Odpowiedz 
Danio pręgowane- dziwne zachowanie
25-05-2014, 21:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2014 21:40 przez pat.)
Post: #1
Danio pręgowane- dziwne zachowanie
Niedawno założyłem akwarium.
Dwa dni temu wpuściłem do akwarium 4 danio pręgowane. Są to pierwsze ryby w akwarium.
Trzy samce i samicę z tego co zdążyłem się zorientować. Najpierw wszystkie rybki pływały razem, poznawały akwarium itd. Następnego dnia samica zaczęła się chować z tyłu akwarium, prawie nie pływa, mało je. Nie przebywa z pozostałymi rybami.
Z zewnątrz nie widać żadnych objawów, wiem jednak że to nie jest normalne zachowanie. Sad
Niestety nie mierzyłem parametrów wody. W 1/3 akwarium jest obsadzone roślinnością. Mam kilka korzeni oraz skał. Podłoże to substrat przykryty żwirem. Temperatura około 25st.C.
Może ktoś z forumowiczów spotkał się z czymś podobnym.
Wszelkie wskazówki i porady będą mile widziane.

Mam akwarium 100x40x45 (180l).
Filtracja- kubełek Eheim 2213++ z wkładami producenta.
Akwarium założone 2 tygodnie temu. Dolewałem wody z innego akwarium, od początku dodawałem trochę pokarmu aby przyśpieszyć dojrzewanie akwarium.
Przed wpuszczeniem ryb zrobiłem podmianę około 10% wody.
W akwarium mam trochę pleśni na korzeniach oraz drobinach pokarmu opadłych na podłoże.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:01
Post: #2
RE: Danio pręgowane- dziwne zachowanie
Większość ludzi na forach zakłada, że coś z woda jest(i wielu ładuje kasę w testy bez sensu) a ja cały czas powtarzam i tego będę się trzymał, że należy dokładnie przyjrzeć się rybom zanim je kupicie. Sklepy to przerzutownie i mało kto tam sprawdza zdrowie ryb. Wiele z tych ryb przylatuje z Azji a tam woda na 99% jest miękka, bo sobie kilkanaście razy ją badałem no i takie wrzucane są na nasz kran w sklepach a potem w domu i są potem problemy. Drugi problem to pasożyty. Jak danio na starcie choruje to normalnie przyjrzałbym się tym co zostały w sklepie, bo pewnie niebawem reszta miała trafić do akwarium. Ta ryba jak nie jest w ruchu to raczej musi jej coś dolegać ale co to w ciemno nie stwierdzę.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:16
Post: #3
RE: Danio pręgowane- dziwne zachowanie
Myślę, że głównym problemem jest jednak niedojrzały do końca zbiornik.
Idąc za poradą jednego z forumowiczów jutro muszę wprowadzić kilka zmian.
Przede wszystkim kolejna podmiana wody, usunięcie resztek pokarmu z dna, zakup gąbki na prefiltr oraz poukładanie wkładów w filtrze (dotychczas sugerowałem się zaleceniami producenta i wygląda na to, że wkłady powinny być całkiem w innej kolejności).
Potem pozostanie mi już tylko obserwować i czekać. Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:24
Post: #4
RE: Danio pręgowane- dziwne zachowanie
Podmiana w niedojrzałym zbiorniku? A po co? żeby jeszcze dłużej do siebie dochodził. Ryb się nie karmi jak nie widzisz przez nie poszukiwania pokarmu a tym bardziej pierwsze słyszę o sypaniu do baniaka karmy żeby szybciej dojrzewał.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:49
Post: #5
RE: Danio pręgowane- dziwne zachowanie
W takim razie z tą podmianą się jeszcze wstrzymam. A co do dodania pokarmu do dojrzewającego akwarium to gdzieś to wyczytałem na forum, że to pomaga przyśpieszyć cały proces.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 06:45
Post: #6
RE: Danio pręgowane- dziwne zachowanie
Jedzenie? no to odszukaj jak możesz
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 10:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2014 10:28 przez alarmowiec.)
Post: #7
RE: Danio pręgowane- dziwne zachowanie
Po prostu kupić biostarter . Jak chcesz tanio to nasikaj do akwarium skuteczniejsze niż przekarmianie. Co na tych forach ludzie wymyślą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2014, 14:56
Post: #8
RE: Danio pręgowane- dziwne zachowanie
Dziś po powrocie z pracy jak zwykle zerknąłem na akwarium i ku swojemu zaskoczeniu zobaczyłem samicę danio. Przez ostatnie kilka dni się dość skutecznie ukrywała i rzadko można ją było zobaczyć, nawet kiedy karmiłem rybki. Sypnąłem trochę karmy do akwarium. Samica zaczęła się znowu interesować jedzeniem, to bardzo dobry objaw. Myślę, że jest z nią już dużo lepiej. Clap
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2014, 10:20
Post: #9
RE: Danio pręgowane- dziwne zachowanie
Przez ostatnie parę dni było raz lepiej raz gorzej. Jednak dziś rano znalazłem rybkę w agonii na dnie akwarium Sad Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 14:14
Post: #10
RE: Danio pręgowane- dziwne zachowanie
Zainwestuj jednak w testy. Kontrolowanie wody jest najtańszym zabiegiem - na dłuższą metę tańsze niż ciągła zmiana nawet taniej obsady Smile
Zwykle (wiem to nawet z własnego doświadczenia niestety Sad ) sprawy mają taki przebieg, że w niedojrzałym akwarium pojawia się amoniak będący najbardziej toksyczną formą azotu (zwłaszcza w pH powyżej 7). Zanim zbiornik zaskoczy ryby albo padają albo ich narządy wewnętrzne są na tyle uszkodzone zatruciem, że nic im nie jest w stanie pomóc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwne zachowanie skalara rafknaf 0 4,213 14-06-2011 17:06
Ostatni post: rafknaf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości