Odpowiedz 
Magazyn Akwarium nasz partner medialny
26-02-2015, 01:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2022 00:01 przez alarmowiec. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Magazyn Akwarium nasz partner medialny
Magazyn Akwarium

https://magazynakwarium.pl/

[Obrazek: 193-fb-500x700-px.jpg]

Zachęcamy Was gorąco, jak zresztą co roku, by okres urlopu i wypoczynku sprzyjał bezpośrednim obserwacjom świata natury i dawał możliwość uprawiania akwaturystyki. Z tych względów w bieżącym wydaniu mA prezentujemy Monterey Bay Aquarium w Kalifornii (Krzysztof Pająk) i Ogród Japoński w Jarkowie (Katarzyna Mróz-Jaskuła), a dla tych, którzy zostają w domu, serwujemy szereg praktycznych wskazówek dotyczących zakładania przydomowego oczka wodnego (Albert Sobczak). Małgorzata Tarczyńska dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem czołowej polskiej aquascaperki, a Tomasz Fiszer, reprezentujący firmę Aqua Nova, prezentuje swój punkt widzenia nie tylko na rodzimy rynek akwarystyczny.
Szczególnej uwadze Czytelników polecamy rozmowę z Bartłomiejem Paśnikiem, mistrzem świata w dziedzinie akwarystyki biotopowej, którego zbiorniki nie tylko odzwierciedlają autentyczne wycinki natury, ale są również rzadkiej i oryginalnej urody.
Oczywiście solą akwarystyki pozostają ryby. I w bieżącym wydaniu mamy nie lada gratkę dla hodowców, amatorów i admiratorów ichtiologii, albowiem o bezprecedensowym w naszej szerokości geograficznej rozmnożeniu niedawno odkrytej, a zagrożonej wyginięciem pielęgnicy Ptychochromis insolitus opowiada jeden z najznakomitszych na świecie znawców pielęgnic z Madagaskaru, dr Piotr Korzeniowski. Z kolei dr Hubert Zientek, bez którego obecności trudno wprost sobie wyobrazić którekolwiek wydanie naszego dwumiesięcznika, prezentuje żałobniczkę, czyli rybę, która kiedyś gościła w niemal każdym domowym akwarium, a dziś niesłusznie jest pomijana.
Last but not least: tematem numeru są krewetki – zarówno słono-, jak i słodkowodne – o których ze szczerą pasją i ekologiczną znajomością tematu pisze Michalina Pączkowska. Ona również, w kolejnej odsłonie edukatorki i ekolożki z serca, wykształcenia i powołania, proponuje wykonanie krewetek z kolorowych ścinków papieru i okładek przeczytanych magazynów.
Ekologiczny z ducha pozostaje również materiał Marcina Graczyka, który pisze tym razem o inwazyjnych (w naszych wodach) bezkręgowcach. W dziale Aktualności tego numeru mA króluje zaś Interzoo (Norymberga 2022) i Malawistook (Płock 2022).
Gorąco zapraszam do lektury!
Paweł Czapczyk
redaktor naczelny

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości