Odpowiedz 
wklady chlodzace
26-05-2014, 18:47
Post: #16
RE: wklady chlodzace
To kup zasilacz 12V 1.5A kosztuje 28zł pociągnie na 100%. I nie mów, że wszystko trzeba odłączać od prądu, bo z całym szacunkiem, ale z takim podejściem to powinieneś sobie w korytarzu na wejściu do domu przed tablica z bezpiecznikami brzydko mówiąc pierdalnąć taki wihajster 0/1 jak za komunę i wtedy masz wszystko odłączone na 100% Biggrin. Nie popadajmy w jakieś fanaberię, żyjemy w 21 wieku. Jak się boisz zrób sobie modułowe zabezpieczenie przed listwą główną, która wszystko zasila...

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 19:02
Post: #17
RE: wklady chlodzace
Fredy nie przesadzajmy nie takie cyrki z pradem sie robilo :-). Ale problem w tym ze ostatnimi czasy dosc czestobwyjezdzam sluzbowo i dom zostaje calkowicie pusty... Co tu dalej tlumaczyc jest tak i tyle dlatego wplalbym byc pewiem tego co zostawiam. Bo zasilanie czego bym nie chcial jak mnie nie ma moge sobie wylaczyc ale akwarium nie . Wiec pytam oczekujac podpowiedzi lub opinii o wkladach, a jak to bywa najczesciej wychodzi temat z torow i zaczynamy zastanawiac sie czy mie ma fanaberii jakis.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 19:19
Post: #18
RE: wklady chlodzace
Jeśli wyjeżdżasz na kilka dni, to co Ci takie wkłady dadzą? zą substancją są szczelne to nie ma obaw. Choć mniej bym się obawiał zostawiając RT2 i wentylatory.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 22:06
Post: #19
RE: wklady chlodzace
Mam jeszcze 1 pomysł i ten jest wg mnie bezpieczny... Masz przecież pogląd ile czasu musi działać wentylator, żeby schłodzić ci temperaturę w baniaczku i ile nie pracować żeby ta temp. doszła do granicy, której nie chcesz.
Więc kup czasowy programator, myślę, że elektroniczny jest bezpieczny z podtrzymywaniem na baterii i podepnij w to zasilanie wentylatorków ustaw ile musi codziennie pracować, lub plan tygodniowy, wepnij w osobne gniazdko prądowe i masz po sprawie.

Chyba bezpieczniej się nie da... Biggrin sex z gumką jest mniej bezpieczny niż -RT2 i taki czasomierz (masz podwójne zabezpieczenie) Biggrin

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 22:09
Post: #20
RE: wklady chlodzace
Fredy teraz pocisnales :-) w sumie masz racje , klasa :-) to jest pomysl teraz tylko rorwaze rt 20 i tem czsomierz.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 22:51
Post: #21
RE: wklady chlodzace
A kiedy temperatura w pomieszczeniu podniesie się o kilka stopni to całe plan weźmie w łeb. Jeśli chłodzenie ma działać kiedy nie ma Cie w domu to tylko wiatraki z TR 2O.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 07:59
Post: #22
RE: wklady chlodzace
Przestałem już zupełnie rozumieć wasze obawy. Zasada jest taka że im mniej do zepsucia tym bezpieczniej . Czego ty się boisz że ci się wentylator spali i i będzie pożar czy wleci do akwa czy już nie wiem co. Takie wentylatorki pracują po kilka lat w urządzeniach np. rejestracji obrazu (monitoring) czy serwery i jeśli nawet się zatrzymają najczęściej od brudu czy zatrą łożyska od wilgoci (w akwa) i nawet się spalą to pożaru i tak ie będzie bo nawet jak staną to nie rozgrzewają się do takich temperatur. Jest coś takiego jak bezpiecznik . Wystarczy go dobrać tak że jak wentylator stanie to się spali. Można też zasilić z zasilacza z ogranicznikiem prądu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 12:31
Post: #23
RE: wklady chlodzace
No widzisz alarmowiec teraz dopiero dałeś obraz jakie są możliwości i sposobu na których po prostu do końca sie nie znam nie ta branża Smile Stad moje obawy jak widać bezpodstawne. Dziekuje zatem za naświetlenie tematu - o to chodziło. poszperam jeszcze troche w tym temacie i napewno bedzie ok wiec zostaje przy wiatrakach i zamawiam rt-20

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 15:52
Post: #24
RE: wklady chlodzace
Ale jak już tak sie straszymy to powiedzcie co Sie stanie jak taki wentylator wpadnie do akwa. Wywali korki, soda bedzie pod pradem czy jak. Bylo by to niebezpieczne dla zycia ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 17:26
Post: #25
RE: wklady chlodzace
Jeżeli będzie to 12 voltowy wentylator to człowiekowi nic nie powinno się stać.

Kiedyś wpadła mi do akwa lampka aquaela ale ona ma ip67 więc jest na to przygotowana.

2 dni temu wpadła mi zwykła oprawa świetlówkowa ale mam zabezpieczony obwód wyłącznikiem różnicowo-prądowym, co mogę powiedzieć? Działa w ułamku sekundy.

Wypadku w 90% albo i więcej dzieją sięz winy człowieka to tak z mojego doświadczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 18:40
Post: #26
RE: wklady chlodzace
Niestety jak wpadnie wentylator do wody to mimo że to tylko 12V rozpocznie się elektroliza i gdy będzie to długo trwało to w konsekwencji do wody dostaną się związki miedzi. W przypadku krewetek może być kiepsko. Dla większości mieszkańców można powiedzieć nieplanowane leczenie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2014, 14:19
Post: #27
RE: wklady chlodzace
Co do wentylatorów to coś takiego udało mi się zrobić. U mnie niestety w pokoju z akwariami temp. potrafi podskoczyć do 26 stopni, a co za tym idzie temp. wody także. Wentylatory zamontowałem na częściach znalezionych w castoramie, koszt mocowania to ok 6zł na jeden wentylator, chociaż na jednym takim mocowaniu da się zamontować dwa.

[Obrazek: DSCF0177.jpg]
[Obrazek: DSCF0180.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2014, 14:54
Post: #28
RE: wklady chlodzace
O fajne mocowanie napisz jak to się nazywa i gdzie tego szukać w castoramie. Widzę zawias a to z lewej ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2014, 15:30
Post: #29
RE: wklady chlodzace
Jedna cześć to najtańszy zawias do drewna, a druga cześć to nasadka na szkło, kupiłem w castoramie na Murawie, w dziale łazienek(w dziale ze szkłem nie było). Całość jest połączona opaską, i pomalowana na czarno(zawias jest brązowy, a mocowania do szkła srebrne).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości