Odpowiedz 
Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
21-07-2014, 21:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2014 10:56 przez Asia. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Nad-szef:
1 Alarmowiec


Duże bez szafek 80x35x40cm:
D1 Asia rośliny: alternantera sp. red, alternantera reinecki, cryptocoryne wendtii brown, rotala rotundifolia, rotala colorata, rotala mancranda, ludwigia arcuata, echinodorus magdalensis, echinodous tenellus, hydrophila corymbosa stricta, hydrophilia difformis, bacopa amplexicaulis, bacopa monnieri, hydrocotyle leucocephala, hydrocotyle sp. japan kępka, amania senegalensis, limnophila aromatica, cabomba, lilaeopsis novae, pistia, limnobium,co kto da, ryby: od Lermi,
D2Darek- obsada jak wyżej
D3 Arrowb, 112L żadnych roślin, stadko kardynałków chińskich (Wszystko własne)
D4 P4vulon
D5 Jacek Moje potrzeby to: jasny żwirek jeżeli jest i trochę mchów, Ryby własne brzany różowe.
D6 maciejk1976 biotop Malawi, natomiast jeśli chodzi o akwarium to mam kamienie nie mam rybek (pseudothropheus saulosi) chyba, że zamiast nich wezmę parę (2 szt.) Iodothropheus sprengerae i 4 szt. Labidochromis carulleus "yellow" bo te miałbym. Jeśli chodzi o podłoże to dal mnie wystarczy piasek kwarcowy w ostateczności mogę zabrać swój, roślin nie potrzebuję.
D7 Edison ryby: Ryby swoje - Duże stado gupik endler; Rośliny - vallisneria jutro dowiem się jaka; Mchy na korzeniach : phoenix , java, brazil, cameroon; Dekoracje lignit, korzenie; Podłoże - bazalt - taki mam z zeszłorocznych targów.
D8 pio84 240L z welonami, własne akwarium, podłoże, kamienie na dekoracje i pokrywa. Potrzebowałbym filtr (w ostateczności wezmę swój z innego baniaka), ryby od Tomi8, tło i ewentualnie rogatka.
D9 Tomi8 (o ile starczy czasu) tropheusy lub pyszczaki bądz channa micropeltes bądz murena słodkowodna
D10 Grabarzemu, podłoże: zwykły piach, rośliny: nurzaniec, ryby: żałobniczki (wszystko własne).


Duże z szafką:
DW1 aqua-nature
DW2 Akwarium PKMD 500L aqua-nature BW, ryby własne własne
DW3 Masło_82



Małe akwaria (2 do dyspozycji):
M1 Mikołaj


Małe własne:
MW1 Arrowb
MW2 Bohen: kostka 42L ow, oświetlenie zetlight led, rośliny w werski emersyjnej: Ludwigia repens, Ludwigia brevepens, Pogestemon helferi; rośliny submersyjne: Hedyotis salzmanii, Anubias nana, Bolbitis heudelotii, Najas Roaima; mchy: Fissidens fonantus, Barbula sp. Milimeter Moss, Queen moss; Fauna: krewetki sakura red, otoski, neony simulansy i wylęgły mi się 4 galaxy
MW3 P4vulon mini akwarium z RC (5.5l)
MW4 Edison 16l Crystal Red i Black
MW5 Edison 16l Deep Blue Tiger,Blue Tiger
MW6 Edison 16l Red Cherry,Tiger sp.
MW7 Stiep krewetki Yellow Kostka 20 l
Krewetki Neocaridina davidi var. yellow; Rośliny: Mech Phoenix moss (Fissidens fontanus), Mech Cameroon moss (Plagiochilaceae sp.), Mech China moss (Vesicularia sp.), Microsorium thin leaves, Rotala walichii
MW8 Stiep maleństwo: Krewetki Neocaridina davidi var. Red Cherry lub Neocaridina davidi var. Sakura; Rośliny: Mini Pelia (Riccardia graeffei), Utricularia graminifolia, Staurogyne repens
MW8 Brunopl 25l Crystal Red, Black ,a do tego zielsko:mini pelia,Flame moss,Taiwan moss,Stringy moss
MW9 Brunopl 25l krewetki Blue Carbon Rilia do tego zielsko: mini pelia,Flame moss,Taiwan moss,Stringy moss,lobelia sp mini
MW10 Brunopl 45l raczki CPO i zielsko Taiwan moss,Stringy moss,staurogyne repens
MW11 Tomi8 terrarium na pół z rybkami obsada krab wampir i inne gatunki
MW12 Tomi8 rak niebieski karłowaty i krewety jakie muszę się zastanowić do tego roślinki
MW13 Tomi8 rak niebieski lub biały duży luizjański
MW14 Tomi8


Terraria:
T1-5 Halinka
T6-10 Zooartykuly


Pomoc:
1 Stiep
2 Mikołaj
3 Grabarzemu
4 Wojtek (od Darka)
5 Adam (od Darka)
6 Patyczak97
7 Wujek
8 Mati1301


Wypożyczany sprzęt:
Akwaria: 1-2 małe Jar300
Żwirki: 50kg serpentynit Jar300, kilkanaście kilo bazaltu i piasek Grabarzemu,
Rośliny:
- Grabarzemu: kryptokoryna
- Trofek 1: alternantera sp. red 5 szt, alternantera reinecki 6 szt, cryptocoryne wendtii brown 9 szt, rotala rotundifolia ok. 100szt, rotala colorata ok 40 szt, rotala mancranda 22 szt, ludwigia arcuata 8 szt, echinodorus magdalensis 5 szt, echinodous tenellus 30 szt, hydrophila corymbosa stricta 6 szt, hydrophilia difformis 5 szt, bacopa amplexicaulis 40 szt, bacopa monnieri 9 szt, hydrocotyle leucocephala 15 szt, hydrocotyle sp. japan kępka, amania senegalensis 3 szt, limnophila aromatica 6 szt, cabomba 5 szt, lilaeopsis novae 5 szt, pistia, limnobium,
- Korzenie, kamienie: Jar300,
- aqua-nature
- Zoogrande: żwir o frakcji 2-3mm, kwarc rzeczny- ilość 40l; kwarc w 2 granulacjach ok 60l; bazalt ok 20L; mieszanka 30l,


Wykłady:
Arrowb "Kraby mangrowe" czas jakies 30 minut
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 21:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2014 21:41 przez edison.)
Post: #2
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
A dziś rozmawiałem z Mikołajem aby już dziś założyć wątek aby lepiej się przygotować niż w zeszłym roku, chodzi głównie w sprawie roślin do urządzania zbiorników.

Wstępnie kilka osób wyraziło się aby dużych zbiorników było mniej aby można lepiej wyposzażyć aranżacje w nich.

Osobiście planuje wystawić gotowy zbiornik 90x40x40 roślinny jeśli znajdą się ręce do pomocy w przewiezieniu i 2 małe krewetkarium 16. z Crystalami i Tiger. Głównie będę się skupiał na nich. W wolnych chwilach mogę pomóc innym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 23:01
Post: #3
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
No właśnie dlatego założyłam bo Mikołaj do mnie napisał. Też myślę że powinniśmy ograniczyć ilość dużych zbiorników, zresztą zobaczymy na ile ludzie zaoferują się z roślinami. W drugą stronę za mało też nie powinno być, na pewno gotowe akwaria będą wyglądały najlepiej więc im ich będzie więcej tym lepiej.
Myślę że tak jak w roku poprzednim warto zaprosić sklepy do współpracy, bo ich baniaczki naprawdę przyciągały.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 23:45
Post: #4
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
hej,

zobaczymy kto dopisze w tym roku.

Ja oczywiscie bede. Co do zbiornika to jeden swoj, jeden moge urzadzic.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 08:02
Post: #5
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Ją bym mógł pożyczyć na ta chwilę 2 kostki aquaela 10l z oświetleniem decolight, kamienie serpentynit ok 50kg. Niestety nie będę mógł przyjechać i. zrobić baniakow(czas)

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 09:47
Post: #6
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Halinka potwierdziła, ze bedzie - potrzebna bedzie pomoc w transporcie, tak jak w zeszlym roku.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 09:59
Post: #7
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Oczywiście transport zapewnimy, proszę dowiedz się tylko co będzie wystawiała, tak abyśmy wiedzieli ile miejsca zarezerwować no i żebym mogła jeszcze przed targami przygotować opisy. Gdybyś mógł podać co się w Twoim akwarium własnym znajduje- rośliny i zwierzaki, tak żebym mogła opisy zrobić.

Duże akwaria:
D1. Asia, rośliny własne, ryby ze sklepu,
D2. Arrowb,

Wolno stojące:
DW1.

Małe akwaria (2 do dyspozycji):
M1.

Małe własne:
MW1. Arrowb

Terraria:
T1. Halinka

Pomoc:
1.

Wypożyczany sprzęt:
Akwaria:
1-2 Jar300
Żwirki:
50kg serpentynit
Rośliny:
Ryby:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 14:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 14:22 przez Amonhell.)
Post: #8
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Mógłbym wystawić swoje akwarium(http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sho...tid=6512), jako przeciwwagę dla roślinnych zbiorników. Będę tylko potrzebował pomocy z transportem(daleko nie ma, mieszkam 200m od targów). Ew mogę zrobić aranżację czarnych wód w zbiorniku na miejscu, albo pomóc w ogólnie przy innych zbiornikach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 16:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 17:02 przez Asia.)
Post: #9
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Amonhell z transportem nie ma kłopotu, tyle osób przyjeżdża samochodami że dogadamy osobę która Ciebie dowiezie. Gdybyś mógł mi tylko napisać jaka jest obsada, tak żeby można było przed targami zrobić opisy.

Duże akwaria:
D1. Asia, rośliny własne, ryby ze sklepu,
D2. Arrowb,

Duże własne:
DW1. Amonhell

Małe akwaria (2 do dyspozycji):
M1.

Małe własne:
MW1. Arrowb

Terraria:
T1. Halinka

Pomoc:
1. Amonhell

Wypożyczany sprzęt:
Akwaria:
1-2 Jar300
Żwirki:
50kg serpentynit Jar300
Rośliny:
Ryby:

Bardzo proszę nie piszcie do mnie PW tylko umieszczajcie informacje w wątku, dla mnie to będzie wygodniejsze i nie będę co godzinę maila o wiadomości dostawała.

Duże akwaria:
D1. Asia, rośliny własne, ryby ze sklepu,
D2. Arrowb,

Duże własne:
DW1. Amonhell ryby: neon czarny 28szt, Pielęgniczka żółta 2szt, zbrojnik niebieski 2szt, otosek 2szt, neon Innesa 8szt, kirysek spiżowy 6szt.

Małe akwaria (2 do dyspozycji):
M1.

Małe własne:
MW1. Arrowb

Terraria:
T1. Halinka

Pomoc:
1. Amonhell

Wypożyczany sprzęt:
Akwaria:
1-2 Jar300
Żwirki:
50kg serpentynit Jar300
Rośliny:
Ryby:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 18:32
Post: #10
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
a nie idzie tej litanii wstawić w pierwszym poście i tylko edytować jak coś się zmieni, też się pisze na udział co do zagospodarowania przeze mnie zbiornika(zbiorników) to temat jest do dogadania
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 18:48
Post: #11
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Ja raczej zająłbym się tematem roślin na pierwszym miejscu, bo w zeszłym roku wypadło to dość blado. Fajnie by było też zorganizować jakieś większe akwarium i stworzyć coś co by przyciągało tłumy, choć akurat na braki nie mogliśmy narzekać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 18:51
Post: #12
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
No niby można, mnie tak wygodniej, zresztą wtedy klikając "przejdz do ostatniego nieprzeczytanego posta" wszystko ładnie widać, a tak będzie trzeba latać na koniec i na początek wątku aby być w temacie. Jeżeli większość tego chce aby dawać tylko zmiany w pierwszym poście to się dostosuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 19:05
Post: #13
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Można edytować 1 post i ten ostatni to tylko kopiuj wklej. I każdy będzie szczęśliwy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 21:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 21:04 przez jar300.)
Post: #14
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Znajdą się u mnie też jakieś korzenie, kamienie lawa, sama oslonka od decolight aquaela do zamontowania innego światła, ślimaki helenki.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 22:42
Post: #15
RE: Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014
Gdyby miało się pojawić jakieś BW, to też chętnie pomogę zaaranżować Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Targi Aqua-Zoo Poznań antom73 9 18,566 05-12-2018 07:50
Ostatni post: Adam
  Targi AQUA ZOO 7-8 październik 2017 r. Poznań edison 40 65,186 17-10-2017 09:59
Ostatni post: edison



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości