Odpowiedz 
różne glony
18-03-2014, 00:53
Post: #1
różne glony
Witam
Witam posiadam akwarium 20l od 3 miesięcy od 1,5 miesiąca zaczęły pojawiać mi się glony(jak widać na zdjęciach). Akwarium stało w miejscu gdzie świeciło na nie słońce(jakieś 3h dziennie). W miejscu gdzie dochodziło słońce zaleczyły się pojawiać glony( brązowy nalot) na podłożu oraz na szybie(tylko przedniej), na mchu(zielono, brązowe nitki) i na heńku(brązowy nalot) usuwałem je mechanicznie i po 1,5 tygonia wychodziły na nowo. Jakieś 3 tygodniem temu przeniosłem akwarium w miejsce odizolowane od słońca lecz to nie pomogło. Glony zaczęły wychodzi na korzeniu(zielone przypominające trawkę) oraz brązowy nalot lecz nie tylko na przedniej szybie a już na wszystkich. Postanowiłem teraz zaciemnić akwarium tylko czy to pomoże ?
Parametry akwarium to :
-Podłoże aqua art substrate 2 na tym drobny bazalt ,
-Światło to 2x8w(SYLVANIA GROLUX 8500K i Philips 4000k) obecnie świeci 9h,
-Filtr Aquael FAN-MINI filtr działa 24h,
-Bimbrownia z kostką lipową Co2 podaję bez przerwy,
-Nawożę tylko potasem 3ml na tydzień(wiem że mało ale cały czas mam tłusty nalot na powierzchni) ,
W akwarium mieszkają krewetki red cherry i neony neon simulans
Rośliny jakie są w akwarium to mały heniek, zwykły nurzaniec i mchy flame orz phoenix. Dodam że od miesiąca co około tydzień znajduje trupa redki chociaż posiadam 3 samiczki z jajami .
Glony
glony
glony
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 00:59
Post: #2
RE: różne glony
Wpuść otoski , wyczyszczą Ci nalot z szyb Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2014 19:52 przez maximus.)
Post: #3
RE: różne glony
Akurat jestem po walce z glonami w której nieoceniona pomoc dostałem od edisona więc postaram sie coś tobie podpowiedzieć. U mnie na nitki super pomogło carbo i jego 10 krotne przedawkowannie. Czyli u ciebie z 10 ml. Po dwóch dniach podmien conajmnej połowę wody, najlepiej na ro. Przed podmiana wyczysc dokładnie filtr szyby podłoże, co sie da i usun cały syf z dna. Podkkrec też ruch wody jeśli możesz. U mnie pomogło jak ręką odjąć. Potem systematyczne podmianki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2014, 17:14
Post: #4
RE: różne glony
Podkręciłem trochę filtracje i glony z kamieni znikły. Zobaczę jak sytuacja się rozwinie i czy też znikną z szyby. Jeżeli nie to kupie otoski. A z nitkami poczekam jeszcze z 2 dni jeżeli większa filtracja nie pomoże to zrobię jak mówił maximus. A dodam że do awka leje wode kranówkę+ wodę przefiltrowaną przez filter Brity
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2014, 19:50
Post: #5
RE: różne glony
Otosy dobra rzecz ale cudów nie oczekuj. Jeśli baniak jest ostro zaatakowany to za wiele nie zadziałają. Natomiast pomogą utrzymac glony w ryzach jak już będzie dobrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 00:32
Post: #6
RE: różne glony
Byłem dzisiaj w zoologicznym u mnie w mieścinie i sprzedawca polecił amano na nitki więc tak myślę że amano i otoski rozwiążą problem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 09:20
Post: #7
RE: różne glony
Jak mówiłem problemu nie rozwiążą, mogą ewentualnie zapobiegać lub przy niewielkich ilościach glonow podratowac sprawę. Parametry wody muszą być ok. To pomoze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 00:58
Post: #8
RE: różne glony
4 dni temu zrobiłem podmiankę wody z 10ml carbo. 2 dni temu zrobiłem podmiankę efekt jest taki że naloty znikły lecz nitki zmieniły kolor z zielonego na czerwony to dobry znak ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 08:03
Post: #9
RE: różne glony
Tak giną
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 11:31
Post: #10
RE: różne glony
a to że mały heniu stracił kolor na blady i na liściach robi się przezroczysty to jest oznaką przedawkowania węgla? Zastanawiam się nad kolejną podmianą wody
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości