Odpowiedz 
Gupik - problem z porodem ??
01-05-2014, 10:43
Post: #1
Gupik - problem z porodem ??
Witam
Posiadam gupika, który (moim zdaniem) jest ciężarny i nie może się okocic.
Siada na lisciach przy powierzchni, jest gruba.
Jeśli dobrze myślę, że jst kotna czy jest jakis sposób aby jej pomóc ??

Akwarium 300 l |Pielęgnice: Miodowe i Meeka | Filtracja - HW-302 i JBL e901|
Akwarium 50 l | Kotnik: mieczyki zielone odmiany dzikiej i młode Miodowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2014, 10:49
Post: #2
RE: Gupik - problem z porodem ??
Najlepsza pomoc to dać jej spokój i nie karmić. U gupików czasami widać w brzuchu oczy narybku więc jak ich nie widzisz to raczej to problem z układem pokarmowym. Siadanie nie jest chyba odruchem przedporodowym, bo moje samice raczej kombinują znaleźć spokojne miejsce gdzie mogą urodzić a i narybek ma gdzie uciec. Odruch kolejny-to szybkie poruszanie płetwami-tak wygląda zachowanie samicy tuż przed porodem.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2014, 10:51
Post: #3
RE: Gupik - problem z porodem ??
Ja bym zaproponował cesarskie cięcie Biggrin a tak na poważnie jak jest kotna to daj jej spokój i będzie ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2014, 10:52
Post: #4
RE: Gupik - problem z porodem ??
Adam napisał(a):moje samice raczej kombinują znaleźć spokojne miejsce gdzie mogą urodzić a i narybek ma gdzie uciec
Moja tak zachowuje się od kilku dni - no i raczej jk tak siedzi na liściach przy tafli wody to nic nie je.

Akwarium 300 l |Pielęgnice: Miodowe i Meeka | Filtracja - HW-302 i JBL e901|
Akwarium 50 l | Kotnik: mieczyki zielone odmiany dzikiej i młode Miodowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2014, 10:56
Post: #5
RE: Gupik - problem z porodem ??
To raczej jakiś problem ma, bo poród trwa max kilka godzin i co najwyżej równie kilka godzin przed nim samica zaczyna się do niego przygotowywać ale nie trwa to kilka dni.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2014, 12:56
Post: #6
RE: Gupik - problem z porodem ??
Miałem kiedyś do czynienia z podobnym przypadkiem. Samica razbory klinowej była mega wzdęta i siadała na liściach. Myślałem że będzie składać ikrę a okazało się że to był jakiś pasożyt układu pokarmowego. Cechą charakterystyczną były nastroszone łuski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2014, 15:22
Post: #7
RE: Gupik - problem z porodem ??
Hm,mam to samo z samicą gupika,wydaje się być kotna a często '' siada '' na dnie jakby odpoczywając.

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2014, 18:23
Post: #8
RE: Gupik - problem z porodem ??
to też może być problem z pęcherzem pławnym-piszę jako jedna z opcji Blush
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 09:32
Post: #9
RE: Gupik - problem z porodem ??
jakie masz gatunki ryb w akwarium gdzie jest ten głupik. U mnie było tak ,ze miał duży brzuch i siadała na liściach przy powierzchni wody ale to nie była żadna choroba tylko stres spowodowany zagrożeniem ze strony skalara . Poród u mnie jest jak by podzielony czasami 5 szt. czasami 1. Skalara posiadam do ograniczenia liczby gupików. poród się odbywa ale partiami i mam tak do dziś. Komuś może się to nie podobać , ale młode gupiki to naturalny pokarm skalarów.

Akwarium 120L, 14L, 50L, Krewetki red cherryi black crystal, Cambarellus puer , Kiryski, Neony, CO2 z Bimbrowni

POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 18:01
Post: #10
RE: Gupik - problem z porodem ??
zamiast narybkiem gupika to lepiej karmić dżdżownicą, bo to pożywniejsze jak ten mały rybi chwast, bo zapewne nie dbasz o jakość gupików skoro tak do nich podchodzisz no ale cóż-nie każdemu zależy na tym co nazywa swoim hobby.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 19:25
Post: #11
RE: Gupik - problem z porodem ??
że skalar wyłapuje nadmiar narybku to nie znaczy ze nie dbam o swoje rybki (gupiki były pierwszymi lokatorami w akwarium i mam do nich sentyment mam stadko 30 szt nie licząc narybku ) wiec proszę mnie nie oskarżać że nie dbam o gupiki

Akwarium 120L, 14L, 50L, Krewetki red cherryi black crystal, Cambarellus puer , Kiryski, Neony, CO2 z Bimbrowni

POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 19:39
Post: #12
RE: Gupik - problem z porodem ??
napisałem, że nie dbasz o jakość a nie, że nie dbasz w ogóle więc doczytaj zamiast się puszyćDevilred
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości