium dzieje.

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 05:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2014 05:32 przez ChrisPL.)
Post: #5
RE: Mętna woda (mleko)
To jest 125L a pompka chodzi na full 24/7 test do wody już mam firmy tetra ale po kolorach w tabelach ciężko jest dokładnie określić parametry wody...

A może jakąś chemię zastosować co ???
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 07:09
Post: #6
RE: Mętna woda (mleko)
Ja Ci zastosuje chemię ... Smile jezeli to pierwotniak to: (wycinek z mojego tematu)
Witam po tygodniu walki udalo sie woda klarowna czysta. Co robilem: akwarium 2 dni zaciemnione przykryte kocem niektore rosliny zaczely zolknac ale juz dochodza do siebie, ograniczone karmienie do minimum, filtr na maxa rozkrecony i podlaczylem napowietrzacz. Od 3 dnia koc zdjety, ograniczone swiatlo do 6h akwarium juz wygladalo lepiej i tak do 6 dnia cala reszta bez zmian. Na finiszu wpuscilem dafnie, ktore wyczyscily wode bajecznie i narazie mam spokoj swiece tyle co zawsze karmie mniej napowietrzacz wyjety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 08:47
Post: #7
Odp: Mętna woda (mleko)
Czyli wogóle nie zapalać im światła przez te dwa dni a pompka napowietrzająca chodzi u mnie od kiedy mam akwarium 24/7 chodzi a zapomniałem że mam tam w kotnik 2 tygodniowego welona nic mu nie będzie? Karmienie na mini? Tzn.ile? Nigdy tak naprawdę nie widziałem jaka jest poprawna ilość pokarmu , daje im raz dziennie po przyjściu z pracy taką malutką łyżeczką do deserków dla dzieci [Obrazek: bb5f4ab0c2250cdf10719bcef6ec5990.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 08:55
Post: #8
RE: Mętna woda (mleko)
czy nic mu nie bedzie to nie wiem, mi padly bodajże 3 molinezje z tego co pamietam to pierwotniak zabiera tlen z wody i ryby sie podduszaly non stop przy powierzchni plywaly. Jak chodzi o karmienie to musisz obserwowac czy zjadaja pokarm czy wieksza czesc spada na dno... Ja nie zapalaem swiatla i do tego nalozylem koc na akwa(u mnie pomoglo ale pewnie znajdzie sie ktos kto powie ze tak sie nie robi). W moim akwa wysyp pierwotniaka zaczal sie jak dolozylem dodatkowe oswietlenie ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 09:15
Post: #9
Odp: Mętna woda (mleko)
[Obrazek: a73c04d195d6ca3f32ceb9f31adfe480.jpg]

Czyli tak jak u mnie....Sad
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 11:11
Post: #10
RE: Mętna woda (mleko)
hej,

masz mocno przebybione akwarium, powinny byc max 2 welony. Nie dziw sie wiec, ze masz metna wode, filtracja nie wyrabia.

Wsadz sobie do filtra ze. purgien i zmniejsz obsade.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2014, 11:37
Post: #11
Odp: Mętna woda (mleko)
Czyli tak z zakryciem nic nie wyszło kupiłem wczoraj dwie żywe roślinki a dzisiaj podmiana wody , pytałem też o PURAGIEN ale nie mieli na stanie. Pani zaproponował mi coś podobnego ale jeszcze nie czytałem o tych specyfikacja. ...[Obrazek: 81cc88114121b612fc0caf02f0193980.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2014, 13:22
Post: #12
RE: Mętna woda (mleko)
żywa roślinka do welonów, brawo, równie dobrze mogłeś te pieniądze wyrzucić na uliceSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2014, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2014 15:40 przez ChrisPL.)
Post: #13
Odp: Mętna woda (mleko)
No chyba takiej nie wyrwią co...[Obrazek: 3aa97383aa16fb511d9c8d959076870a.jpg]Rolleyes

Zauważyłem też u dwóch z moich małych welonów odkryte, zawijające w drugą stronę skrzela... wiecie może co to znaczy. [Obrazek: 828181324fe7be0d1fd26a113232f282.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2014, 18:07
Post: #14
RE: Mętna woda (mleko)
Wywinięte skrzela
W tym wypadku pokrycia skrzeli zakręcają się na zewnątrz, na początku tylko miękka cześć pokrywy, a później również i twarda. Jeżeli nie usuniemy przyczyny, choroba pogłębi się, skrzela zostaną uzewnętrznione powodując kłopoty w oddychaniu i podatność na infekcje. Niestety może ta choroba prowadzić do śmierci.

Prawdopodobna przyczyna Diagnoza Leczenie
Niewielka powierzchnia do pływania - akwarium długości i szerokości mniejszej niż 3 x i 1 x długości ryby;
– ryba musi cofać się przy zakręcaniu - przenieść do większego akwarium

Niewłaściwa jakość wody - podwyższone parametry amoniaku, azotanów i azotynów - podmienić dużą ilość wody;
– zwiększyć tlen w wodzie (dodać kamień powietrzny);
– zwiększyć prąd wody;
– masować pokrywę skrzeli, jeżeli ryba pozwoli;
– zastosować operacja, jeżeli powyższe metody zawiodą

Jeżeli tylko miękka cześć pokrywy jest zainfekowana, to proces można cofnąć przez unormowanie/dostosowanie środowiska panującego w akwarium. Kiedy dotyczy to twardej części pokrywy operacja jest nieunikniona, dlatego wczesne wykrycie i leczenie choroby jest bardzo ważne. W przypadku operacji, zakręcona pokrywa jest przycinana lub wykonywane są delikatne nacięcia.

JAKIE MASZ PARAMETRY WODY? Zrób testy chociaż paskowe i napisz tu wyniki zanim Ci ryby zdechną...

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2014, 18:39
Post: #15
RE: Mętna woda (mleko)
widzę, że totalnie nic nie wiesz o rybach które masz, a wiedzę którą inni ci podają na tacy zastępujesz swoją która jest wg Ciebie najlepsza. Roślinki nie wyrwą ale prędzej czy później ją zjedzą (welony są roślinożercami), azotany są kosmiczne zapewne w tym baniaku bo jest na maxa przerybiony więc mogą je glony ubiecSmile o ile ryby dożyją do tego czasu, poprostu żal mi Ciebie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości