Odpowiedz 
Rybi przyjaciele?
24-02-2014, 22:42
Post: #1
Rybi przyjaciele?
Wiem że wszystkie rybki to są nasi podopieczni ale słyszałem że niektóre z nich mają zdolność zapamiętywania twarzy i tak jakby w pewnym stopniu zaprzyjaźniania się z właścicielem. Podobno np. Skalary tak mają czy to prawda? Jak tak to jakie takie rybki znacie? A jak to bujda to pewnie nieźle się wygłupię ale co tam Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 22:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2014 22:48 przez edison.)
Post: #2
RE: Rybi przyjaciele?
Taka ludzka twarz pewnie im mówi że zaraz będzie żarełko,pewne kojarzenie faktów które powtarza się codziennie.

No trochę Tobie wyobrażnia poszalała Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 22:51
Post: #3
RE: Rybi przyjaciele?
Nie do końca Edi bo nie miałeś pewnie nigdy dużych pielęgnic chyba. Altumy i palety u EmWu jakoś na jego facjatę albo figurę reagują znacznie bardziej może od takiego grubasa jak ja na nic nie liczą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 22:53
Post: #4
RE: Rybi przyjaciele?
Ale pierwsze zdanie na górze ma coś na rzeczy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2014, 08:52
Post: #5
RE: Rybi przyjaciele?
Oj z wyobraźni to się nie wytłumaczę ale przyjaciele to swojego rodzaju metafora Smile pytam bo zastanawiam się nad pielęgnicami skośnopręgimi i słyszałem właśnie że one tak robiły kumplowi że jak on podchodził do akwarium to wszystko było cacy ale jak do akwarium podchodził ktoś obcy to się chowały. A nawet jak wyjechał na 3 dni to one nie chciały jeść od innych ludzi pokarmów i tyle o ile coś tam poskubały i się zastanawiam czy to może być prawda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2014, 00:45
Post: #6
RE: Rybi przyjaciele?
Nic nadzwyczajnego . Miałem welonki ,to normalnie dały się ''głaskać'' po grzbietach,jadły z ręki. A obecnie kirysy które mam szereg lat są tak , hm oswojone? że gdy włoże rekę do akwarium płasko,wpłwa mi na dłoń,i da wyciągnąć z akwarium nie płosząc przy tym .Jak potrzymam 1cm pod powierzchnią sadowią się na niej nie chcąc zejść Smile Dodatkowo również dają sie dotykać po grzbietach ''głaskać'' a gdy coś robię przy akwarium nieustatnnie pędzlują mi rekę wąsikami .Młodsze osobniki jednak nie są tak ufne i zachowują dystans. Welonki faktycznie rozpoznawały mnie po wejśćiu do pokoju,nawet gdy wchodziłem tak by nie miały możliwośći wyczucia kroków, gromadzac sie w górnym rogu akwarium. A podobno można je nawet nauczyć przychodzenia do karmienia na dzwięk dzwonka.

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2014, 22:05
Post: #7
RE: Rybi przyjaciele?
Banano89 napisał(a):Welonki faktycznie rozpoznawały mnie po wejśćiu do pokoju,nawet gdy wchodziłem tak by nie miały możliwośći wyczucia kroków, gromadzac sie w górnym rogu akwarium.
Aloo
Miałem to samo z bocjami wspaniałymi.
G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2014, 23:56
Post: #8
RE: Rybi przyjaciele?
Czyli coś jest na rzeczy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2014, 23:07
Post: #9
RE: Rybi przyjaciele?
https://www.youtube.com/watch?v=Q8C1tWeQr_0
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2014, 23:24
Post: #10
RE: Rybi przyjaciele?
Szczena opada...

" WIELKA WIARA TŁUMI LĘK..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2014, 07:52
Post: #11
RE: Rybi przyjaciele?
Prawie jak mój pies niesamowite. To jest właśnie fajne w dużych pielęgnicach Smile ciekawe kiedy moje skalary tak będą robić Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2014, 11:18
Post: #12
RE: Rybi przyjaciele?
Dobre :-)
Moje skalary (mam je kilka dni) jak podchodzę do akwarium to raczej uciekają, ale jak jadę palcem po szybie to go śledzą :-)

Akwarium 300 l |Pielęgnice: Miodowe i Meeka | Filtracja - HW-302 i JBL e901|
Akwarium 50 l | Kotnik: mieczyki zielone odmiany dzikiej i młode Miodowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości