Odpowiedz 
Ryby + krewetki.
08-02-2014, 22:31
Post: #1
Ryby + krewetki.
Witam!

Niecały rok temu założyłem akwarium (72 litry). Miałem w nim troszkę ryb - min. Pielęgniczki Ramireza - dwie parki. Pielęgniczki szybko rozpracowały mi 2 amano które wpuściłem i zatrzymały rozwój ślimaków (zjadając jajka). Niestety zachorowały i padły. Ślimaki rozmnożyły się niemiłosiernie ale już zostały usunięte.

Ale nie w tym rzecz. Jako, że nie ma już pielęgniczek, chciałem wpuścić około 10-15 krewetek red cherry i 2-3 raczki (texanusy).
Aktualna obsada:
2x glonojad syjamski albinos
2x gupik (dwa ogonki i pawie oczko)
4x razborka klinowa
2x otosek
4x cierniooczek (piskorek)

W akwarium posiadam troszkę mchu taiwańskiego (dopiero dziś został zasadzony), żabienice i parę roślin podobnych do rogatka (i inne których nazw nie pamiętam). Poza tym spory piaskowiec ok 4kg i korzeń (więc redki miałyby gdzie się chowaćWink ).

Jak myślicie czy przy aktualnej obsadzie nie byłoby problemu z trzymaniem krewetek? Chodzi raczej o krewetki bo raczki sobie poradzą (chyba, że się mylę).

Pragnę też zaznaczyć, że przygodę z krewetkami i raczkami dopiero zaczynam. Sporo czytałem ale nie mam doświadczeń więc przepraszam jeśli palnąłem jakieś głupstwo Biggrin

Z góry dzięki za odpowiedź!! Smile

Pozdrawiam, Michał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2014, 22:45
Post: #2
RE: Ryby + krewetki.
Problemem mogą być raczki dla krewetek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2014, 22:58
Post: #3
RE: Ryby + krewetki.
Raczki dostanę od kolegi który sam trzyma je w krewetkarium. Mówił, że nie ma najmniejszego problemu i że raczki nic krewetką nie robią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 12:45
Post: #4
RE: Ryby + krewetki.
Raczki nic krewetkom nie zrobią Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 12:50
Post: #5
RE: Ryby + krewetki.
Co wy gadacie. Reczki bardzo skutecznie polują na krewetki. Nie raz widziałem ataki cpo na zdrowe redki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 13:43
Post: #6
RE: Ryby + krewetki.
Mam texanusy z krewetkami i nie raz widzialem jak rak chodzi po krewetkach i nic im nie robi. Zdarza sie ze raczek podejmie próbę ataku na krewetkę ale uda mu sie 1 raz na 20 upolować jakaś.
http://www.youtube.com/watch?v=M45ULVsgmSI To jest filmik z mojego baniaczka ,pokazuje jakie szanse maja krewetki .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 13:52
Post: #7
RE: Ryby + krewetki.
Ustosunkował by sie ktoś do faktu rozpracowania amano przez ramki. Możliwe to?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 13:58
Post: #8
RE: Ryby + krewetki.
U mnie nie zdarzyło sie żeby raczek zrobił krzywdę amano , ilość amano zawsze sie zgadzała ale zaraz znajdzie sie ktoś co napisze ze widział cos takiego na własne oczy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 14:08
Post: #9
RE: Ryby + krewetki.
Widziałem atak na zbrojnika Smile owszem nieudany. Mało tego wysiekł wszelką drobną roślinność typu eleocharis i dużego henia. Prawdopodobnie jak jest głodny będzie atakował wszystko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 14:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2014 14:16 przez Patyczak97. Powód: Nowe informacje)
Post: #10
RE: Ryby + krewetki.
Koledze chyba chodzi o ramki- M. ramirezi Wink. Moim zdaniem najlepiej nie mieszać tych wszystkich stworów. Jakiś tydzień temu odłowiłem rybki ze zbiornika z red cherry i krewecie zupełnie inaczej się prezentują. Hasają po całym akwa i z kilku krewetek jakie widziałem sporadycznie teraz widuje około 20 Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 17:09
Post: #11
RE: Ryby + krewetki.
Praktycznie wszystko w akwa jest zagrożeniem dla krewetek, nawet wypławki Wink Z obsady, o której mówisz na pewno krzywdy im nie zrobią otosy, zbrojnika radził bym 'odpuścić", zbiornik dla niego za mały...
Co do ataku ramirez na amano...Hm, prędzej powiedziałbym, że mogło by być odwrotnie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 23:49
Post: #12
RE: Ryby + krewetki.
Cóż widzę, że opinie są mocno podzielone... Tongue Jutro przybędą raczki i krewety więc napiszę jak wygląda sytuacja. Co do ramirezek to pochłonęły amano na moich oczach, więc wiem co mówię Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2014, 23:51
Post: #13
RE: Ryby + krewetki.
Amano musiały być małe a ramirezki już wyrośnięte albo broniły malców innej opcji nie widzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2014, 00:01
Post: #14
RE: Ryby + krewetki.
Witam!

Edison ramirezki były jeszcze nie do końca wyrośnięte i malców nie miały... Aczkolwiek były dość agresywne.

Co do mojego baniaczka dziś przyszły 3 raczki texanusy i ok 15 krewetek w mixie (za co jeszcze raz pragnę podziękować mojemu koledze - są piękne Biggrin). Jak na razie są bardzo grzeczne raczki chodzą za krewetkami czasem je postraszą. A co do ryb 0 problemu. Kładą się przy rakach, na krewetkach itp i nic się nie dzieje. Oby tak dalej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2014, 00:51
Post: #15
RE: Ryby + krewetki.
Dobre złego początki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości