Odpowiedz 
Marina Basic 54L
30-03-2014, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2014 22:30 przez gertas1985. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Marina Basic 54L
Akwarium Marina Basic 54L (zestaw startowy)
1,5 miesiąca po starcie
szkło: 54L 60x30x30
oświetelnie: sunglo 15W
podłoże: żwirek
filtracja: filtr wewnętrzny Marina jet-80 (gąbka, węgiel aktywny, wiklina)
napowietrzanie: happet HB20
temperatura: 26 st.C (grzałka z termostatem)
flora: szczerze nie mam pojęcia, kupowałem to co mi się wydawało, że pasuje do akwarium nie patrząc na nazwy
fauna:
5x śkimak helenka
2x bocja wspaniała
3x zbrojnik niebieski
13x neon innesa
2x molinezja black molly
3x molinezja żółta (nie pamietam nazwy)
3x molinezja pomarańczowa (nie pamiętam nazwy)
1x gupik pawie oczko
1x tetra color
1x tetra orange
1x bojownik
1x mieczyk berliński

troche tego jest Wink

   
   
   
   

link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=kLhmHwmtz7U
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 21:54
Post: #2
RE: Marina Basic 54L
daj 100 C i jadę na zupę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 21:58
Post: #3
RE: Marina Basic 54L
no jest ogieńSmile ale święta coraz bliżej to już karpia można powoli wpuszczaćTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 22:04
Post: #4
RE: Marina Basic 54L
To jest twoje pierwsze akwarium ?
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 22:09
Post: #5
RE: Marina Basic 54L
No nie wiem czy byśmy się najedli zupą z tej drobnicy Smile Rybek troche jest ale puki co nie wykruszyła się żadna od początku Smile Akwarium pierwsze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 22:13
Post: #6
RE: Marina Basic 54L
Chłopaki zamiast pomóc wytłumaczyć co i jak to się odgryzacie Smile

Gertas poczytaj chociaż trochę o tych rybach i powiedz nam jakie wnioski wyciągniesz z lektury i co masz zamiar zrobić z tym .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 22:20
Post: #7
RE: Marina Basic 54L
http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/for...php?fid=39 pomagam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 22:42
Post: #8
RE: Marina Basic 54L
Fakt chłopak troszke przesadził ,ale ja uważam że akwarium powinno podobać się jemu nie nam. Pod warunkiem że nie męczy rybek. Moje uwagi :
- korzeń czy skałka ? Bo jedno drugie raczej wyklucza,zdecyduja jaką wodę chcesz mieć w akwa i dopiero wybierz rybki.
-3 zbrojniki i za mało kryjówek,będa sie przeganiać płosząc inne ryby,zwłaszcza te wrażliwe bocje.
-Ad bocje,niektórzy tutaj podają że minimalny litraż dla tego gatunku to 200.
-Tetry to rybki stadne,
-Mieczyk karłowacieje w mniejszym zbiorniku niż 100, i dla niego bardziej harem.
-Gupik stadny
-Te roślinki raczej nie będą się dobrze rozwijać w takim podłożu.
-Bojownik to wbrew obiegowym opiniom również płochliwa rybka,powinien mieć mozliwość zniknąć z pola widzenia w roślinach,
Nie dokupuj tylko więcej rybek sugerując się tym że pisałem stadne Smile W 54l zdecydowałbym się na same neonki lub gupiki,plus kilka kirysków.Neon długo pożyje, gupik łatwo sie rozmnoży,zdecyduj co Ci bardziej odpowiada.Gupiki szybko psują wodę. Rybki nie będa sobie przeszkadzać a i Tobie powinno sie spodobać.Koledzy zanim zaczniecie żartować przypomnijcie sobie swoje początki z akwarystyką ^^

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 22:52
Post: #9
RE: Marina Basic 54L
Jak zakładałem moja wiedza była praktycznie zerowa. Ograniczała się do paru porad i rozmów ze sprzedawcami też z salonów akwarystycznych, o których często mowa na tym forum. Gdybym dziś zakładał to napewno inaczej by wyglądało. Rybek przybywało bo żona będąc na zakupach często przy okazji kupowała to 1 to 2 ryby aż się nazbierało Smile Naszczęście mam możliwość oddania rybek w dobre ręce, i tak na początek zrobie Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 22:53
Post: #10
RE: Marina Basic 54L
I to jest dobre podejście, a nie jak niektórzy walną focha i idą na forum obok obsmarować. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2014 23:20 przez gertas1985.)
Post: #11
RE: Marina Basic 54L
Zakładając ten post wiedziałem, że polecą słowa krytyki. Miałem też nadzieję, że znajdzie się ktoś taki jak banano89, kto skrytykuje ale jednocześnie doradzi i poradzi Smile

Czym innym jest literatura a czym innym są panowie Wasze z życia wzięte porady Wink

Cały czas czytam i śledzę posty, staram się jak najwięcej wiedzy czerpać. Fotki i film wrzuciłem właśnie po to żebyście przedewszystkim poradzili "co i jak" z tym dalej zrobić. Wiem, że jest za dużo tego teraz muszę zdecydować co zostawić a co oddać. Rośliny zostawię z tego co widzę większość z nich się rozrasta i dość dobrze ukorzenia. Może nie ma podziału na 1 2 czy 3 plan ale żle nie wygląda Smile Napiszcie ewentualnie jaką ilość rybek i jaki gatunek wy byście zostawili na moim miejscu Smile Tylko nie piszcie, że na moim miejscu byście zlikwidowali bo będzie to wypowiedż w stylu pierwszych postów apropo "zupy i świąt" Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 23:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2014 23:25 przez Tomayo. Powód: Nowe informacje)
Post: #12
RE: Marina Basic 54L
Pytanie co to jest za skałka? Jak piaskowiec to ok. Ewentualnie kuknij na moje akwa. Ja w tej chwili preferuje roślinki żabienice, ładnie mi rosną, ale w dno koło korzeni daje kulki gliniano-torfowe z nawozem.
Przede wszystkim powstrzymaj Żonę od kupowania ryb!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 23:51
Post: #13
RE: Marina Basic 54L
Żonę już powstrzymałem a teraz jak się dowie, że trzeba część oddać to się załamie Smile To nie do końca jej wina bo przecież to ja zakładałem i sprawuję pieczę nad akwa Smile Skała z piaskowca. Ja też mam z tyłu za skała 1 żabienice, na zdjeciach nie widać. Nie wiem czy też przypadkiem z przodu z prawej strony przy skale to nie jest jakaś odmiana żabienicy. Z czasem będę chciał z przodu wsadzić coś w stylu małego heńka a na tylnym planie coś "pnącego" co będzie też pływać po powierzchni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2014, 13:03
Post: #14
RE: Marina Basic 54L
Oglądając twoje akwa przypomniało mi się moje pierwsze. Gdzie jedyne co brałem pod uwagę to stwierdzenie żeby było kolorowo i dużo. Z czasem nauczyłem się że nie tędy droga. Poczytałem fora, zakupiłem kilka książek i zdałem sobie sprawę jakie błędy popełniłem. Trochę to trwało zanim przywróciłem zbiornik do stanu obecnego i kilka restartów już było, ale jestem zadowolony z tego jak jest teraz.
Wiadomą rzeczą jest, że najłatwiej było by zacząć od zera ale to zostaje już w twojej kwestii.
Życzę jednak powodzenia i jestem ciekaw twoich postępów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2014, 15:16
Post: #15
RE: Marina Basic 54L
W momencie zakładania Twoja wiedza była zerowa, i tutaj się zaczyna problem.Najpierw poczytać , popytać, skorygować, wejść na fora, nasze czy inne. Wtedy są podstawy, no i nie ma problemów już na początku naszej przygody z akwarystyką.Wielu się zraża, bo przy zero wiadomosci myślą ,że baniak będzie super , a tu nagle wiadro zimnej wody w postaci krytyki i pozamiatane. . Dobrze ,że chcesz zmieniać i szukasz porad, a przede wszystkim się nie obrażasz.Koledzy dobrze radzą . Może nie wszyscy się z tym zgodzą ale ja z uwagi na brak wiedzy praktycznej wystartowałem z Tanganika.Mało roślin,i na niej dopiero obserwowałem co i jak. Póżniej założyłem sobie baniak aż 25 L , gdzie testuje sobie jak to wszystko działa, dzisiaj w baniaku jak i od początku zero glonów,wszystko sobie spokojnie rośnie, i w niedługim czasie zmieniam Tange na roślinniaka. Mam nadzieje ,że dam rade , bez restartów . Czego i Tobie życzę. Co do sprzedawców, cóż są ludzie i ludziska, jeden doradzi ,podpowie inny szuka tylko zysku.Trzeba brać poprawkę na to co mówią, a najlepiej mieć stały sprawdzony sklep .

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości