Odpowiedz 
Masło robi "malawi" :D 650L
19-02-2014, 01:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2014 18:36 przez maslo_82. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Masło robi "malawi" :D 650L
Myślę że malawi to trochę źle powiedziane, ale niestety na to co znalazło się w akwarium, prawie nie miałem wpływu.

Akwarium ma wymiary 240x50x55cm. Na początku miał być tylko restart istniejącego w tym miejscu zbiornika, który funkcjonował dwanaście lat bez restartu. Jednak skończyło się na tym, że została tylko pokrywa ze starego zbiornika.

Jak chodzi o to co jest w zbiorniku to mi nie wypada podawać Biggrin

Jedyne co mogę powiedzieć, to że jest w nim 100kg wapienia filipińskiego Smile A za czystość zbiornika odpowiada 50 szt. Neritina sp. zebra

Jak chodzi o filtrację to na początku były dwa filtry marki Perfect PJF 1501 i PJF 2001, później zastąpione dwoma Eheimami Professionel 3 2075 z nowym typem rurek.

[Obrazek: l9o6.jpg]

[Obrazek: 7ass.jpg]

[Obrazek: xuz4.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2014, 02:43
Post: #2
RE: Masło robi "malawi" :D 650L
Mając takie możliwości zainwestowałbym w obsadę non mbuna albo jakieś drapieżniki Wink Baniak ma spore możliwości, prezentuje się całkiem ładnie.

Malawi 450L (150x50x60) w składzie:
Sciaenochromis fryeri "Iceberg" 1+1
Protomelas taeniolatus 1+1
Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock) 1+1
Aulonocara fire fish 1+1
Metriaclima sp. "Zebra Chilumba" (Maison Reef) 1+3
Metriaclima msobo „Magunga" 1+5

[Obrazek: ob46.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2014, 08:52
Post: #3
RE: Masło robi "malawi" :D 650L
czy te ślimaki nie upstrzą wszystkiego swoimi jajeczkami... kiedyś miałem kilka szt i powiem że białych plamek długo nie mogłem się pozbyć.
Zbiornik robi ładne wrażenie, co by w nim nie pływało to sądzę że po miejscu w jakim stoi w pełni spełnia oczekiwania właściciela Smile

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2014, 19:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2014 19:16 przez KODI. Powód: Nowe informacje)
Post: #4
RE: Masło robi "malawi" :D 650L
Bardzo ładnie Clapping Tylko 100 kg wapienia Wow
Aż się prosi o non mbuna Wink Przy okazji zmniejszyłbym trochę oświetlenie Rolleyes

http://www.aquajura.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2014, 20:46
Post: #5
RE: Masło robi "malawi" :D 650L
Takie wymairy bym przyjął na roślinne. Z lewej dałbym gąszcz z prawej gąszcz a po środku prze 1,5 m trawnik z plażą.

Echh to są wymiary ..... Clap
pzdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 18:53
Post: #6
RE: Masło robi "malawi" :D 650L
Aloo
Najdalej za 3-4 m-ce kamloty zrobią się bure,piasek zszarzeje ,ślimoki i te durne pyski zdechną. Tyle bedzie z tegoDevilred
G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 21:33
Post: #7
RE: Masło robi "malawi" :D 650L
Ciekawa puenta Wink Mam co prawda nieco mniejszą bańkę , ale także przerybione i jakoś od ponad roku nic nie zdycha (pojedyncze zgony na inną opowieść)
Co do szarości i glonów to w tym klimacie raczej wskazane Blush
POZDRO

http://www.aquajura.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2014, 23:00
Post: #8
RE: Masło robi "malawi" :D 650L
W malawi często się sprawdza praktyka tzw. "kontrolowanego przerybienia". Kluczem do sukcesu jest wydajna filtracja, regularne podmiany i usuwanie odchodów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości