Odpowiedz 
[Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
10-04-2014, 00:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2014 00:04 przez gertas1985. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
[Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
Witam serdecznie prosze o pomoc i porade a chodzi o rosliny zeby lepiej rosly?! Swietlowka firmy SUNGLO T8 18W akwarium 54L tj 0,3W/L, podloze zwirek bialy 1-4 mm. Dodatkowo od 3 dni bimbrownia CO2 + mikroelementy w plynie (Aquaflora basic ZOOLEK 1ml dziennie) czasami rano dam CO2 w plynie 2ml ze strzykawki BICarbon WET. Doradzcie co byscie zmienili ewentualnie co dodali lub odjeli zeby rosliny lepiej rosly. Poczatkowo przed tym wszystkim rosliny nie chchialy sie ukorzenic, nawet dodam ze gnily w podlozu i co chwile musialem je wsadzac glebiej, liscie zolkly, a momentami robily sie czarne i "obzarte".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 01:25
Post: #2
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
czy sa robione podmiany wody?
wiecej w/l to gwarancja lepszego wzrostu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 03:11
Post: #3
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
podmiany w zwiazku z tym, ze jest maly litraz sa robione srednio co 4-5 dni okolo 20 - 30 %. Podmieniam na odstana 24h kranowke z dodatkiem antychloru. Jezeli wiecej w/l to gwarancja lepszego wzrostu to ile zalecane byloby na moj litraz...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 09:28
Post: #4
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
Mały szczegół: skoro woda stoi te 24 godziny, to antychlor jest już chyba zbędny... Smile

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 09:31
Post: #5
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
światło powinno być 0,5 - 0,7 W na litr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 11:05
Post: #6
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
tez mi sie tak wydaje bo rosliny ktore mam posadzone przy bokach akwarium slabo rosna natomiast te pod lampa w miare dobrze. bede musial pomyslec nad zmiana oswietlenia. a te "objedzone, dziurawe" liscie skad sie biore? brak mikro lub makro elementow czy inna przyczyna?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 12:07
Post: #7
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
Co do antychloru to podszedlem do tematu tak, ze tylko pomoze a nie zaszkodzi Smile a czasami rano nalewam wody a wieczorem podmieniam wiec antychlor sie przydaje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 13:17
Post: #8
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
Antychlor w dzisiejszych czasach nie ma żadnego sensu, ponieważ, wody już dawno nie dezynfekuje się chlorem. Masz za mało światła, kluczowa sparawa to fakt, że nie da się hodować roślin na jednej świetlówce, bo nie ma szans na doświetlenie dolnych partii roślin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 13:27
Post: #9
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
Proponuje na dziury podawać potas
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 15:55
Post: #10
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
rosliny od (dolu) dna nie maja lisci a znowu gora jest bogata w liscie. Musze poszukac jakiejs swietlowki w zamiam za ta co mam. Jakies propozycje linki??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 18:36
Post: #11
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
maslo_82 napisał(a):Antychlor w dzisiejszych czasach nie ma żadnego sensu, ponieważ, wody już dawno nie dezynfekuje się chlorem.

Bezedura! Kolega chyba z nosem coś ma Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 18:40
Post: #12
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
Woda w tej chwili jest ozonowana, dlatego, że ozon jest znacznie mniej szkodliwy bo się szybko ulatnia, dodaje się bardzo niewielkie ilości chloru, aby utrzymać sterylnośc wody w sieci. Ta ilośc chloru nie jest w stanie rybom zrobić czegokolwiek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 18:45
Post: #13
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
"...Tak oczyszczona woda trafia do zbiornika retencyjnego, w którym następuje dezynfekcja wodą chlorowaną otrzymaną z chloru gazowego. Chlor niszczy bakterie, wirusy i zapobiega ich wtórnemu rozwojowi w sieci wodociągowej... "

Źródło: http://www.aquanet.pl/bo-jest-najwyzszej-jakosci,332

Ozonowana jest i owszem, w niektórych miastach, ale nie w Poznaniu. Tutaj po staremu lecimy chlorem.
Nie są to już takie ilości jak kiedyś, ale jednak. Są okresy że naprawdę to czuć z kranu.
------

A co do problemu kolegi, to światło i nawożenie. Tego potrzebuja rosliny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 23:11
Post: #14
RE: [Pomocy] Oświetlenie, nawozenie a rosliny
watek uciekl troche od tematu ja dodaje i bede dodawal nawet profilaktycznie antychlor i o tym nie ma co dyskutowac natomiast prosze o jakas pomoc w dobraniu swietlowki to mojego litrazu ewentualnie jakis dodatkowych srodkow makroelementow ktore mam dodac zeby przyspieszyc przyrost. Dzis przesadzilem rosliny z boku pod lampe i zobacze co bedzie sie dzialo niektore rosliny mialy rozwiniete korzenie moja wina ze je przenosze ale mysle ze pod lampa beda lepiej sie piac ku gorze Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  oświetlenie zbiornika 90cm wys/rośliny Zoogrande 8 14,593 14-05-2014 23:56
Ostatni post: kapuczino



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości