Odpowiedz 
Czarne wody (zalany brzeg)
10-04-2014, 23:23
Post: #1
Czarne wody (zalany brzeg)
Cóż akwarium, które wcześniej było Azją przeszło definitywne zmiany, i to zarówno obsady rybnej, jak i roślinnej. Miało być to początkowo typowe BW, ale postanowiłem zostawić zielsko na korzeniach w tylnej części baniaka celem zwiększenia ilości kryjówek.

W sumie akwarium robione pod Teleocichle sp. Xingu stąd delikatniejsza obsada.

Wymiary: 90x39x36cm ok. 126L
Podłoże: piasek kwarcowy
Oświetlenie: 2x30W (flora i aqua glo)
Filtracja: FZN-3
Ogrzewanie: Aquael 100W
Nawożenie: Kalium-Potassium, Ferro

Flora:
microsorium pteropus
microsorium minor
taiwan moss


Fauna:
6x Teleocichla sp. Xingu III
20x Neon czerwony
20xCorydoras habrosus

Parametry:
Temp. 27C
Ph 6
Gh 4
Kh 1

Akwa wymaga dorzucenia trochę liści.
[Obrazek: DSC_8150.JPG]

Najważniejsi mieszkańcy Teleocichle


[Obrazek: DSC_8240.JPG]

[Obrazek: DSC_8244.JPG]

[Obrazek: DSC_7815.JPG]

[Obrazek: DSC_7760.JPG]

[Obrazek: DSC_8246.JPG]

[Obrazek: DSC_8241.JPG]

Corydorasy

[Obrazek: DSC_8214.JPG]

[Obrazek: DSC_8221.JPG]

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2014, 01:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2014 01:54 przez Banano89. Powód: Nowe informacje)
Post: #2
RE: Czarne wody (zalany brzeg)
Miło widzieć nowego fana czarnych wód Smile Zbiornik masz dobrze urządzony wizualnie,choć to może dla kogoś innego nie wyglądać do końca naturalnie. Chodzi mi o przód,masz tak żeby było widać ryby dobrze,i ja zrobiłem tak samo wczoraj. Mi też było ciężko rozstać się z roślinami po tylu latach ale ma to swoje zalety,nie musisz nawozić,przycinać itd. Prawdziwy urok BW widać przy słabszym swietle.Ja dałem kilka roślin ale bardziej dla eksperymentu czy sie zaadaptują. Liści możesz dać ,kiryski to lubią żerować w takim mętliku,w naturalnym środowisku mają 10cm warstwę tego na dnie.Tyle że jak dasz liście z przodu to mało co będziesz kiryski widział. Piszesz że akwarium robisz pod Teleocichle sp. Xingu ,więc ok, widziałem dziś filmik z naturalnego środowiska neonów czerwonych i tam praktycznie nie ma roślin Smile Ale oba te gatunki powinny czuć się dobrze. Ja robiłem zbiornik pod kirysy.

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2014, 22:36
Post: #3
RE: Czarne wody (zalany brzeg)
Na mnie największe wrażenie zrobiły Teleocichle , mega fajnie się prezentują!
Co do wystroju to poszedłbym bardziej w kierunku Xingu i dorzucił troszkę kamoliSmile , ale wystrój ma podobać się właścicielowi przede wszystkim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2014, 08:34
Post: #4
RE: Czarne wody (zalany brzeg)
Czy ja dobrze rozumiem że ten zarąbisty efekt to tylko sprawka dużych korzeni w tyle i obsadzenia ich microsorium? Pomysł ten idealnie pasuje do np. pielęgniczek Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2014, 10:19
Post: #5
RE: Czarne wody (zalany brzeg)
Po prawej i lewej stronie są dwa duże korzenie z pniami kończącymi się tak na 6cm przed lustrem wody. Po środku jest zestawionych 5 czy 6 mniejszych korzeni. W sumie to będzie ich tam z 12 może 13.

Co do kamieni to jednak korzenie dają więcej schowków i wole je zamiast upychać kamloty.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  160l, czarne wody Amonhell 57 103,493 14-11-2015 23:24
Ostatni post: Amonhell
  Czarne wody Banano89 13 19,811 02-03-2014 01:22
Ostatni post: Banano89



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości