Odpowiedz 
Krzyżowanie krewetek RC
02-05-2014, 09:40
Post: #1
Krzyżowanie krewetek RC
Jak w temacie, chcę Krzyżować krewetki. Czytając na różnych forach mam tak jakby listę odmian, które mogę krzyżować lecz już pisano mi w innym wątku, że te gatunki się nie krzyżuje :krewetek White Pearl, Yellow i Babaulti
link do wątku http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sho...p?tid=6331
prosił bym o pomoc w doborze odmiany do krzyżowania

Akwarium 120L, 14L, 50L, Krewetki red cherryi black crystal, Cambarellus puer , Kiryski, Neony, CO2 z Bimbrowni

POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 11:03
Post: #2
RE: Krzyżowanie krewetek RC
Kiedyś widziałem fajny wywiad z Pawłem Szewczakiem na temat krewetek i bardzo spodobał mi się jego apel aby nie krzyżować że sobą krewetek bo "Naturalne jest piękne."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 11:50
Post: #3
RE: Krzyżowanie krewetek RC
W necie jest sporo opracowań mówiących, które odmiany można ze sobą krzyżować.
Według mnie warto zerknąć np. tutaj.

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 12:33
Post: #4
RE: Krzyżowanie krewetek RC
Żeby nie wyszły z tego typowe bezbarwne kundelki wymagana jest dość duża wiedza w tym zakresie. Z samego twojego opisu widzę że ci jej brakuje więc na razie nie wskazana jest taka zabawa. Wybierz sobie jedną formę barwną i spróbuj ją utrzymać i nabrać doświadczenia. Pierwsze z wskazanych przez ciebie to Neocaridina ostania to Caridina Babaulti (i tu powinieneś podać dopiero odmiany green, strips,malaya) która nie mieszają się z poprzednimi więc możesz jedną z nich z pozostałymi trzymać .
W internecie jest trochę tabel możliwości krzyżowania się krewetek jedna z nich np. Tutaj.

Zresztą polecam ci tą stronę Novina
a także Kumak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 13:03
Post: #5
RE: Krzyżowanie krewetek RC
dziękuje za podpowiedzi ,posiadam RC od nie dawna zapewniłem im dogodne warunki pokarm robię dla nich sam posiadam już 7 samic z jajeczkami odnośnie RC dużo czytałem ale wiedza teoretyczna czasami mija się z praktyką. odnośnie tabel to już je widziałem . A co do Barbosa pojęcie Piękne jest względne dla każdego co innego oznacza, Naturalne nie zawsze jest piękne. "Powiedz kobiecie żeby nie malowała sie tylko wyglądała naturalnie to cie wyśmieje". Pozdrawiam i jeszcze Raz dziękuje wszystkim

Akwarium 120L, 14L, 50L, Krewetki red cherryi black crystal, Cambarellus puer , Kiryski, Neony, CO2 z Bimbrowni

POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 17:20
Post: #6
RE: Krzyżowanie krewetek RC
I tak wyjdą z tego najprawdopodobniej kundle żeby wyselekcjonować nowa formę barwną trzeba by mieć co najmniej 4 akwaria Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 19:18
Post: #7
RE: Krzyżowanie krewetek RC
posiadam 3 akwaria ale mam zamiar niedługo zabrać się za projekt regału na którym będzie z 10 akwa o pojemności do 20 L Biggrin

Akwarium 120L, 14L, 50L, Krewetki red cherryi black crystal, Cambarellus puer , Kiryski, Neony, CO2 z Bimbrowni

POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 20:32
Post: #8
RE: Krzyżowanie krewetek RC
To rób Krzysio i się pochwal jak coś stworzysz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości