Odpowiedz 
Ranking Filtrów Akwariowych
03-09-2010, 22:16
Post: #1
Ranking Filtrów Akwariowych
Zapraszam wszystkich do zrobienia rankingu filtrów.

Ja osobiście używam filtrów kubełkowych marki Fluval.Do 200l mam zamontowane dwa Fluvale 205 i jestem z nich bardzo zadowolony,przede wszystkim wykonane są z porządnego plastiku.Są bardzo ciche(jak już wyplują całe powietrze po zamknięciu),i wygodne w obsłudze dwa proste zaczepy i są otwarte.A w środku dwa przedziały a)filtracja fizyczna zachodzi na czterech gąbkach które są umieszczone w jednej ramie b)na filtracje biologiczną mamy trzy pojemniki.Dostęp do wirnika również nie sprawia żadnego problemu.Podsumowując,filtry są solidne,proste w obsłudze i estetycznie wykonane wiadomo Niemiecka robota

Prosze piszcie o innych markach swoje opinie z użytkowania.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2010, 22:55
Post: #2
 
Eheim 2224
Cichutki, nie słysze go nawet nocą ;]
W środku 2 pojemniki na wkłady; w pierwszym mam gąbkę i 2 waty, w drugim 1,5kg bio ceramiki. Pracuje w akwarium 112l. Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony.

HBL-301
Kupiłem bo jest najtańszą kaskadą dostępną na allegro...
Pracuje w 25l. Nie tak cichy jak eheim, ale i tak 1m od niego śpię nic nie słysząc.
W środku mała gąbka, lecz jest jeszcze miejsce na inne media filtracyjne.
Jak za tą cenę to jestem zachwycony i planuje kupić jeszcze 1 lub 2 do akwariów 10l.

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2010, 14:48
Post: #3
 
Eheim 2222
Jestem bardzo zadowolony. Bardzo cicho pracuje, w ogóle go nie słyszę. Chodzi w akwarium 112l. W środku mam tylko bioceramikę, ale muszę dokupić gąbkę.

HBL-301
Z opisem Codiego w zupełności się zgadzam. Za tak śmieszną cenę [patrz: 12,50zł] pracuje nadzwyczaj cicho. Też go nie słyszę chociaż w nocy mam przy nim głowę prawie Biggrin Chodzi w 20l.

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2010, 01:43
Post: #4
 
Dzięki chłopaki za opinie bo reszta to chyba filtrów nie ma hehe

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2010, 13:30
Post: #5
 
Nie będę oryginalny bo mam tylko Eheimy więc wszystko jasne i co mam się odzywać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2010, 19:20
Post: #6
 
Cześć

JBL Cristal Profi e700 - zła konstrukcja filtra powoduje, że część wody w niektórych egzemplarzach nie jest filtrowana i wraca do akwarium. Reszta OK. Obudowa z dobrego plastiku z wirnikiem nie miałem problemu. Filtr jest cichy.

Kaskada Eheim Liberty 100 - kiepski filtr. Głośny. W zasadzie bez jakiś poważnych możliwości biologicznych.

Kaskada FZN-1 - Głośny. Dość spore komory na materiały filtracyjne jak na jego przeznaczenie.

Dodam jeszcze, że określenie "głośny" jest wyrazem moich odczuć subiektywnych. Dla mnie, cichy filtr musi być w zasadzie bezgłośny.

Filtr podżwirowy Aquaela (zestaw) - bezgłośny. Reszta wad i zalet, jak dla tego typu filtracji.

Aquael Pat-Mini - dość ciekawe rozwiązanie do mikro krewetkariów. Wewnętrzny cicha pompka z gąbką.

Aha. Też jestem fanem Eheim-a Smile
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2010, 22:52
Post: #7
 
Kubełki
jak dla mnie Eheim, JBL mam ale od 1/2 roku stoi nowy w szafie i czeka na akwa wiec się nie wypowiem.

Kaskady to miałem / mam i mogę z czystym sumieniem polecić AquaClear - nie wiem tylko czy je jeszcze produkują Smile

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2010, 13:27
Post: #8
 
U mnie od miesiąca chodzi EHEIM 2028 przeznaczony do akwa 600 L , powiem szczerze , że jak na razie jestem zaskoczony jego cichą pracą , bezproblemowym uruchomieniem i w komplecie z filtrem jest wszystko co nam potrzeba dodatkowo ma dużą pojemność filtracyjną , ja na końcówkę wlotu założyłem prefiltr żeby go troszkę osłabić , dobrze że w zestawie jest deszczownia bo bez niej miałbym niezłą wirówkę w akwa Smile używka ok. 350 zł nowy ok 800 zł .

Kolejny filtr to AquaSilent 4 przeznaczony do akwarium poj. 150 - 240 L , używając go przez pół roku powiem tak : dobry filtr , cichy 4 kosze , w zestawie bez deszczowni wszystko jest , proste uruchomienie i bez awaryjna praca 3 lata gwarancji ale maksymalnie zamontowałbym go do akwa 120 L nie więcej Smile tu cena wacha się między 220 - 190 nowego .

Trzecia pozycja to HJ-722 filtr wewnętrzny , przeznaczenie akwarium o poj. 60 - 150 L , bardzo cichy i wydajny filtr dwa pojemniki na media filtracyjne u mnie służył jako mechanik , regulacja przepływu , napowietrzacz w zestawie , no i cena śmieszna w granicach 20 zł

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2010, 18:56
Post: #9
 
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem filtrów firmy fluval
2x305 od nowości
2x204 z aledrogo używki bez problemowe
1x 404 kupiony jako uszkodzony - pracuję nad nim

w niedługim czasie zacznę testować Chiński wynalazek z dolnej cenowej półki
http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-hw-302...59716.html
na kilku forach zebrał kilka pozytywnych opinii i mam zamiar sam się przekonać co do jakości tego filtra
z użytkowania na bieżąco coś dopiszę
pozdrowił Smile

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2010, 00:15
Post: #10
 
Od 7 lat mam ehaima 2224, jest jedynym filtrem w 180l ogolnym baniaku, w zasadzie bez zarzutu, przez caly ten czas zadnej usterki, cichy i bardzo wydajny, jedyna uciazliwosc to taka, ze stosunkowo ciezko dobrze go zalac przy restarcie, ogolnie bardzo polecam,

Pzdr,
lukasz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2010, 00:24
Post: #11
 
Niestety nie powiem nic więcej niż jest tutaj Tongue

https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/store...gory=10721

To nie jest reklama Lol

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2010, 17:10
Post: #12
Ranking filtrów akwariowych
Witam wszystkich Smile
Ja od dłuższego czasu używam ,,chińskie cudo""HW-303A,i muszę powiedzieć że jak do tej pory jestem z niego zadowolony.(oby nie zapeszyć)
Co będzie dalej,czas pokaże Wink
pozdrawiam.. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...69b4f.html

200x50x50 - MALAWI
-------------
maingano
saulosi
socolofi
yellow
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2010, 22:37
Post: #13
 
Ja jadę na Tetrze ex1200 i wbrew większości opinii nie marudzę :mrgreen:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2010, 19:36
Post: #14
 
napadywacz napisał(a):Siwy 1973 jak już jedziesz na tym chińskim wynalazku,mógłbyś coś bliżej napisać
właśnie dziś wynalazek dotarł
na pierwszy rzut oka
stosunkowo duża liczba złączek
deszczownia w zestawie
duża pojemność koszy weszła cała ceramika z fluvala 404 i jeszcze ciut
z zewnątrz prezentuje się ciekawie - plastik średniej ,...nie jednak dobrej jakości
koszyczki na wkład filtracyjny z plastiku słabej jakości
rączki (uchwyty) od koszyków wychodzą z koszyczków

dane tech. 18W - 1000l/h - 1,4m podnoszenie słupa wody

odpalam dopiero w weekend , bo chcę mieć baczenie na dzwońca
ogólnie za 100 plnów filtr wizualnie oceniam na dobry , wg mnie lepiej wykończony niż kilka innych filtrów z tego przedziału cenowego , które widziałem

PS>Może podzielić na podkategorie np. fluval - opinie
eheim - opinie
jbl - opinie
co wy na to ???? bo się misz masz porobi

pozdrowił Wink

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2010, 19:38
Post: #15
 
Witam.
Kol.napadywacz ja mam wersje HW-303A.
moc-35W
przepływ-1400l/h
podnoszenie-2m
Kubełek jest wykonany z dobrej jakości plastiku.W środku są 3 kosze z rączkami które ułatwiają ich wyjęcie.W komplecie jest deszczownia,skimer,kolanka,rurki (w tym rurka zasysająca z fajnym koszem)
Kubeł ma dwie pary klamer.Pierwsza para służy do zamknięcia kubła,druga do zdjęcia głowicy.Jest wyposażony w naprawde dużą pompę która w moment go zalewa.
Zaryzykuje stwierdzenie,że może on konkurowac z fluvalem,a nawet bije go na głowę.
pozdrawiam Smile

200x50x50 - MALAWI
-------------
maingano
saulosi
socolofi
yellow
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości