Odpowiedz 
Low tech Pytania
10-03-2014, 23:35
Post: #16
RE: Low tech Pytania
Siatka ok, ale tak czy siak jak ci korzenie przez nią przejdą to łatwo nie wyciągniesz roślin, zostaje tylko dobra umiejętność posługiwania się nożyczkami, nawet jak nie masz siatki, lepiej je uciąć jakoś nisko, korzenie zgniją i użyźnią glebę. Nie wyobrażam sobie wyciągać całej cryptokoryny z jej system korzennym.

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2014, 23:55
Post: #17
RE: Low tech Pytania
Cytat:Nie wyobrażam sobie wyciągać całej cryptokoryny z jej system korzennym.

A ja nie tylko sobie to wyobrażam, nawet tak parę razy robiłem. Trochę ziemi przy tym wypływa, można to łatwo odessać wężykiem i w akwarium na dłuższą metę wszystko będzie grać.

Traszki, zielsko i skorupiaki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 09:08
Post: #18
RE: Low tech Pytania
Mimo wszystko o błąd łatwo a jak się wywali tą "kupę" do wody to całą wodę trzeba wymieniać więc ja nie polecam przesadzać Smile siatka lub firana ok ale mimo wszystko nożyczki muszą iść w ruch Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 16:47
Post: #19
RE: Low tech Pytania
Nie trzeba wymieniać całej wody, jeśli wyrywasz powoli i ostrożnie a nie łapiesz za kłącze i rwiesz z całej siły to żwir będzie się zsypywał z korzeni w miejsce z którego wyrywasz i tylko trochę ziemi/mułu się uniesie, to można łatwo posprzątać bez żadnych wielkich podmian.

Traszki, zielsko i skorupiaki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 17:13
Post: #20
RE: Low tech Pytania
Pytanie 1: gdzie mogę kupić czarny żwirek kwarcowy,jaka gradacja i cena
Pytanie 2: Fluval 205 /kubeł/ ma cztery gąbki i trzy kosze, co włożyć do nich i w jakiej kolejności.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 18:00
Post: #21
RE: Low tech Pytania
Żwirek widziałem w excofishu 1-1.2 frakcja, ceny nie pamiętam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 18:19
Post: #22
RE: Low tech Pytania
jagoo napisał(a):Pytanie 2: Fluval 205 /kubeł/ ma cztery gąbki i trzy kosze, co włożyć do nich i w jakiej kolejności.
Gąbkę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 18:48
Post: #23
RE: Low tech Pytania
Jeśli to ma być odpowiedz Kawuel to lepiej sobie oszczędż,pytam poważnie, mam biobale i ceramike, co oprócz tego?

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 21:35
Post: #24
RE: Low tech Pytania
Jago a gąbka jest mało poważna ? bakterie się na niej nie osiadają ? Nie oczyszcza wody ?
Napewno ceramika gąbki nigdy nie zastąpi a w LT jest niepotrzebna.Biologia ma być w zbiorniku takim typowym LT.

To raczej te plastikowe biobale sąmało poważne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2014, 21:38
Post: #25
RE: Low tech Pytania
Odpowiedź była jak najbardziej poważna. Jest wiele dyskusji na temat stosowania i wyższości gąbki jako jedynego media filtracyjnego. Oczywiście gąbki powinny być zróżnicowane pod względem PPI.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2014, 00:01
Post: #26
RE: Low tech Pytania
No cóż muszę zareagować bo znowu pokutuje pakowanie firany do podłoża . Czemu nikt na taki pomysł nie wpada w przypadku podłoża na ADA z tymi wszystkimi dodatkami w dnie . Przecież istnieje obawa że przy wyrywaniu roślin to wszystko wypłynie na wierzch ale jakoś pan Amano nie proponuje i nie ma w swojej ofercie firany.
Co do gąbki to jak najbardziej zwłaszcza w pierwszej komorze się przyda . Jak już masz tą ceramikę (zależy jaką ) to możesz jej użyć bo jednak dobra ceramika ma swoje zalety . Co do elektroniki to nie widzę związku z LT a zwłaszcza nie możności jej stosowania . Obsługi oświetlenia (nawet tak słabego ) , obsługi grzałki bez niej sobie nie wyobrażam i najczęściej nawet w HT na tym się ona kończy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2014, 07:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014 07:25 przez Tomasz.)
Post: #27
RE: Low tech Pytania
Jestem właśnie po budowie AZJI,zamiast kirysków polecam bocja siatkowaną lub karłowatą i piskorki (wspaniałe ryby),ale dla piskorków baniak musi byc przykryty.

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2014, 09:07
Post: #28
RE: Low tech Pytania
Co do filtra to jak masz dodatkowe 3 kosze to ja do jednego bym dał faktycznie gąbkę a do dwóch ceramikę. Nie zaszkodzi a bakterii zawsze więcej Smile co do firany to tylko propozycja nie mówię że musi być. Ja w low-techu nie przesadzałem po prostu roślin. Dlatego wszystko musi być zaplanowane. No i jest to z jednej strony akwarium dla leniwych (mało pracy) ale też dla cierpliwych (ciężko coś zmienić).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2014, 16:58
Post: #29
RE: Low tech Pytania
Jak wcześniej pisałem Fluval ma cztery gąbki,na wlocie i trzy kosze, więc wg niektórych mam dać dodatkowe gąbki ? To co ,razem mam wsadzić siedem gąbek? Dlaczego ceramika i biobale są Beeeeeeeee? To po co je produkują? Chwyt marketingowy? Obecnie mam cztery gąbki i reszta zasypana grysem koralowym - Tanganika. Na 96 L filtr czyściłem raz w roku, i poza osadem całość była czysta, dodatkowo oczywiście na wlocie w baniaku jest prefiltr . dostałem w spadku biobale i ceramike , dlatego pytam jak najlepiej i co poukładać w kuble ,żeby było ok. To mój pierwszy ,,roślinniak,, stąd moje wątpliwości.

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2014, 18:20
Post: #30
RE: Low tech Pytania
Ceramika nie jest beeeee po prostu mówisz o low-techu. W tego typu akwarium cała biologia, która osiedliła by się na ceramice teoretycznie powinna być w akwarium. Dlatego lepiej mieć gąbki i ewentualnie jeden koszyk z ceramiką Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aquael maxi kani 250 pytania maki69 0 7,447 16-03-2020 23:56
Ostatni post: maki69
  Trawnik w 63l low-tech matoole 5 23,263 08-12-2014 23:29
Ostatni post: krzysiek.25



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości