Odpowiedz 
wysyłka krewetek
06-10-2014, 16:40
Post: #1
wysyłka krewetek
Siema mam do was pytanie odnośnie właśnie kupowania i wysyłki krewetek, jak wygląda przeżywalność przy takiej wysyłce? w jakiej kondycji krewetek można się spodziewać, no i jakie doświadczenia z wysyłką mieliście?

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2014, 17:39
Post: #2
RE: wysyłka krewetek
jak narazie wysłaliśmy kilka paczek z krewetkami i strat w obsadzie nie było. Dochodzą w ciągu 24h do nabywcy.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2014, 19:05
Post: #3
RE: wysyłka krewetek
Zalezy jakiego kuriera trafisz. Ja potrafilem wysylac 5 identycznych paczek i 3 doszly bez problemu. 1 z niewielkimi stratami a w jednej same trupy. Nie masz niestety 100% pewnosci ze wszystko przezyje. No i oczywiscie zalezy jak sprzedajacy przylozy sie do zapakowania stworow
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2014, 19:14
Post: #4
RE: wysyłka krewetek
bohen ją poczta wysylalem paczka extra24 czasem z opcja ostrożnie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2014, 20:01
Post: #5
RE: wysyłka krewetek
Wysyłam wiele paczek z krewetkami, miałem jedną wpadkę kiedy worek się przedziurawił i 1/2 padła.

Od tej pory wysyłam w 2 worki, 3 gumki.
Do worka z krewetkami nie wkładamy żywych roślin, liści. Stosuje kawałek waty akwarystycznej aby krewetki miały się do czego przytulić Smile

Krewetki wysyłam do momentu kiedy temp. w nocy jest dodatnia, nawet w okolicy zera. W zimniejsze dni pomocny jest styrobox, są gotowe lub możemy zrobić swój, dobieramy karton i wycinamy styropian conajmniej 3cm grubości z arkuszu.

W starannie zapakowanej paczce krewetki spokojnie przeżyją conajmniej 4 dni ( ja zawsze wysyłam kurierierem , przeważnie paczka priorytet i dociera na drugi dzień.

Inni koledzy kreweciarze mieli przypadek że paczka z niewyjaśnionych przyczyn leżała na poczcie tydzień i wszystkie krewety żyły ale powtarzam że musi być solidnie zapakowana i nie ma czym się martwić.

Teraz inny temat . Krewetki przeznaczone do sprzedaży są przeważnie już od 0,5cm - fajnie gdy przyjdą nie większe niż 1cm. Podczas podróży krewetki przeżywają stres i prawidłowe ubarwienie mogą częściowo stracić. Przeważnie na drugi dzień po właściwej aklimatyzacji wszystko wraca.

Także nie ma czym się przejmować jeśli chodzi o przeżywalność bo to dobry sprzedający powinien zagwarantować. Martwił bym się jaka krewetka przyjdzie Smile CZęsto jest to odrzut z selekcji ale nie jest to reguła. Osobiście kupuje krewetki tylko od znajomych bo wiem co mają i czego sięspodziewać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2014, 00:15
Post: #6
RE: wysyłka krewetek
no to chyba będę musiał zamówić, zobaczymy co przyjdzie, dzięki za info Smile

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości