Odpowiedz 
Chory neon
04-05-2014, 00:54
Post: #1
Chory neon
Rzućcie okiem i powiedzcie cóż dzieje się złego z moim neonem
Chory neon - film

Ostatnio fakt zamieszkiwały zbiornik o który nie dbałem należycie. Karmiłem bez umiaru.. więc podejrzewam zapalenie przewodu pokarmowego ale nie mam doświadczenia więc równie dobrze może być to coś zupełnie innego. Proszę o wsparcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2014, 08:42
Post: #2
RE: Chory neon
Może sól akwariowa pomoże. Mi pomaga gdy kiryski pstre tak unosi do góry, po zastosowaniu mija dwa dni i rybka wraca do zdrowia Biggrin

Akwarium 120L, 14L, 50L, Krewetki red cherryi black crystal, Cambarellus puer , Kiryski, Neony, CO2 z Bimbrowni

POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2014, 14:09
Post: #3
RE: Chory neon
Ok.. spróbujemy. Jakie proporcje tej soli ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2014, 00:56
Post: #4
RE: Chory neon
Raczej go dobije
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 16:04
Post: #5
RE: Chory neon
dlaczego ma go dobić, na wielu forach czytałem, że sól akwariowa pomaga na takie drobne choroby. Ja stosuje i jakoś rybki zdrowieją a nie zdychają . A co do stosowania na opakowaniu wszystko jest napisane ja zakupuje sól akwarystyczną w Bajciku

Akwarium 120L, 14L, 50L, Krewetki red cherryi black crystal, Cambarellus puer , Kiryski, Neony, CO2 z Bimbrowni

POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 17:14
Post: #6
RE: Chory neon
Kiedyś upuszczano krew na wszystkie choroby i podobno pomagało. Najpierw trzeba wiedzieć co mu jest a dopiero leczyć .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 17:25
Post: #7
RE: Chory neon
ja pisze że moim rybom pomogła a nie że pomagało i to było tylko rada o zastosowanie Soli akwariowej.

Akwarium 120L, 14L, 50L, Krewetki red cherryi black crystal, Cambarellus puer , Kiryski, Neony, CO2 z Bimbrowni

POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2014, 21:01
Post: #8
RE: Chory neon
A mnie intryguje, czy w tym zbiorniku są krewetki... Może to pierwsza sprawa jaką trzeba stwierdzić zanim doda się (nie bez przyczyny niebieską) sól do akwarium Smile

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2014, 22:52
Post: #9
RE: Chory neon
Tak są krewetki. Generalnie neony mi się w ogóle wykruszyły.. po roku zostały tylko 2.. czasami zostaje tylko elegancko wypreparowany szkielecik..
Podobny problem mam z 2 lub 3 razborami. Fakt była zmiana baniaka na taki w którym mam sporo kamieni (choć redki dają tu radę bez problemu).. ale nie jestem pewien czy to nie efekt przekarmienia... Tak już mam że umiar nie jest moją wrodzoną cnotą..
No i teraz robię rybom głodówkę..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kirysek chory Banano89 0 4,616 18-04-2014 22:41
Ostatni post: Banano89
  Chory mieczyk - prośba o diagnozę. escar 14 34,053 21-10-2013 20:26
Ostatni post: Lermi



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości