Odpowiedz 
Długie akwarium - pomoc
19-03-2014, 18:08
Post: #1
Długie akwarium - pomoc
Witam za jakieś 8-10 miesięcy planuję sprawić sobie nowe akwarium. Szkopuł w tym że planuję akwarium o wymiarach 220x40x50. Pierwsze moje pytanie brzmi gdzie takiego jamnika zamówić. Drugie jest odnośnie filtracji bo podejrzewam że jeden kubełek to za mało. Planuję dać 2x jbl e901 tylko nie wiem jak ustalić wloty i wyloty. A trzecie pytanie jest odnośnie roślin. Czy przy oświetleniu 0,46 W/l gdzie planuję dać same microsoria, anubiasy, cryptokoryny i nurzańce opłaca się inwestować w co2 w butli czy tym rośliną wystarczy low-tech?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2014, 18:37
Post: #2
RE: Długie akwarium - pomoc
Co do filtracji to zawsze możesz zrobić narurowca Wink

Malawi 450L (150x50x60) w składzie:
Sciaenochromis fryeri "Iceberg" 1+1
Protomelas taeniolatus 1+1
Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock) 1+1
Aulonocara fire fish 1+1
Metriaclima sp. "Zebra Chilumba" (Maison Reef) 1+3
Metriaclima msobo „Magunga" 1+5

[Obrazek: ob46.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2014, 19:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2014 19:48 przez Michu2802. Powód: Nowe informacje)
Post: #3
RE: Długie akwarium - pomoc
Zawsze lepsze efekty uprawy roślin będą z CO2, a jeśli masz zamiar tylko utrzymać przy "życiu" te rośliny i żeby rosły w jakimś tam stopniu to przy tym co wybrałeś nie ma zbytnio potrzeby. Jedyne co bym się zastanawiał czy dadzą rade te microsoria. Nie wiem tylko do końca czy przy 0.46 W/l nie będzie za mało tego światła. Koncepcja LT to krótko mówiąc stworzenie akwarium niskim kosztem i z rzadką w niego ingerencją.
Jako były użytkownik LT bez butli i aktualny z butlą, bardzo mocno widać różnicę w roślinach. Dużo akwarystów mających LT pomimo tego, że nie powinno się stosować w nich butli posiada je. Smile

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 09:02
Post: #4
RE: Długie akwarium - pomoc
Narurowca? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 11:26
Post: #5
RE: Długie akwarium - pomoc
Filtr narurowy. Taki kubeł tylko domowej roboty i ma to mnóstwo ciekawych rozwiązań. I nie ograniczamy się pojemnością filtra. Narurowy składa się z pompy wody tego typu co montuje się w instalacjach co. i pojemników wypełnionych mediami filtracyjnymi. Wszystkie pojemniki łączy jeden przewód—rura ot i wyjaśnienie nazwy.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 12:14
Post: #6
RE: Długie akwarium - pomoc
Ok Smile dzięki za wyjaśnienie znałem to pod nazwą filtr beczkowy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 12:47
Post: #7
RE: Długie akwarium - pomoc
Beczkowy to pierwszy raz słyszę, pod hasłem : narurowiec powinieneś znaleźć w necie dużo przydanych informacji oraz poradników jak dobrze go zrobić. Niestety u mnie szafka nie pozowliła na jego zrobienie ale jeśli Ty będziesz miał możliwość to polecam. Ale oczywiście jak z każdym rodzajem filtracji posiada swoje plusy i minusy Wink

Malawi 450L (150x50x60) w składzie:
Sciaenochromis fryeri "Iceberg" 1+1
Protomelas taeniolatus 1+1
Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock) 1+1
Aulonocara fire fish 1+1
Metriaclima sp. "Zebra Chilumba" (Maison Reef) 1+3
Metriaclima msobo „Magunga" 1+5

[Obrazek: ob46.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Pierwsze akwarium - pomoc przy wyborze akwarium, dobór ryb i roślin. Michal 8 15,267 09-08-2013 13:54
Ostatni post: stachu
  Pomoc przy akwarium "holenderskim" Zielony 21 40,514 23-06-2011 16:12
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości