Odpowiedz 
Narybek Ramireza
12-10-2014, 19:40
Post: #1
Narybek Ramireza
Jakieś 4 dni temu wykluło mi się ok 20-25 szt. narybku Ramireza. Dziś młode zaczęły swobodnie pływać po 30L zbiorniku. Czym to cholerstwo karmić poza larwami solowca ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2014, 19:55
Post: #2
RE: Narybek Ramireza
jakie larwy solowca? młode ramirezy nie są w stanie nawet połknąć większości larw jakie można kupić na rynku w postaci jaj. Tylko nicień zostaje na start
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2014, 20:17
Post: #3
RE: Narybek Ramireza
Larwa solowca w zupełności wystarczy na start, wielokrotnie wychowywałem potomstwo ramirezków bezproblemowo na wylęgu artemii. ewentualnie żółtko jaja kurzego wyciśnięte przez bardzo drobne sitko ale tego to minimalne ilości bo łatwo zapaskudzić wode
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2014, 20:28
Post: #4
RE: Narybek Ramireza
chciałbym widzieć jak mały ramirez połknie artemie. Ja miałem tego na tysiące i wystarczyło, ze była partia jaj solowca większych rozmiarów a taki jest najczęściej i jesteś pozamiatany. Drobny solowiec pochodzi z Kalifornii i w PL praktycznie trudno dostępny i drogi więc nikt go nie chce sprowadzać a to co reszta oferuje to ruski i duża dlatego na 3-4 dni dobry nicień a ten bananowy to wręcz ideał.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2014, 20:39
Post: #5
RE: Narybek Ramireza
Zobaczymy co będzie. Dziś zalałem jaja solowca, będą za 2 dni, bo robię na płytko, bez napowietrzania i naświetlania. Na wtorek dojadą nicienie mikro. Żółtka nie chcę wrzucać. Kuźwa nie byłem przygotowany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2014, 21:12
Post: #6
RE: Narybek Ramireza
jak masz dobrą parke to będą kłaść regularnie więc pierwsze podejście to jeszcze nic straconego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2014, 21:30
Post: #7
RE: Narybek Ramireza
Ikra składana jest regularnie w ogólnym, tym co widziałeś, ale po 2 dniach pleśniała i była zjadana. Tym razem przeniosłem kamień z ikrą do niezarybionego nano i wypaliło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 21:04
Post: #8
RE: Narybek Ramireza
no chyba z tym żółtkiem to faktycznie średni pomysł, za dużo wrzucisz to naprawdę zanieczyścisz wodę i po co Ci to... może spróbuj na razie jak Ci radzą te larwy, poobserwujesz jak się to zachowuje i już Smile na pewno złych rad nie dostajesz Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 08:45
Post: #9
RE: Narybek Ramireza
No i pozamiatane. Wszystkie paskudy padły bez żarcia. Następnym razem będę przygotowany. A w ogólnym podczas nieobecności kamienia tarliskowego z ikrą samica dostawała regularnie w trąbę od samca, z wiadomych powodów ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 09:20
Post: #10
RE: Narybek Ramireza
hej,

moze to Ci sie przyda: http://akwarystykawiki.pl/hodowle-karmowe

Jakbys potrzebowal wegorki octowe to moge Ci sprezentowac porcje zarodowa.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pielęgniczki ramireza - pytanie o dobieranie się w pary? jar300 11 28,042 15-01-2013 20:44
Ostatni post: jar300



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości