Odpowiedz 
RATUNKU !!!
28-02-2014, 20:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2014 20:43 przez natasha1303.)
Post: #1
RATUNKU !!!
witam

maskar jakaś syn siostry wrzucił mi do akwarium całe opakowanie karmy, jak wróciłam z pracy myślałam że padne przy baniaku, pozbierałam węzykiem wszystko z dna, filtr wyczyśliłam, zdecydowałam się na podmianę 1/3 wody bo jakoś ;inacze' pachniała.

Na drugi dzień woda była tak mętna że nie było widać drugiej ścianki, w pokoju śmierdziało masakrycznie. Najgorsze w tym że skalary padły, giętkoząb też gurami złoty, jak siadłam przy akwarium to ryczałam chyba pół godziny, ale mniejsza o to reszta ryb jakoś przeżyła

przełożyłam resztę twardzielów do 25 l

60 umyłam dogłębnie, wodę zagotowałam i na drugi dzień zalałam akwarium wodą, wlałam esklarin, po 2 dniach wlałam bactoactive,
mineło 6 dni zmierzyłam parametry i Cl2/NO2/NO3 są w normie ph jakieś 8 ale GH jest masakryczne waha się między 14-21(trudno stwierdzić jaki odcień) i KG też nie jest za ciekawe ok. 15 (test paskowy JBL)

najgorsze w tym wszystkim jest to że mieczy, molinezja, giętkoząb, 2 gurami mozaikowe siedzą biedaki, w tym małym akwarium i się męczą szkoda mi ich jak nie wiem co

i tu moje pytanie

co mam zrobić żeby przyspieszyć dojrzewanie akwarium

chcę tego dokonać bo rybki zawsze pływały sobie spokojnie po akwarium jak "króle" rzadko kiedy dotykały szyb, a teraz mieczy tylko 'siedzi' na szybie, jakby chciał ucieć z baniaka i ogólnie rybki zachowują się jakoś dziwnie: gurami pływa bardzo szybko po całym akwarium nawet chcąc wyskoczyć (dzięki Bogu mam pokrywę) albo nagle zastygnie i się nie rusza przez jakąś minutę, jak je karmię to się strasznie boją, chowają się po kątach, w roślinkach, kokosie, normalnie jakiś żal jeszcze, żeby tego było mało woda mi się mętna robi u nich (filtr czyszczę codziennie- wewnętrzny) i giętkoząb dostał jakieś plamy na grzbiecie i się ociera o kamienie.

porażka :-( ... co mam robić bo już nie wiem sama

POMOCY !!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2014, 21:04
Post: #2
RE: RATUNKU !!!
Podmiany, podmiany, podmiany codziennie o 50%. No i na litość boską nie gotuj tej wody. Daj nitrivec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2014, 21:13
Post: #3
RE: RATUNKU !!!
Gotowej wody od jakiegoś akwarysty wez .

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2014, 01:11
Post: #4
RE: RATUNKU !!!
Zabiłbym chyba dzieciaka.
Mnie to nie interesuje, ze to jest dziecko. Jak jest głupie, albo na tyle nie ogarnia o co chodzi to niech rodzic trzyma z daleka i tyle. Tak samo jak kiedys 8 latek wywaliby na siebie mojego GSXR'a - nie dosc ze bylyby szkody z moto, to dzieciak silnie mialby zagrozone zycie pod 200kg.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2014, 08:24
Post: #5
RE: RATUNKU !!!
Przemorg wyluzuj, zdarzyło się i już tego nie cofniesz. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2014, 08:53
Post: #6
RE: RATUNKU !!!
Może to też być dobra okazja do uporządkowania obsady. Bo, o ile tam nie ma błędu, to tym rybom było chyba ciasno w 60l. Zwłaszcza, że to akwarium jest za małe dla pojedynczych gatunków tych ryb, a co dopiero dla wszystkich...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2014, 11:58
Post: #7
RE: RATUNKU !!!
najlepiej tą wodę co masz wylać i wziąć te 60 l z jakiegoś dojrzałego akwa. Może któryś ze znajomych robi akurat podmiankę i by ci odstąpił odlaną wodę

200l
20l
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2014, 12:45
Post: #8
RE: RATUNKU !!!
Mikołaj, ja mam takie nastawienie i nikt tego nie zmieni Wink . Do moich akwariów dzieci podchodzą tylko z kims, do moto tak samo. Nie mam ochoty męczyć się z takimi "przypadkowymi" wypadkami i juz Wink .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2014, 18:48
Post: #9
RE: RATUNKU !!!
Ogolnie do dziecka bym sie za bardzo nie doczepił, zdarzyło się, ale do właścicielki akwarium już tak .
Zgrozo w 60 l trzymałaś skalary, gurami złote i mozaikowe, gietkozęba, mieczyki , molinezje itp ??????????????

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Shocked Ratunku mariaglusiec 16 27,520 09-04-2015 12:48
Ostatni post: mariaglusiec
  Porady - Ratunku Happy 25 39,817 19-03-2014 20:19
Ostatni post: Michu2802



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości