Odpowiedz 
ph 8 jak je obniżyć pomocy
04-03-2011, 16:52
Post: #1
ph 8 jak je obniżyć pomocy
witam .Mam ph8 wody jak je obniżyć. Rośliny mam całe obsypane białym nalotem jakby ktoś obsypał je kaszką .,czy podanie co2 w płynie coś pomoże :?: Jeśli ph jest takie to przy każdej podmianie muszę dodawać wodę destylowaną :?: moje rybki to mieczyki i danio.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 17:06
Post: #2
 
zachęcam do korzystania z wyszukiwarki Smile

np. http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/ph-vt37.htm

warto przy takich pytaniach szczegółowo opisać zbiornik i sprzęt, większe prawdopodobieństwo trafnej diagnozy


p.s. ocho napad mnie ubiegł Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2011, 00:25
Post: #3
 
Powiedz czy znasz inne parametry wody?
Dokładnie chodzi mi o twardości węglanową i ogólną.
Jeżeli twardości masz wysokie to PH za łatwo nie obniżysz.
Rozumiem, że lejesz do akwa wodę z kranu?

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2011, 13:03
Post: #4
RE: ph 8 i nie tylko pomocy
Witam .Wodę w baniaku ph8 no3 .5 gh.15 kh.12 woda w kranie ph8 gh20 kh 17 od 2 tygodni podaje co2 w płynie .Nie wiem co dalej mam zrobić .W niedziele muszę podmienić wodę .Proszę o pomoc .Jakie powinny być dobre parametry wody .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2011, 13:53
Post: #5
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
Przy tak dużym Kh które nie zbija ci się to nie jest dziwne ze Ph masz takie duze. Musisz obniżyć twardość węglanową czyli Kh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2011, 00:47
Post: #6
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
A żeby zbić twardość węglanową czyli KH podmieniaj wodą z filtra odwróconej osmozy czyli RO.Lub wodą demineralizowaną czy inaczej destylowaną.Obydwie te wody mają bardzo niskie KH co pozwoli ci zbić PH.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2011, 02:30
Post: #7
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
Dziękuje bardzo za sprostowanie i uświadomienie Thumbsup

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 15:07
Post: #8
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
Czy woda przepuszczona przez filtr Brita to to samo co woda demineralizowana.Czy zmiana korzenia na nowy pomoże w zbiciu nadmiernego pH8?,może zastosowac torfowy wkład do filtra?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2012 23:29 przez rafal.)
Post: #9
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy

(11-03-2012 15:07 )Kaska napisał(a):  Czy woda przepuszczona przez filtr Brita to to samo co woda demineralizowana.Czy zmiana korzenia na nowy pomoże w zbiciu nadmiernego pH8?,może zastosowac torfowy wkład do filtra?
moja odpowiedź :
Woda z Brity to woda przepuszczona przez węgiel aktywny a więc nie jest to to samo co woda z RO. Nie wpłynie na zmianę Ph . Korzeń może pomóc w obniżeniu Ph poprzez zakwaszenie wody a wydzielając związki humusowe zmniejsza się ilość światła co również obniża pośrednio Ph
Twoja odpowiedź (linka przeczytałem ) jest trochę nie na temat Smile
Wiadomo że stosowanie węgla aktywnego w akwarium jest szkodliwe i stosować się go powinno tylko doraźnie do usuwania trucizn (lekarstw ) z akwarium . "Specjaliści z Brity w tym nie są odkrywczy Smile . Kaska nie pytała o możliwości hodowli rybek tropikalnych na wodzie z Brity a o to czy zbije nią Ph Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 22:33
Post: #10
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
Z tego wszystkiego zrozumiałam, ze nie powinno sie użyć wody z brity, ale co zrobić w takim razie, żeby obniżyć ph, nie znam się na technicznych sprawach, więc prosze o proste wyjasnienieRolleyes

Pytałam tez o użycie torfowego wkładu filtracyjnego, czy to coś da?Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 22:36
Post: #11
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
Generalnie muszisz obniżyć twardość węglanową czyli KH, jak ją obniżysz to dopiero beziesz mogła obniżyć pH, a być może ono samo spadnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 22:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2012 22:49 przez alarmowiec.)
Post: #12
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
(11-03-2012 22:33 )Kaska napisał(a):  Z tego wszystkiego zrozumiałam, ze nie powinno sie użyć wody z brity, ale co zrobić w takim razie, żeby obniżyć ph, nie znam się na technicznych sprawach, więc prosze o proste wyjasnienieRolleyes
Pytałam tez o użycie torfowego wkładu filtracyjnego, czy to coś da?Smile
Przede wszystkim należy ustalić przyczynę takiego Ph . Jaka masz wodę kranową i jak często podmieniasz wodę w akwarium i w jakiej ilości . Jakie masz dno . Jeśli zwykły żwirek to może zanieczyszczonym związkami wapnia .
Żeby podać ci jakoś doradzić musimy wiedzieć coś więcej . Jeśli masz test to zmierz twardość węglanową .
Torfowy wkład powinien ci obniżyć Ph
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 21:53
Post: #13
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
Zmierzyłam i ph wody kranowej jest takie samo jak w akwa i wynosi 8, podmieniam wodę raz na dwa tygodnie w ilosci 25%, mam stary ośmioletni żwir, wiec to chyba nie to? A testu na twardość nie posiadam. Akwa ma ogólnie 96 litrów z oswioetleniem 2x18 wat z odbłyśnikiem. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 21:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2012 22:57 przez Stiep. Powód: Poprawiona pisownia)
Post: #14
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
Na naszej kranówce, pH inne nie będzie, testowanie miałoby sens gdybyś jakoś tą wodę zmiękczała, jak lejesz sam kran to bezie twarda jak cholera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 21:58
Post: #15
RE: ph 8 jak je obniżyć pomocy
To co mam lać? Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości