Odpowiedz 
Pęknięte akwa
13-03-2014, 14:21
Post: #1
Pęknięte akwa
Cześć!
no niestety pękło Na szczęście dopiero zakładałem więc wielkiej tragedii nie ma Jednak ponad 200l wody wypłynęło

ale do sedna
zbiornik odkupiłem Był nieużywany przej jakiś czas (niestety nie potrafię powiedzieć jak długo)
Pęknięte jest dno akwarium Zalałem je wodą i po ok. dobie zaczęła lecieć z niego woda

Czy ktoś może podpowiedzieć jaka była tego przyczyna (żeby nie okazało się że za chwilę pękną kolejne szyby)

I co ważniejsze! co z tym zrobić??? Jest sens naprawiać? wkleić nowe dno/dokleić do tego co jest dodatkowe Macie jakieś pomysły? Raczej kupienie nowego zbiornika nie wchodzi w grę Troszkę zapłaciłem za ten a pensja tylko jedna Zależy mi na czasie bo roślinki stoją teraz w wiadrze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2014, 14:48
Post: #2
RE: Pęknięte akwa
Foto uszkodzenia by się przydało

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2014, 14:58
Post: #3
RE: Pęknięte akwa
Podaj jakieś szczegóły, jakiej grubości szkło użyto do klejenia? Na czym stało akwarium? Czy od miejsca pęknięcia idą jakieś uszkodzenia szkła? Jeżeli powierzchnia na jakiej stało akwarium nie była prosta to szyba mogła być za bardzo ugięta i pękła, jeżeli jeszcze szkło miało jakieś odpryski to niewiele było trzeba.

Ja bym chyba w Twojej sytuacji braku pieniędzy pokusiła się o zakupienie tubki Aquasylikonu, oczyściła szyby, na pęknięciu wykonała "górkę" z sylikonu tak na 4 cm szerokości i 1 cm wysokości na środku. Sylikon i tak zniknie pod warstwą żwiru.

Danie do klejenia będzie kosztowało tyle co akwarium, bo rozklejanie i czyszczenie to ogromna strata czasu. Gdybyś sam rozkleił i oczyścił to pewnie za samo sklejenie by zbyt wiele nie wzięli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2014, 16:03
Post: #4
RE: Pęknięte akwa
Można przykleić szklaną łatkę. Na zasadzie jak wyżej

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2014, 16:24
Post: #5
RE: Pęknięte akwa
Na ile mi wiadomo, to pęknięcie dna jest zawsze z winy użytkownika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2014, 17:48
Post: #6
RE: Pęknięte akwa
Zakładam po wróżeniu z fusów, bo fotki nie ma coś tam wywinął,że doszło do prężenia szkła polegającego na zwykłym bujaniu się po przekątnych lub coś znalazło się pod dnem-typu kamyk. Tyle z wróżby. Jaki jest rodzaj pęknięcia?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości