Odpowiedz 
2 kiryski spiżowe i ...
22-02-2014, 22:31
Post: #1
2 kiryski spiżowe i ...
Chciał bym zadać pytanko odnośnie kirysków spiżowychSmile
W sumie zostałem zmuszony "na gwałt" zlać wodę i odnowić zbiorniczek. Rybek nie było gdzie dać więc musiały zanurkować szybko w ok. 18h zalanym zbiorniczku do naszej poznańskiej jedynie uzdatnionej i trochę przefiltrowanej wody .. Rybki na szczęście z tego co widzę mają się dobrze Smile Zbiorniczek bez co2 w sumie najprostszy jaki być może. Na 120l obsada niewielka kilka neonków, gupików, 2 małe glonojady, bardzo ospały kiryśnik czarnoplamy którego można nawet ręka łapać i siada na dłoni a mniejszego glonojada kilka razy widziałem właśnie na nimSmile + kilka śmieciowych krewetek... W tym stadku są też 2 kiryski spiżowe.. Po 1 dniu oblepiły grzałkę i szybę ikrą. W sumie myślałem ze to nawet nie jest parka ale też zbytnio się im nie przyglądałem... Możliwe że są 2 samice i pomimo to złożyły ikrę? I kolejne pytanie... Jest jakaś szansa ze w takiej wodzie na dodatek z innymi rybami cokolwiek z tego się uchowa? Dodam że krewetki w tym zbiorniczku do tej pory dawały sobie rade.. No i co jakiś czas pojawiały się młode i podrostki..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2014, 22:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2014 22:43 przez przemorg. Powód: Nowe informacje)
Post: #2
RE: 2 kiryski spiżowe i ...
jasne, ze tak. jajka przerzuć do jakiegoś kotnika i czekaj aż nastąpi wylęg Wink . A no i chyba logiczne ze 2 samce ikry nie złożą Biggrin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2014, 23:08
Post: #3
RE: 2 kiryski spiżowe i ...
przemorg napisał(a):A no i chyba logiczne ze 2 samce ikry nie złożą Biggrin.

Bardziej chodziło mi czy mogą to być nie zapłodnione jaja 2 samicTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2014, 23:39
Post: #4
RE: 2 kiryski spiżowe i ...
aa, mój błąd, przeczytałem "2 samce", ale wg mnie samice same z siebie jaj nie skladaja (przynajmniej nigdy o tym nie slyszalem ani nie widzialem)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 21:42
Post: #5
RE: 2 kiryski spiżowe i ...
Większość z jaj zrobiła się biała ale w części widać coś ciemnegoSmile Niestety widziałem jak neonki i glonojad zainteresowały się trochę ikrą... Z braku dodatkowego zbiorniczka bo posiadany zapasowy przypadł chomikowi córki zmajstrowałem mini-kotnik w akwarium głównymSmile Delikatnie zebrałem to co dałem radę i oddzieliłem nie zapłodniona ikrę na ile się tylko dało.Całość poszła do mojego "wynalazku":) Nigdy nie bawiłem się w rozmnażanie ryb poza pielęgnicami i tym co dało radę samo przetrwać. Tak więc ciekawi mnie czy mój 10 minutowy wysiłek na wymyślenie i zrobienie kotnika + chwila na przeniesienie ikry coś pomożeTongue
Jak się uda by choć się wykluły i odbiorę aparat z serwisu to zrobię jakieś foto mojego kotnikaTongue Puki co nie chcę się zbytnio ośmieszaćBag Dodatkowo mam już kolejny pomysł jak to jeszcze ulepszyć Devilred
To teraz pozostaje tylko trzymać kciukiSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 22:21
Post: #6
RE: 2 kiryski spiżowe i ...
jesli cos dziala i spelnia swoja role, to nie ma co sie smiac Smile . Wydaje mi sie ze uda sie odchowac choc czesc mlodych Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 23:24
Post: #7
RE: 2 kiryski spiżowe i ...
Spiżowkę odchowasz na tabletkach.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2014, 23:49
Post: #8
RE: 2 kiryski spiżowe i ...
Maluchy już latają po zbiorniczku i mają się chyba dość dobrzeSmile
Właśnie sklejam większą wersje zbiorniczka dla nich. Gdy wyschnie wkleję foto jak ewoluował mini projekt ratowania kirysków z ogólniaka bez posiadania kotnikaSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości