Odpowiedz 
wklady chlodzace
23-05-2014, 23:17
Post: #1
wklady chlodzace
Witam, pytanie tyczy sie wkladow chlodzacych do lodowek turystycznych. Na codzien korzystam z wiatrakow komputerowych ale gdy dosc dlugo nie ma nikogo w domu staram sie nie zostawiac ich wlaczonych , stad zatem pomysl o wkladaniu tych wkladow do szkiel. Aby miedzy czasie w jakis sposob schladzac wode. Pytanie czy te wklady nie zaszkodza kreweciom ? Psiadaja w sobie jakas substancje ktora dluzej utrzymuje zamrozona ciecz ale chyba nie ma obaw by to cos szkodzilo ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2014, 23:39
Post: #2
RE: wklady chlodzace
Holi podłącz to pod ODWRÓCONY RT2 ustawiasz na nim np 28C i jak temp. w zbiorniku przekroczy to urządzenie załącza wiatraki chłodzą tak długo, aż temp. nie spadnie do wymaganej.

Ja to założyłem, muszę tylko doprecyzować, bo klient, który to sprzedawał na allegro przysłał mi zwykłe (muszę przelutować kable w inne miejsce na PCMB)

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 18:45
Post: #3
RE: wklady chlodzace
Fredy ja to rozumie i stosuje chociaz bez rt-20 ale nawet z nim nigdy nie mam przekonania do urzaezen pozostawionych wlaczonych w pustym domu, zaznaczam filtry akawium to koniecznosc nie ma ze boli :-) stad pomysl tych wkladow bo chyba dluzej utrzymuja zamrozona ciecz niz woda ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 22:17
Post: #4
RE: wklady chlodzace
Dłużej ale jak jest tyle samo litrów tego płynu jak w akwarium a tyle chyba mieć nie będziesz a nawet jak byś miał to nie będzie to aż tak długo jak tego oczekujesz. Jak masz takie obawy to akwarium i lodówkę też radzę wyłączyć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 22:26
Post: #5
RE: wklady chlodzace
Alarm sorry lodowke kupuje z gwarancja producenta a wiatrakami w stylu zrob to sam moge jedynie pod siebie narobic mowiac brzydko ale taka prawa.. Co dopilnuje to nie popsuje.
Twoja odpowiedz postaram sie zrozumiec i okreslic jednym slowem - niewarto. Czyli wklady nie maja sensu .

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 22:51
Post: #6
RE: wklady chlodzace
Ja jestem zszokowany wydajnością wiatraka z zasilacza komputerowego którego właśnie zaczelem używać. W 112l akwa zbija temperaturę o 3 stopnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:01
Post: #7
RE: wklady chlodzace
U mnie w 30 l zbija aktualnie z 29 stopni do 24 w okolo 2.5 godziny wiatrask srednicy 80 m. Mysle nad 100 mm bo bedzie ciszej a efekt ten san,

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:05
Post: #8
RE: wklady chlodzace
Przenieś akwarium do piwnicy, nawrzucaj butelek z zamrożona wodą i masz chłodniej i bez obaw awarii, pożarów i wszelkich kataklizmów. To ja dopiero powinienem się bać hehe. 140 szkieł i tyle możliwości wysadzenia bloku w powietrze Devilred
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2014 23:17 przez HOLI.)
Post: #9
RE: wklady chlodzace
Adam czytajac te forum nauczylem sie ze twoje wpisy traktuje sie z przymruzeniem oka a nawet czasami lepiej zignorowac:-) chociaz teraz uswiadomiles ze mozesz zostac saperem . mnie to nie bawi by cos czy kogos moge wysadzic w powietrze czy nawet siebie dlatego pytam na forum o rzeczy proste ale skuteczne , chyba nie spotkaly sie z zrozumieniem a napewno nie twoim Adam.

Na marginesie to fajnie - szklarnia w bloku :-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:19
Post: #10
RE: wklady chlodzace
napisałem Ci proste rozwiązanie-piwnica lub butle z zamrożoną wodą a co jeszcze chcesz skoro wszystko od prądu musisz odłączyć? Ja też sporo debilizmów ignoruje ale czasami jeszcze chce mi się odpowiedzieć póki nie widzę braku poprawy
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:23
Post: #11
RE: wklady chlodzace
Piwnica nie posiada prady bloo tego nie przewidzial. To proste rozwiazanie odpada zatem. Slysze ze butelki tez nie...wiec temat martwy czyli radzimy sobie jak dontej pory trudno.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:27
Post: #12
RE: wklady chlodzace
No bez jaj butelka 1,5 l z zamarzniętą wodą nie pomoże?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 07:27
Post: #13
Odp: wklady chlodzace
Nie wyobrazam sobie 1.5l. Butelku w 30l. I co chwilę kontrolowac temp.,
Wiatraczek 120mm wolnoobrotowy jest cichy i sie sprawdza, dodatkowo rt2 i zapominam o problemie

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 17:32
Post: #14
RE: wklady chlodzace
Edi to poczytaj wyżej. Mnie to nie przeraża, bo lato jest co roku i co roku ludzie musieli w jakiś sposób zbijać temperaturę wody i ja stosowałem butelki z zamarzniętą wodą w czasach kiedy komputer i wentylatorki do niego zajmowały pomieszczenie wielkości pokoju.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 17:58
Post: #15
RE: wklady chlodzace
Bedzie zatem jak dotychczas z tym ze wentylatory zamienie na 120 mm. Nie wiem tylko czy zasilacz pociagnie mi 3 takie wiatraki na raz bo tak bylobu najlatwiej. Orientuje siemktos jakie maja parametry , ampery ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości